Mollers

„Diena mieste be savo automobilio!“

Jau nuo 1998 metų Europoje kasmet yra organizuojama tarptautinė Europos diena „Mieste be savo automobilio!“, kuria stengiamasi spręsti miestų oro užterštumo problemas, keisti transporto priemonių naudojimo įpročius.
Tarptautinė Europos diena „Mieste be savo automobilio!“ yra skelbiama rugsėjo 22 d., o ruošiantis jai, visą savaitę skambės Europos judriosios savaitės šūkis „Švarus oras – tavo sprendimas!“. Su šiuo šūkiu Europos miestai yra raginami kuo daugiau informuoti visuomenę apie neigiamą motorinių transporto priemonių poveikį miestų oro kokybei.
Renginio plakatas (1.1 Mb)

BĮ „Vilniaus visuomenės sveikatos biuras“, VŠĮ „Sveikas miestas“, BĮ „Lietuvos vaikų ir jaunimo centras“ kviečia visus mažus ir didelius 2013 m. rugsėjo 22 d. paminėti „Dieną mieste be savo automobilio!“ ir atvykti į spalvingą ir žaismingą dviračių paradą Gedimino prospekte, V.Kudirkos aikštėje, nuo 12.00 val. iki 15.00 val.,Vilniuje. Čia taip pat vyks kūrybinės dirbtuvės „Išrask savo dviratį“, dviratininkų madų šou, šiaurietiško ėjimo pamokos, viktorina „Sveikata ne viskas, bet be sveikatos nėra nieko“.

Dieną be automobilio visi sostinės gyventojai ir svečiai kviečiami palikti savo automobilius namie ir naudotis ekologiškomis transporto priemonėmis: visuomeniniu transportu, dviračiais, riedučiais, paspirtukais ar vaikščioti pėsčiomis. Visi mes turime tam tikrą vaidmenį ir, darydami net mažus pokyčius, pavyzdžiui, rinkdamiesi važiuoti į darbą viešuoju transportu, keliauti dviračiais ar pėstute, galime pagerinti visų mūsų gyvenimo kokybę!
BĮ „Vilniaus visuomenės sveikatos biuras“ kartu su Vilniaus apskrities policija kviečia visus būti drausmingais, dėmesingais, pakančiais kelyje, gerbti ir saugoti ne tik save, bet ir kitus eismo dalyvius ir primena visuomenei – eismo dalyviams apie Kelių eismo taisyklių reikalavimų laikymąsi, kiekvieno saugumą, tinkamą elgesį kelyje, pagarbą ir pagalbą vienas kitam.

„Švarus oras – tavo sprendimas!“

Informaciją parengė:
Kristina Auglytė
Vilniaus miesto savivaldybės
visuomenės sveikatos biuro
sveikatos stiprinimo specialistė
Tel. 8-5 2711244, el.p. kristina.auglyte@vvsb.lt

TAIP PAT SKAITYKITE