Biorythm

Chaoso apimtos ligoninės veiklą tirs prokurorai

Kauno klinikinėje ligoninė neatslūgsta įtampa.

Kauno savivaldybės administracijos vadovas Antanas Navakauskas šiandien gavo Kauno apygardos prokuratūros vyriausiojo prokuroro Kęstučio Betingio pranešimą, kuriuo informuojama, kad remiantis Kauno miesto savivaldybės pareiškimu pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl nusikalstamos veikos pagal Baudžiamojo kodekso 229 straipsnį (dėl neatsargumo neatlikus savo pareigų ar jas netinkamai atlikus, jeigu dėl to valstybė, Europos sąjunga, tarptautinė viešoji organizacija (…) patyrė didelės žalos). Ikiteisminio tyrimo organizavimas ir vadovavimas pavestas Kauno miesto apylinkės prokuratūrai.

Nutarimas pradėti tyrimą buvo pradėtas remiantis savivaldybės atsiųsta audito medžiaga, kurioje buvo užfiksuoti abejonių keliantys viešieji pirkimai.

Pasak vieno kreipimosi į prokuratūrą iniciatoriaus, Kauno miesto tarybos Socialinių, sveikatos ir šeimos reikalų komiteto pirmininko Artūro Orlausko, auditoriai nustatė, kad sausio mėnesį likviduota Kauno Raudonojo Kryžiaus klinikinė ligoninė vasario mėnesį viešojo konkurso būdu pirko paslaugų už 100 tūkst.litų.

Neramumai ligoninėje prasidėjo praėjusios savaitės pradžioje, kai gydymo įstaigoje pasirodė naujas, savivaldybės paskirtas vadovas Eduardas Vaitkus. Tokioms permainoms priešinasi dabartinis vadovas Kęstutis Mazurkevičius ir didelė dalis kolektyvo. Praėjusią savaitę K.Mazurkevičius kreipėsi į Kauno apylinkės teismą, ir šis sustabdė E.Vaitkaus įgaliojimus. Apylinkės teismo sprendimą Kauno miesto savivaldybė apskundė aukštesniajai instancijai.


Diena.lt

TAIP PAT SKAITYKITE