REXSAN

Kaip įsigyti vaistų, kurių nėra Lietuvoje?

Norint įsigyti vaistų, kurie parduodami užsienyje, pakanka išsamesnio gydytojo recepto, bet važiuoti į užsienį visai nebūtina, sako Sveikatos apsaugos ministerijos Vaistinių ir farmacijos specialistų skyriaus vedėja Miglė Domeikienė. Anot jos, tokiu atveju gali pagelbėti bet kuri Lietuvos vaistinė.

LRT radijo klausytoja domisi, kaip įsigyti reikiamų vaistų, jeigu jų nėra Lietuvoje. „Gydytoja rekomendavo vaistus, kurių Lietuvoje nėra. Tokių vaistų yra Airijoje ir Didžiojoje Britanijoje. Tačiau kaip jų įsigyti? Ar yra receptai galiojantys visoje Europos Sąjungoje?“ – teiraujasi moteris.

Pacientas, norintis įsigyti vaistus užsienyje, apie tai turi informuoti gydytoją, tada gydytojas atitinkamai papildo tam tikrus recepto duomenis, sako M. Domeikienė.

„Tačiau noriu atkreipti dėmesį: gydytojas turi išrašyti tik Lietuvoje registruotus vaistus, kuriuos įsigyti Lietuvos teritorijoje neturėtų būti problemų“, – teigia Sveikatos apsaugos ministerijos Vaistinių ir farmacijos specialistų skyriaus vedėja.

Pasak jos, jeigu gydytojas nori skirti Lietuvos Respublikoje neregistruotus vaistus, jis turėtų vadovautis vardinių vaistinių preparatų įsigijimo taisyklėmis ir recepte nurodyti papildomus duomenis.

Jeigu išrašomas vardinis receptas, pacientui nėra būtina vykti į kitą valstybę, jis gali kreiptis į bet kurią vaistinę Lietuvoje, o ši savo ruožtu kreipsis į didmeninio platinimo įmonę.

„Vaistinė turi padėti pacientui įsigyti tą neregistruotą vaistą“, – pažymi specialistė.

LRT radijo laida „Ryto garsai“, LRT.lt

TAIP PAT SKAITYKITE