Venoruton spray purškalas kojoms

Koloproktologų konsultacijų baimė skatina vėžį

Anksti diagnozavus storosios žarnos vėžį ir laiku pradėjus gydymą pasveikti gali kiekvienas. Tačiau dauguma net ir blogai besijaučiančių žmonių drovisi kreiptis į koloproktologus – žarnyno ligų specialistus.

Storosios ir gaubtinės žarnos vėžiu kasmet suserga daugiau nei pusantro tūkstančio mūsų šalies gyventojų. Šios ligos plitimui sutramdyti jau prieš metus Vilniaus ir Kauno apskrityse pradėta vykdyti speciali programa. Pagal ją rizikos grupės žmonės gali nemokamai pasitikrinti, ar jiems nesivysto žarnyno vėžys.

„50–74 metų žmonės kviečiami ateiti pas šeimos gydytojus atlikti labai paprastą slapto kraujavimo iš žarnyno testo. Jei testo atsakymas teigiamas, žmogus siunčiamas atlikti endoskopinį storojo žarnyno tyrimą – kolonoskopiją”, – paaiškino Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Onkologijos ligoninės gydytojas endoskopuotojas Remigijus Urbštas.

Jis patikino, kad tyrimas nėra skausmingas. Labai jo bijantiesiems galima suleisti raminamųjų ar skausmo malšinamųjų vaistų. Labai svarbu tyrimui paruošti žarnyną – gerti specialų preparatą. Jo kiekis priklauso nuo kūno svorio.

Beje, nereikia išsigąsti, jei slapto kraujavimo iš žarnyno testo rezultatai yra teigiami. Tai dar nėra įrodymas, kad žmogus serga žarnyno vėžiu.

„Gali būti diagnozuoti storosios žarnos polipai, uždegiminės ligos ir tik po jų pagal dažnumą seka vėžys. Storosios žarnos polipai – tai priešvėžinis susirgimas. Tokie polipai šalinami atliekant kolonoskopiją specialiais instrumentais. Ši manipuliacija yra visiškai neskausminga, tačiau labai efektyvi – mes panaikiname vėžio atsiradimo galimybę”, – užtikrino gydytojas R.Urbštas.

Žarnyno vėžio priežastys:

Žalingi įpročiai,

gausus mėsos ir riebalų vartojimas,

mažas daržovių, vaisių, grūdų vartojimas.

Simptomai:

Pastebėjus kraujavimą iš žarnyno,

pajutus stiprius pilvo skausmus,

vis užkietėjant viduriams ar atvirkščiai

būtina skubiai kreiptis į šeimos gydytoją, kad būtų atliekami išsamūs storosios žarnos tyrimai.


Diena.lt

TAIP PAT SKAITYKITE