Gudručio vaistinė

Čigonės vaidino slaugytojas

Klaipėdoje tamsaus gymio moterys ieško aukų tarp senyvo amžiaus miestiečių ir braunasi į jų namus apsimetusios medikėmis.

Šeimininkės paprašė vandens

Uostamiesčio policija tiria du panašius atvejus, kai medicinos paslaugas siūliusios tikriausiai romų tautybės vagilės apšvarino pagyvenusius žmones. Grobis – ne vienas tūkstantis litų.

Prieš savaitę į J.Janonio gatvėje gyvenančių garbaus amžiaus sutuoktinių namus paskambino dvi moterys. Vos šeimininkai atidarė duris, jos pradėjo suokti esančios slaugytojos iš poliklinikos, atsiųstos padėti šeimininkei slaugyti pasiligojusio sutuoktinio.

80-metį perkopęs vyras tikrai jaučiasi blogai, tad moteris patikėjo atėjūnių kalbomis. Viena tariama slaugytoja pasiguldė senolį ant lovos ir ėmėsi jį apžiūrinėti.

Kita paprašė vandens ir nusekė paskui šeimininkę į virtuvę. Kalbindama ją apie senovišką spintelę bei kitokius nereikšmingus dalykus stengėsi ten sulaikyti kuo ilgiau.

Tuo tarpu „medikė” čiupinėjo senolį, gulėjusį lovoje, klausinėjo jį visokių dalykų.

Norėjo surašyti turtą

Pagyvenęs vyras nė nepajuto, kaip moteris ištraukė jam iš kelnių kišenės piniginę, išėmė iš jos 3 tūkst. litų ir ją įkišo atgal į kišenę.

Dėl garbaus amžiaus abu sutuoktiniai negali paaiškinti, kaip atsitiko, kad viešnia pradėjo kalbą apie poros turimą turtą ir poreikį juos globoti. Nepažįstamosios atidarinėjo spintas ir surašinėjo vertingesnius turimus daiktus.

Galiausiai jos išėjo, ir tik tada senolis pasitikrino piniginės turinį. Pinigų, kuriuos pora ketino netrukus nešti į banką, nebebuvo.

„Jos mane tiesiog užbūrė, jaučiausi lyg apžavėtas. Negalėjau nei priešintis, nei suvokti, kas vyksta”, – pasakojo pensininkas.

Kol kas 1-ojo policijos komisariato pareigūnai bando sudėlioti įvykio detales ir nustatyti kaltininkes. Jos yra maždaug 35–40 metų, panašios į čigones.

Vagišes sučiupo praeivis

Praėjusį penktadienį nuo dviejų jaunų čigonių nukentėjo 1927 m. gimusi klaipėdietė. Pensininkė važiavo miesto autobusu iš ligoninės. Tikriausiai vagilės nusižiūrėjo auką dar autobuse.

Kai pensininkė išlipo, jos priėjo ir pasisakė esančios būsimosios socialinės darbuotojos ir norinčios atlikti praktiką. Merginos pradžioje ligotos moters klausinėjo apie sveikatos problemas, o kai senolė įsiatviravo, ją įtikino galinčios pasirūpinti jos gydymu ligoninėje, išrašyti receptų vaistams.

Taip kalbėdamos merginos parlydėjo pensininkę namo, pažadėjo pamatuoti kraujospūdį.

Tiesa, naudotis kraujo spaudimo matavimo aparatu nei viena, nei kita nesugebėjo, tiesiog čiuopė aukai ranką.

Kaip ir J.Janonio gatvės gyventojo atveju, atėjūnės naršė moters namus ieškodamos pinigų. Galiausiai rado per 10 tūkst. litų lovoje, stvėrė litus ir bandė bėgti.

Ko gero, vagilės nesitikėjo, kad pensininkė suskubs šaukti pagalbos. Šauksmą išgirdo praeivis, kuris nusikaltėles sulaikė. Paaiškėjo, kad tai 25 ir 12 metų romų tautybės merginos.

Po apklausos policijoje jos išleistos.

Pareigūnai mano, kad panašiai apgautų ir apvogtų klaipėdiečių gali būti daugiau ir ragina netikėti socialinėmis darbuotojomis ar slaugytojomis prisistatančiomis nepažįstamosiomis, taip pat neįsileisti į namus nepažįstamų asmenų.


Diena.lt

TAIP PAT SKAITYKITE