Sebamed

Gavus informacijos, kad į Lietuvą įvežtas nedidelis kiekis vaistinės ožragės sėklų, skubiai patikrintas „Schetelig” prekybos centras

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad šiandien Skubių pranešimų apie nesaugų maistą ir/ar pašarus sistema (RASFF) gavus naujausios informacijos apie šalis, kuriose galėjo būti išplatintos ožragių sėklų partijos, skubiai pradėtas patikrinimas „Schetelig” prekybos centre Vilniuje (Žirmūnų g. 66).

Remiantis oficialia Vokietijos atsakingų institucijų informacija, iš rinkos atšaukiamos Vokietijos kompanijos „Flora Frey Gmbh” išplatintos, galimai E. coli protrūkį Vokietijoje sukėlusių vaistinės ožragės sėklų partijos. Iš šios kompanijos nedidelį kiekį (apie 600 pakuočių po 30 g) Sperli kopūstų, ožragių ir Azijos augalų sėklų mišinio (gamintojas Organic Green Co, Egiptas) į Lietuvą įvežė kompanija UAB „Schetelig Lit”, prekiaujanti sodo reikmenimis ir daiginimui skirtomis sėklomis.

Įvertinus riziką ir atsižvelgiant į tai, kad Europoje laikinai sustabdyta prekyba daiginimui skirtomis egiptietiškos kilmės ožragių sėklomis, Vilniaus valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos specialistai nedelsiant pradėjo patikrinimą UAB „Schetelig Lit” prekybos centre. Apie gautą RASFF sistema pranešimą informuota ir Valstybinė augalininkystės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos.

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad kilus įtarimams, jog Vokietijoje E. coli protrūkį galėjo sukelti daiginimui skirtos sėklos iš Egipto, dar š. m. birželio pradžioje Nacionaliniame maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institute ištirti 8 skirtingų sėklų, skirtų daiginimui, mėginiai. Patikrintos ir Sperli prekinio ženklo sėklos: Bio mėlynžiedės liucernos (alfa-alfa), Bio adzuki pupelės (lunja), Bio Azijos augalų sėklų mišinys ir Bio vaistinės ožragės sėklų mėginiai. Nė viename iš ištirtų mėginių E. coli nebuvo nustatyta.


Maisto ir vet. tarnyba

TAIP PAT SKAITYKITE