Gudručio vaistinė

Birštono savivaldybė ypatinga dėmesį skiria sveikatai

Sveikatos apsaugos ministerijos Netradicinės medicinos iniciatyvų koordinavimo grupė, vadovaujama sveikatos apsaugos viceministrės dr. Jadvygos Zinkevičiūtės su darbo vizitu lankėsi Birštono savivaldybėje. Vizito tikslas – susipažinti su Lietuvos gyventojams ir kurorto svečiams teikiamų sveikatinimo paslaugų ypatybėmis, aptarti šių paslaugų plėtrą ir optimizavimo perspektyvas.

„Sveikatos apsaugos ministerija siekia tobulinti sveikatinimo, sveikos gyvensenos paslaugų, sveikatos rekreacijos sistemą, nustatyti natūralios medicinos vietą sveikatos sistemoje, – teigia sveikatos apsaugos viceministrė Jadvyga Zinkevičiūtė. – Todėl pirmiausia semiamės patirties iš tų Lietuvos vietų, kurios jau šimtmečius garsėja savo gydomuoju poveikiu čia apsilankiusio žmogaus sveikatai“. Pasak J. Zinkevičiūtės, svarbu pamatyti bendrą tradicinės ir alternatyvios, papildomos medicinos paslaugų kontekstą, nustatyti, kokios gydymo metodikos yra efektyviausios, atgaivinti mūsų protėvių tradicijas ir viską aiškiai reglamentuoti.

Birštono savivaldybės merė Nijolė Dirginčienė organizavo susitikimą su kurorte veikiančių sanatorijų vadovybių atstovais, gydytojais, sveikatingumo entuziastais, šios srities profesionalais. Aktyviai bendradarbiauti su ministerija, rengiančią netradicinės medicinos praktikos įstatymą, sutiko ir Birštono garbės pilietis, akademikas dr. Vytautas Meška, gydytojas kurortologas, 22 metus vadovavęs Kurortologijos mokslinio tyrimo laboratorijai, visą savo talentą ir gyvenimą skiręs įvairių ligų gydymui, sveikatos atstatymo mechanizmų tobulinimui, kurortinei diagnostikai ir psichologijai.

Susitikimo dalyviai aptarė kompleksinio kurortinio gydymo metodų (mineralinio vandens, gamtos, klimato, spalvų, muzikos, meno ir pan.) privalumą prieš gydymą vaistais, diskutavo apie kurortinio gydymo poveikį paciento kūnui ir sveikatai. Nutarta aplankyti ir kitas žmonių sveikatos puoselėjimui ypatingą dėmesį skiriančias Lietuvos vietas ir surinktą patirtį apibendrinti seminare. Tikimasi, kad priimti bendri sprendimai padės tinkamai reglamentuoti Lietuvoje natūralią mediciną, o saugios, kokybiškos, sveikatai naudingos licencijuotų specialistų teikiamos paslaugos padės tapti sveikesniais ir laimingesniais net tik mūsų šalies, bet ir Europos bei kitų pasaulių šalių gyventojams.

 

Daugiau nuotraukų: Sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainės ,,Nuotraukų galerijoje“ /go.php/lit/Netradicines-medicinos-inciatyvu-koordinavimo-grupes-vizitas-Birstone/402/8/550

 

Daugiau informacijos:

SAM Netradicinės medicinos iniciatyvų koordinavimo skyrius

Tel. (8 5) 266 1452, jurate.martinoniene@sam.lt, www.sam.lt

 

SAM Ryšių su visuomene skyrius, tel. (8 5) 266 1411

TAIP PAT SKAITYKITE