Nobel biocare

Klaipėdos jūrininkų ligoninės patirtis keliaus į Gruziją

Klaipėdos jūrininkų ligoninė, kaip stipri praktikos bazė, vilioja ne tik šalies, bet ir užsienio universitetų medicinos studentus.

Visą mėnesį čia savo praktikos žinias gilina medicinos studentai ir rezidentai iš Tbilisio Petre Shotadze medicinos akademijos.

Aštuoni būsimieji gydytojai Klaipėdos jūrininkų ligoninės Radiologijos, Fizinės medicinos ir reabilitacijos, Ginekologijos ir laparoskopinės ginekologijos, Kardiologijos, chirurgijos skyriuose ir operacinėse stengiasi perimti šios gydymo įstaigos medikų sukauptą patirtį.

Tai įmanoma trišalio – Jūrininkų ligoninės, Klaipėdos universiteto ir Tbilisio Petre Shotadze medicinos akademijos – bendradarbiavimo dėka.

„Esame sužavėti šios ligoninės. Čia ne tik ypatinga aplinka, nepaprastai draugiški ir profesionalūs medikai, nuoširdžiai besidalinantys su mumis visomis savo žiniomis, bet ir pati moderniausia įranga, kurią tik gali turėti šiuolaikiškos klinikos. Čia daug geros aparatūros, naujausių instrumentų. Žodžiu visko, ko tik širdis geidžia. Jūsų medikams suteikta labai daug galimybių“, – savo įspūdžiais dalijosi gydytoja rezidentė iš Gruzijos Sopio Gogriashvili.

Jai antrino kolega Kakhtang Gurabanidze, teikdamas, kad praktika šioje ligoninėje bus itin vertinga. Rezidentams buvo svarbu pamatyti, kokios technikos operuojant taikomos kitose šalyse. Klaipėdoje juos nustebino laparoskopinių operacijų, kurių Gruzijoje kol kas neatliekama labai daug, gausa. Medikai džiaugėsi, galėję dalyvauti tokiose operacijose ir jose asistuoti.

„Visada smagu pasidalinti patirtimi su jaunais žmonėmis, o dar smagiau, kai jie tai įvertina, kai iš mūsų įstaigos išsiveža ne tik žinių, bet ir gerų emocijų“, – užsienio šalies studentais džiaugėsi ir Klaipėdos jūrininkų ligoninės direktorius dr. Jonas Sąlyga.

Studentų mokymąsi ir praktiką kuravęs ligoninės Chirurgijos klinikos vadovas, Klaipėdos universiteto prof. Artūras Razbadauskas pasakojo, kad gruzinai ne pirmieji čia besimokę medikai.

Klaipėdos jūrininkų ligoninė yra praktikos bazė ne tik Lietuvos, bet ir užsienio šalių studentams, taip pat slaugytojų ir gydytojų tobulinimosi bazė. Čia atvyksta medikai iš Rusijos, Gruzijos, Kazachstano, Turkijos.

 

Foto: Klaipėdos jūrininkų ligoninės direktorius dr. Jonas Sąlyga (pirmas iš kairės) ir studentų iš Gruzijos praktikos kuratorius, Chirurgijos klinikos vadovas Klaipėdos universiteto prof. Artūras Razbadauskas ( pirmas iš dešinės) patenkinti jaunų žmonių žingeidumu ir noru tobulėti.

 

Jolanta Juškevičienė

Viešųjų ryšių specialistė

VšĮ Klaipėdos jūrininkų ligoninė

tel. 8 46 491191

mob. tel. 8 698 50451

el.p. jolanta.juskeviciene@jurlig.lt

TAIP PAT SKAITYKITE