Nobel biocare

„Google“ ir farmacininkė „Novartis“ kurs išmaniuosius lęšius diabetikams

Farmacijos milžinė „Novartis“ susitarė su JAV technologijų įmone „Google“ ir ketina kartu kurti „išmaniuosius“ kontaktinius lęšius, padėsiančius diabetu sergantiems klientams stebėti gliukozės lygį savo kraujyje. Lęšių prototipas pirmą kartą rinkoms buvo pristatytas sausio mėnesį. Apie tai praneša BBC.

Išmanioji technologija sukurta taip, kad nuolat matuoja dėvinčio lęšius asmens ašarose esantį gliukozės lygį ir nuolatos palaiko ryšį su išmaniuoju telefonu ar kompiuteriu.

Dėvimosios technologijos laikomos itin patraukliu investicijoms ir augimo sulauksiančiu sektoriumi, o sveikatos priežiūros priemones kurti imasi vis daugiau stambiųjų bendrovių.
„Google“ teigia, kad mikroschemos yra labai mažos, „jos panašios į nedidelį blizgutį, o duomenų perdavimo antena plonesnė už žmogaus plauką“. Bendrovė teigia, kad prototipiniai lęšiai biometrinius duomenis gali nuskaityti kas sekundę.

„Svajojame naujausias technologijas, leidžiančias sumažinti elektronikos prietaisų dalis, panaudoti taip, kad galėtume pagerinti milijonų žmonių gyvenimus“, – kalba vienas iš „Google“ įkūrėjų Sergey Brinas.

TAIP PAT SKAITYKITE