Mollers

Japonijoje nusižudė susikompromitavęs kamieninių ląstelių tyrėjas

Japonijoje garsus kamieninių ląstelių tyrėjas, kartu su kitais autoriais parašęs straipsnį, kurio rezultatai vėliau buvo paneigti, buvo rastas negyvas – veikiausiai nusižudęs, antradienį pranešė policija ir pareigūnai.

52 metų Yoshiki Sasai buvo rastas pastato, kuriame įsikūręs Rikeno vystymosi biologijos centras, laiptinėje. Šis institutas yra viena iš didžiausią prestižą turinčių Japonijos mokslo tyrimų centrų.

Tas biuras yra įsikūręs vakariniame Kobės mieste.

„Yoshiki Sasai antradienio rytą buvo rastas vieno iš Rikeno tyrimų pastatų. Jis buvo išvežtas į ligoninę, kur 11 val. 3 min. buvo patvirtinta jo mirtis“, – Hiogo prefektūros policijos atstovas sakė naujienų agentūrai AFP.

Vienas Rikeno instituto atstovas vėliau patvirtino, kad Y. Sasai mirtis buvo savižudybė.

„Žinojome, kad (Y. Sasai) buvo psichiškai ir fiziškai išsekęs“, – jis sakė žurnalistams.

Atstovas pridūrė, kad pareigūnai rado mokslininko paliktus „atsisveikinimo laiškus“, o nacionalinis transliuotojas NHK nurodė, kad vienas iš jų buvo adresuotas mokslininkei Haruko Obokatai.

Y. Sasai konsultavo 30-metę H. Obokatą, kuri anksčiau šiais metais paskelbė studiją, laikytą proveržiu pastangose išauginti laboratorijoje persodinimui tinkamų audinių.

Tačiau vėliau tos straipsnio išvados subliūško, kai buvo paskelbta, jog H. Obokata savo darbe naudojo suklastotus duomenis.

Mokslo žurnalas „Nature“ praeitą mėnesį nurodė atmetęs tą studiją, kai buvo aptikta klaidų dviejuose straipsniuose paskelbtuose duomenyse ir kitų problemų.

TAIP PAT SKAITYKITE