Gudručio vaistinė

Kas šeštas Lietuvos gyventojas turi virusinio hepatito B žymenų

Oficialiai registruojamų susirgimų virusiniais hepatitais Lietuvoje mažėja, tačiau tyrimai rodo, kad Lietuvoje kas šeštas gyventojas turi virusinio hepatito B žymenų, liudijančių buvusį sąlytį su šia infekcija, teigia Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC).

Todėl specialistai prognozuoja, kad realiai užsikrėtusiųjų yra kelis kartus daugiau nei oficialiai užregistruojama.

Skaičiuojama, kad virusinio hepatito B (VHB) paplitimas Lietuvoje siekia apie 1 proc., o virusinio hepatito C (VHC) – 3 procentus. Didžiausias registruojamas sergamumas hepatitu B yra 15-29 metų gyventojų grupėje.

„Nerimą kelia faktas, kad dauguma užsikrėtusiųjų net nežino, kad yra hepatito viruso nešiotojai, o visuomenė apie virusinių hepatitų keliamą pavojų ir būtinas apsaugos priemones žino nepakankamai”, – ketvirtadienį per spaudos konferenciją sakė ULAC vadovas Saulius Čaplinskas.

Jo teigimu, dar gajus mitas, kad hepatitas C – asocialių žmonių, narkotikų vartotojų liga. Tačiau pavojus platinti užkratą kyla ir atliekant grožio procedūras, per kurias pažeidžiama oda.

Ketvirtadienį minima Pasaulinė hepatito diena.

Virusiniai hepatitai B ir C plinta lengviau nei ŽIV. Hepatito B virusas dažniausiai plinta lytiniu būdu, tačiau kraujo kelias, vartojant švirkščiamuosius narkotikus, taip pat yra vienas iš svarbių VHB perdavimo būdų. Taip pat infekuota moteris nėštumo ir gimdymo metu gali užkrėsti savo naujagimį.

Hepatitas B yra vakcina valdoma infekcija. Pasiskiepijus imunitetas išlieka iki 15 metų. Vakcinos nuo hepatito C nėra.


Diena.lt

TAIP PAT SKAITYKITE