Nobel biocare

Kodėl nereikėtų glausti telefono prie ausies, kol pašnekovas nepakėlė ragelio

Didžiausias mobiliojo telefono elektromagnetinis laukas susidaro skambučio sujungimo metu, tačiau susilpnėja vos tik pradėjus pokalbį.

Tai paaiškėjo Vilniaus Gedimino technikos universitetui (VGTU) ir Žirmūnų gimnazijos moksleiviams atlikus mobiliųjų telefonų elektromagnetinio lauko tyrimus mobiliojoje mokslinėje laboratorijoje. Apie tai rašoma pranešime spaudai.

„Susiruošus kam nors skambinti ir surinkus telefono numerį, nereikėtų mobiliojo telefono iš karto glausti prie ausies. Vertėtų palaukti bent kol nuskambės keli signalai, nes tuomet elektromagnetinio lauko stiprumas bei jo poveikis organizmui sparčiai mažėja. Pavyzdžiui, nuo 80 mikrovatų kvadratiniame centimetre skambinant iki 5–15 mikrovatų atsiliepus“, – pasakojo VGTU Aplinkos inžinerijos instituto mokslininkas Tomas Januševičius.

Anot jo, iš namų buities prietaisų vieną stipriausių elektromagnetinių laukų skleidžia mikrobangų krosnelė, tad šildant maistą nereikėtų stovėti šalia.

Lapkričio mėnesį moderni VGTU mobilioji laboratorija lanko Vilniaus mokyklas. Joje moksleiviai gali susipažinti su įvairiais tyrimais, mokslininkų darbo ypatumais bei su aplinkos apsauga susijusiomis profesijomis. Taip pat jaunuoliai turi puikią progą daugiau sužinoti apie mokyklos aplinkoje atsirandančias problemas ir jų keliamą grėsmę sveikatai.

TAIP PAT SKAITYKITE