Mollers

Medikai teikia pagalbą slidžių gatvių aukoms

Pirmadienį nuo ryto kai kuriuose rajonuose, ypač Aukštaitijoje užfiksuota lijundra bei plikledis ne tik sunkino eismą. Traumų patyrė ir pėstieji.

Traumatologai sako sulaukę gerokai daugiau pacientų nei įprastai, praneša LTV naujienų laida „Šiandien“.

Nors Vilniaus savivaldybės valdininkai tvirtina, kad slidžių gatvių nepastebėta, ir tarnybos dirbo kaip įprastai, pasak meteorologų, mieste lijundra prasidėjo ir slidoka tapo apie 10 valandą.

Tuo metu traumatologijos skyriuje atsidūrę žmonės piktinosi slidžiomis gatvėmis ir kiemais.

„Architektų gatvėje griuvau. Buvo labai slidu. Susitrenkiau, ranka lūžo, gipsą uždėjo“, – teigė moteris.

„Savanorių prospekte, kai išėjau, iš karto ir griuvau. Nedirbsiu visą mėnesį“, – sakė kita medikų rankose atsidūrusi vilnietė.

Pirmadienį, anot Vilniaus greitosios pagalbos ligoninės medikų, skubi pagalba suteikta daugiau nei 100 patyrusiųjų traumas. Tai gerokai daugiau nei įprastą darbo dieną.

Daug darbo traumatologai turėjo ir naujametinį savaitgalį, kai skyrius priėmė per 400 pacientų.

„Kalėdų rytą, kai radom apledijusius šaligatvius, tai senukai nukentėjo, eidami į bažnyčią ryte, o Nauji metai – tai jau jaunimo šventė, daugiau išgėrusių jaunuolių ir traumuotų. Daug pacientų buvo ir gruodžio 31-ąją, ir sausio 1-ąją, bet čia šventiniai srautai. Traumų skaičių didina alkoholio naudojimas“, – tvirtina Vilniaus greitosios pagalbos ligoninės Skubios traumatologinės pagalbos skyriaus vedėjas Algimantas Pamerneckas.

Žiema tik prasideda, sunku tikėtis, kad šaligatviai visada bus uoliai pabarstyti. Tad gydytojai pataria žmonėms, ypač vyresnio amžiaus, būti atsargiems.

TAIP PAT SKAITYKITE