Biorythm

Jauni uostamiesčio rūkaliai turės nešiotis pasą

Klaipėdoje ketinama įteisinti 18 metų nesulaukusiems rūkaliams adresuotą draudimą rūkyti viešose vietose.

Šitoks formalumas, politikų nuomone, sudarys pagrindą aktyviau ugdyti ir drausminti jaunimą – taip pat ir skirti baudas.

Sprendimo projektą pristačiusio Klaipėdos tarybos Ugdymo ir jaunimo reikalų komiteto pirmininko Sauliaus Budino įsitikinimu, uostamiesčiui seniai laikas pasekti Vilniaus, Neringos, Šilutės ir kitų šalies miestų, jau įdiegusių tokį draudimą, pavyzdžiu.

Pernai atlikto specialaus stebėjimo duomenimis, Klaipėdoje kasdien rūko trečdalis dešimtokų; beveik pusė apklaustų mergaičių prisipažino per mėnesį kasdien surūkančios po vieną ir daugiau cigarečių; penktadalis apklaustų moksleivių nurodė pirmąją cigaretę surūkę būdami 11-os ir jaunesni.

Savivaldos lygio sprendimu siekiama patikslinti Tabako kontrolės įstatymą – šis draudžia parduoti, nupirkti ar perduoti tabako gaminius asmenims iki 18-os metų, bet nenustato jiems draudimo rūkyti.

Pagal Administracinių teisės pažeidimų kodeksą, rūkymas vietose, kuriose pagal savivaldybių tarybų sprendimus draudžiama tai daryti, užtraukia įspėjimą arba 20-50 litų baudą.

Politikų pastebėjimu, draudimu būtų siekiama ne tiek papildyti iždą surinktomis baudomis, kiek įgyti svertų apeliuoti į jaunimo sąmoningumą.

Ne paslaptis, kad suaugusiųjų pastabos dažnam jaunuoliui nė motais – mesti cigaretę raginančiam praeiviui, švelniausiai kalbant, patariama nesikišti ne į savo reikalus.

Policijos patrulių reidai netoli mokyklų ir kituose jaunųjų rūkalių pamėgtose vietose esą būtų kur kas paveikesni.


LRT

TAIP PAT SKAITYKITE