REXSAN

Laikinai sustabdyta restorano veikla

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad laikinai sustabdyta UAB „Naujieji rytai” kiniškų patiekalų restorano (Viršuliškių g. 42, Vilnius) veikla.

Sprendimas priimtas po to, kai pagal gautą vartotojo skundą Vilniaus valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos inspektoriai patikrino šią viešojo maitinimo įmonę. Atlikus patikrinimą buvo nustatyti pažeidimai: restorane tvarkant maistą, buvo sudaromos sąlygos galimai kryžminei taršai – virtuvėje nepakankamas kiekis pjaustymo lentelių, jos naudojamas ne pagal paskirtį.. Sušaldyta vištiena buvo atšildoma kambario temperatūroje. Kai kuriems patiekalams darbuotojai nepateikė receptūrų bei technologijų aprašymų.
Patikrinimo metu buvo atrinkti maisto produktų (keptos pangasijos ir virtos jautienos) bei nuoplovų mėginiai nuo gamybos paviršių, inventoriaus bei darbuotojų rankų. Mėginiai pristatyti ištirti į Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto laboratoriją.
Gavus tyrimų rezultatus, paaiškėjo, kad nuoplovų mėginiuose, paimtuose nuo virėjo padėjėjos ir indų plovėjos rankų, stalo indų bei gamybos inventoriaus ir paviršių, rasta žarninių lazdelių Escherichia coli.
Vilniaus valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos viršininko sprendimu, restorano veikla laikinai sustabdyta, nurodyta atlikti maisto tvarkymo patalpų plovimą ir dezinfekciją. Už nustatytus pažeidimus įmonės atsakingam asmeniui skirta bauda.pagal LR Administracinių teisės pažeidimų kodeksą.


Maisto ir vet. tarnyba

TAIP PAT SKAITYKITE