Mollers

Medicinos atliekas degins Kaune ir Latvijoje

Norint atšaukti ekstremalią situaciją dėl didelio susikaupusio medicinos atliekų kiekio, šios atliekos gali būti deginamos Kaune ir kaimyninėje Latvijoje.

Ūkio ministras Rimantas Žylius informavo, kad apie ekstremalios situacijos atšaukimą yra pranešta Ekstremalių situacijų centrui, Ekstremalių situacijų komisijai.

„Siūlome dėl atsiradusių papildomų aplinkybių, tai yra, kadangi atsirado papildoma galimybė labai greitai sudeginti medicinos atliekas, jeigu tokios yra sukaupusios, ir atsirado eksporto galimybė į užsienį. Manome, kad yra pakankamas pagrindas imtis tam tikrų veiksmų ir atšaukti ekstremalią situaciją”, – ketvirtadienį žurnalistams sakė R. Žylius.

Ministras patvirtino, kad dėl atliekų deginimo sutarta su Kauno „Palemono keramikos” gamykla. Anot ministro, atliekos būtų deginamos rinkos kainomis, ką iki šiol ir darė „Senovė” Vilniuje.

Naujai susidariusias medicinos atliekas būtų galima eksportuoti į Latviją, skirtumas tarp deginimo kainos Lietuvoje ir Latvijoje būtų skaičiuojamas centais.

„Tas išvežimas yra normali rinkos kaina – apie 3 litus. Dabar tiek kainuoja tiek deginimas, tiek išvežimas. Kainos gali būti šiek tiek didesnės, šiek tiek mažesnės, bet nekalbama, kad būtų kartais brangiau. Kalbama galbūt apie dešimtis centų į vieną pusę, dešimtis centų į kitą pusę”, – paprašytas patikslinti, kiek galėtų kainuoti atliekų išvežimas į kaimyninę valstybę, sakė R. Žylius.

Ūkio ministras teigė turįs prieštaringų žinių apie šiuo metu esamą medicinos atliekų kiekį. Esą jų gali būti 40 tonų.

Kada tiksliai bus atšaukta ekstremali situacija, priklausys nuo Ekstremalių situacijų komisijos sprendimo.TAIP PAT SKAITYKITE