Kovo pabaigoje Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras paskelbė konkursą, kuriuo siekiama pagerbti sveikuoliškas idėjas puoselėjančias maitinimo bei kitas įstaigas. Tai bene pirmas kartas Lietuvoje, kai verslininkai ne tik raginami į valgiaraščius įtraukti daugiau patiekalų iš daržovių, vaisių, žalumynų kokteilių, bet ir turi galimybę pelnyti garbingus skiriamuosius ženklus – specialias lenteles.
Verta suskubti
Pirmieji prizai bus išdalinti šventinės ceremonijos metu balandžio 24 d. Graviruotas Sveiko miesto lenteles atsiims ir savo įstaigose pasikabins tie verslininkai, kurie greičiausiai atsiliepė į organizatorių raginimą dalyvauti konkurse. Vertinant paraiškas didelis dėmesys skiriamas sveikuoliškų idėjų gausai, patiekalų sudėtinėms dalims, originalumui.
Norintys suspėti į startinį konkurso traukinį uostamiesčio verslininkai dar turi tris dienas, kad užpildytų savo anketas ir iki balandžio 18 d. atsiųstų jas el. p. iveta@sveikatosbiuras.lt
„Pradinį apdovanojamųjų sąrašą galbūt papildys dar keli pavadinimai. Pavyzdžiui, galimybe pelnyti Sveiko miesto lentelę susidomėjo „Friedricho pasažas“ – tiek šios maitinimo įstaigos, tiek kitų verslininkų paraiškų dar laukiame!“, – paragino Klaipėdos m. visuomenės sveikatos biuro direktorė Jūratė Grubliauskienė.
Klaipėdos pavyzdys įkvepia
Tikėtina, kad ši uostamiesčio iniciatyva tarsi pozityvus virusas pasklis ir kitur Lietuvoje. Startavus konkursui organizatoriai sulaukė skambučių iš kitų savivaldybių, klausimų, kaip būtų galima prisijungti prie šios akcijos.
„Kavinėms, barams, restoranams – tai proga pademonstruoti savo išmonę, dėmesį klientams, padidinti savo įstaigos žinomumą, o gyventojams šis konkursas suteikia naudingos informacijos apie vietas, kuriose kalorijų „bombos“ neužgožia vitaminų „bombų“, o pelno siekis nenustelbia noro prisidėti kuriant sveikesnę visuomenę“, – kalbėjo J. Grubliauskienė.
Išradingumo ir entuziazmo nestinga
Pirmoji šiame konkurse įsteigta lentelė bus atidengta uostamiesčio prekybos ir pramogų centre „BIG“. Pernai čia miestiečiams išdalinti 5 tūkst. nemokamų žaliavalgiškų kokteilių, darbuotojai vaišinti kviečių želmenimis, „BIG“ atstovai skatino miestiečius sportuoti remdami Vilties bėgimą, taipogi čia nuolat organizuojami nemokami terapiniai užsiėmimai nėščiosioms, vaikams ir kūdikiams.
Solidi lentelė su užrašu „Mes kuriame Sveiką miestą!“ iškeliaus ir į Klaipėdos viešbutį „Navalis“, kurio restorano valgiaraštyje – sveiki ir gardūs pasiūlymai mažiesiems, patiekalams gaminti virtuvės meistrai renkasi tik vietinių žvejų sugautą žuvį, stengiasi įtraukti kuo daugiau šviežių tam tikro sezono gėrybių ir pan.
Graviruotas ženklas taip pat papuoš baro ir eko krautuvėlės „Grin Grin“ erdves. Klientai ten visad randa gausų termiškai neapdoroto, vitaminais turtingo maisto ir gėrimų – nuo žaliavalgiško citrininio torto, žaliavalgiškų balandėlių, lazanijos ar ledų – iki imbiero, medaus ir citrinų „mini šūvių“.
Šventinės lentelių teikimo ceremonijos metu balandžio 24 d., ketvirtadienį, 15 val. prekybos centre „BIG“ bus galima ne tik pabendrauti su sveikas idėjas puoselėjančiais uostamiesčio verslininkais, konkurso iniciatoriais, bet ir paragauti pavasariškai gaivių ir nekaloringų vaišių. „Muzikos vitaminų“ injekciją žada klaipėdiečių studija „Grock“.
Iniciatyva – tęstinė
Sveiko miesto lentelės Klaipėdoje dalinamos penkiose kategorijose: už sveiką patiekalą, kokteilį ar skanėstą, skirtą vaikams, už sveikiausią ir gardžiausią patiekalą iš žuvies, už nuoseklų sveikų idėjų diegimą maitinimo įstaigoje, už vitaminų „bombą“ (vitaminais ypač turtingą kokteilį arba salotas), už sveikuoliškus eksperimentus. Pastaroji kategorija skirta tiems, kurie stengiasi nustebinti netikėtais sveikuoliškais patiekalais, gėrimais ar kt.
Komisijos sprendimu, kiekvienoje kategorijoje galės būti apdovanota ne viena maitinimo įstaiga – viskas priklausys tik nuo pačių Klaipėdos verslininkų ir virėjų aktyvumo.
Organizatoriai pabrėžia, kad ši iniciatyva – tęstinė, paraiškas (forma ir konkurso sąlygos patalpintos www.sveikatosbiuras.lt) bus galima teikti visus metus. Pretendentų anketas speciali komisija periodiškai įvertins ir apdovanos verslininkus, labiausiai besirūpinančius klaipėdiečių sveikata ir kūno linijomis.


























