Mollers

Gimdymo alternatyvų ieškančios šeimos kviečia susitikti koncerte

Po lapkričio 8 d. įvykusios tarptautinės konferencijos „Gimdymo modeliai: galimybės ir teisė rinktis“, kurioje pirmą kartą Lietuvos istorijoje nevyriausybininkai, medikai ir kitų sričių specialistai kartu pradėjo diskutuoti apie gimdymo priežiūros sistemos pokyčius, iniciatyva „Gimimas Lt“ kviečia ir visuomenę atsisukti į gražaus gimdymo bei gimimo idėją. Šiuo tikslu lapkričio 22 d. vakare Vilniaus Šv. Kotrynos bažnyčioje rengiamas koncertas „Gera gimti“, kuriame savo gražiausias dainas atliks trys išskirtinės moterys – operos solistė Ieva Prudnikovaitė bei džiazo dainininkės Laura Budreckytė ir Neda Malūnavičiūtė.

Prieš beveik dvejus metus prasidėjusios karštos šeimų, specialistų bei valdininkų diskusijos dėl gimdymų namuose įteisinimo Lietuvoje pastaruoju metu vėl įgijo naują pagreitį. „Nors klausimas iki šiol neišspręstas, – teigia VšĮ Tėvystės centras steigėja, teisininkė Ona Valainienė, – per šį laiką sukaupėme nemažai naujų argumentų, kuriais remdamiesi vėl kreipsimės į atsakingas institucijas. Seimo narės R. Baškienės inicijuota, Parlamentinių tyrimų departamento atlikta analizė parodė, kad tokia praktika egzistuoja daugelyje ES valstybių. JT Vaiko teisių komitetas pateikė rekomendaciją Lietuvai sudaryti galimybę namuose gimdyti pasirenkančioms šeimoms gauti medikų pagalbą –  tokios galimybės nebuvimas pažeidžia vaiko interesus.

Siekdami atkreipti dėmesį į tai, kad gimdymo priežiūros alternatyvų kūrimas yra orientuotas pirmiausia į vaiko gerovę, pabrėžiant gimdymo bei gimimo patirties svarbą visam žmogaus gyvenimui, „Gimimas LT“ atstovai kviečia į koncertą. „Gimiau iš mylinčių tėvų. Man buvo gera gimti. Buvau pasitiktas su meile“, – rašoma kvietime į koncertą. Organizatoriai koncerto metu surinktas lėšas skirs į gimdymui bei gimimui skirtos knygos rengimui bei leidimui. Tikimasi, kad tai bus pirmoji Lietuvoje knyga, parašyta bendromis gydytojų, akušerių ir mamų pastangomis.

Daugiau informacijos:

www.gimimas.lt

www.prieraisiojitevyste.lt

TAIP PAT SKAITYKITE