Gudručio vaistinė

Kuršėnuose – dienos užimtumo centras neįgaliesiems

Rugsėjį Kuršėnuose duris atvers modernus neįgaliųjų dienos užimtumo centras, skirtas ugdyti neįgalius suaugusiuosius.

Neįgaliųjų dienos užimtumo centro įkurtuvės jau ne už kalnų. Modernizavus seną ligoninės pastatą, čia įrengti atskiri kambariai sunkią protinę negalią turintiems asmenims, atsirado meninės raiškos, darbo terapijos kabinetai, kuriuose neįgalieji galės leisti visą dieną.

Jau gauti 16-kos šeimų prašymai, vienu metu bus priimama apie 20-imt neįgaliųjų. Tačiau protinę negalią turinčių asmenų rajone skaičiuojama keturis kartus daugiau, todėl galvojama, kaip paslaugą padaryti kuo prieinamesnę.

Kuršėnų neįgaliųjų dienos užimtumo centro direktorė Virginija Norvaišienė žada dėti visas pastangas, kad žmonės galėtų pasinaudoti dienos užimtumo centro paslaugomis bent du kartus per savaitę, taigi bus taikomas rotacijos principas. Anot jo, taip būtų pasiekta dviguba nauda – ir tėvai, turintys neįgalių atšalų, šiek tiek atsikvėps, o ir neįgaliesiems bus suteikta galimybė tobulėti, ugdyti įvairius įgūdžius, bendrauti.

Anot centro darbuotojų, iki šiol Šiaulių rajone nestacionarios socialinės paslaugos buvo teikiamos tik vaikams ir žmonėms iki 21 metų, o vyresnio amžiaus neįgalieji palikti likimo valiai.

Dabar centre bus padedama ir jiems tapti kuo savarankiškesniems. Tačiau, anot tėvų, svarbiausia, kad jų vaikai turės galimybę pakeisti aplinką.

Neįgaliosios mergaitės mama Dalia Erlickaitė labai džiaugiasi atidaromu dienos užimtumo centru, mat jos mergaitė „labai bendraujanti, labai nori draugystės”. Anot mamos, šis centras jai bus „didžiausia paguoda”.

Neįgaliųjų dienos centras Kuršėnuose duris atvers rugsėjį. Ateityje gavus finansavimą čia tikimasi teikti kineziterapeuto, ergoterapeuto bei psichologo paslaugas.


LRT

TAIP PAT SKAITYKITE