Nobel biocare

Lietuvos ir Kroatijos sveikatos ministrai kalbėjosi apie bendradarbiavimo perspektyvas

Sveikatos apsaugos ministras Vytenis Povilas Andriukaitis su Kroatijos sveikatos ministru Sinišu Varga aptarė dviejų šalių bendradarbiavimo galimybes. S. Varga dalyvavo Vilniuje vykusiame 5- tame Aplinkos ir Sveikatos ministrų tarybos susitikime.

Lietuvos ir Kroatijos sveikatos sistemų vadovų susitikime didelis dėmesys skirtas galimiems bendriems veiksmas ir pastangoms, siekiant sumažinti vaistų kainas. S. Varga pareiškė norą kartu su nedidelėmis ES valstybėmis bendrai pirkti vaistus, vakcinas, tokiu būdu mažinant jų kainas. Pokalbyje pasidalinta informacija apie dviejų valstybių sveikatos biudžetų formavimą, sveikatos politikos prioritetus. Ministrai V.P. Andriukaitis ir S. Varga kalbėjosi apie medicinos darbuotojų atlyginimų reguliavimą, kriterijus nustatant jų dydžius.

Pokalbyje buvo aptartas Lietuvos ir dabar jau besibaigiantis Graikijos pirmininkavimas ES tarybai. Kroatijos ministras pažymėjo gerus Lietuvos pirmininkavimo rezultatus. Ypač svarbi, Kroatijos ministro nuomone, buvo Lietuvos pirmininkavimo metu priimta Tabako direktyva, kurią Kroatija labai palaikė ir rėmė Lietuvos ministro V.P. Andriukaičio pastangas.

TAIP PAT SKAITYKITE