Mollers

Gripo sezonas šiemet turėtų būti lengvesnis

Šiemet tikimasi kiek lengvesnio gripo sezono nei pernai, sako Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) specialistai.

Ankstesnio sezono metu kilo epidemija, buvo registruotas didelis sergamumas gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI), itin daug žmonių buvo paguldyta į ligonines, nuo gripo mirė aštuoni gyventojai.

ULAC Imunoprofilaktikos skyriaus visuomenės sveikatos specialistė Eglė Paužaitė sako, kad šiemet situacija neturėtų būti tokia prasta – šiemetinis virusas, tikimasi, bus kiek lengvesnis.

„Kokio sezono tikimasi, labai sunku pasakyti, bet pernai jis buvo gana sudėtingas – pasitaikė ir mirčių, ir epidemijų neišvengėme, taip kad šiais metais tikimasi sulaukti kiek lengvesnio sezono. Tikimasi, kad tokių didelių epidemijų kaip pernai nesukels. Bet vėlgi tai priklauso nuo įvairių sąlygų ir aplinkybių, todėl negalima taip teigti, kad tikrai lengvas bus – galbūt bus šiek tiek lengvesnis“, – svarstė ji.

Pasak E. Paužaitės, kol kas susirgimų nedaug, bet gripo sezonas po truputį įsibėgėja – spalio pabaigoje jau keliolika žmonių dėl šios ligos paguldyti į ligonines.

„Dar nevėlu skiepyti, nes gripo atvejų dar nėra daug, bet jau po truputėlį gripas įsivažiuoja“, – sakė ji.

E. Paužaitės teigimu, šiemetinis virusas dažniau pasireiškia tarp vaikų. Praėjusią savaitę į gydymo įstaigas dėl gripo pateko šeši gyventojai – visi nepilnamečiai.

„Vaikai yra kaip ir rizikos grupė, kurie tiek dėl gripo, peršalimo, visų virusinių, bakterinių infekcijų yra imlesni – dėl dar augančio, bręstančio organizmo“, – paaiškino specialistė.

ULAC duomenimis, Lietuvoje sergamumas gripu ir ŪVKTI praėjusią savaitę neaugo ir siekė 58,4 atvejo iš 10 tūkst. gyventojų.

Sergamumo gripu piko tikimasi žiemą – gruodį, sausį.

Pasak specialistės, visas šalies gydymo įstaigas jau baigiama aprūpinti valstybės lėšomis pirkta gripo vakcina, skirta rizikos grupėms skiepyti.

Pasaulio sveikatos organizacija rekomenduoja pasiskiepyti daugumai žmonių, o ypač šiems rizikos grupių asmenims: 65 metų ir vyresniems asmenims, nėščiosioms, gyvenantiesiems socialinės globos ir slaugos įstaigose, sergantiems lėtinėmis širdies ir kraujagyslių, kvėpavimo takų, inkstų ligomis, lėtinėmis ligomis, susijusiomis su imuniniais mechanizmais, piktybiniais navikais, taip pat sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojams.

Gyventojai, priklausantys rizikos grupėms, gali kreiptis į savo šeimos gydytoją dėl galimybės pasiskiepyti gripo vakcina, įsigytos valstybės lėšomis.

TAIP PAT SKAITYKITE