REXSAN

Ausų ligos dažniau kamuoja jaunus

Tarptautinė gydytojų komanda uostamiestyje operavo keturis pacientus. Jiems atliktos pakartotinės rekonstrukcinės ausų operacijos.

Trauma komplikavosi

Klaipėdos universitetinėje ligoninėje praėjusios savaitės pabaigoje jungtinė gydytojų otorinolaringologų komanda gyvenimo kokybę grąžino dar keliems sunkiems ligoniams iš Lietuvos.

Vienas sudėtingesnių pacientų – keturiolikmetis vaikinas, prieš penkerius metus patyręs galvos smegenų traumą. Dėl atsiradusių pakitimų susiformavo infekcinis židinys, vėliau pasiekęs ir galvos smegenis.

Paauglys buvo ne kartą operuotas neurochirurgų. Jį taip pat operavo otochirurgai, tačiau ausis ir toliau pūliavo.

Tad lėtinis pūlingas otitas komplikavosi – berniukui diagnozuotas meningitas. Per praėjusios savaitės pabaigoje atliktą operaciją aptikti pakitimai buvo pašalinti, tad tikimasi sėkmingos tolimesnės kloties.

Kitų trijų operuotų pacientų amžius siekė 28–40 metų.

Nesėkmės taip pat moko

Kaip pastebi Klaipėdos universitetinės ligoninės Otorinolaringologijos skyriaus vedėjas Bronius Praškevičius, ausų ligos būdingesnės jauniems žmonėms.

Pasak gydytojo, šiems pacientams laiku nesuteikus pagalbos, ausų uždegimai galėjo komplikuotis į meningitą, galvos smegenų pūlinius, veido paralyžių ir kitus sudėtingus negalavimus.

Iki tol minėtieji pacientai jau buvo operuoti kitose Lietuvos gydymo įstaigose, tačiau prireikė pakartotinių operacijų.

Ne pirmą kartą Lietuvoje ir Klaipėdoje viešintis Paryžiaus (Prancūzija) otologinės praktinės draugijos prezidentas Andre A.Sultan pabrėžė, kad būtina kalbėti ne tik apie sėkmingas, bet ir nesėkme pasibaigusias operacijas. Būtent pastarosios leidžia tobulėti ir siekti vis geresnių gydymo rezultatų.

„Jei mano buvę pacientai nesugrįžtų, neturėčiau ką veikti”, – šmaikštavo profesorius iš Prancūzijos.

Minėjo sukaktį

Gydytojas iš Didžiosios Britanijos Salamasis Abramovich pasidžiaugė, kad operuojant uostamiesčio ligoninėje jam nereikėjo taikytis prie operacinės ir įrangos – ji nieko nesiskiria nuo kitų šalių.

Tarptautinė gydytojų otorinolaringologų komanda, kurią sudarė svečiai iš Prancūzijos, Didžiosios Britanijos, Vilniaus ir Kauno, ne tik su kolegomis iš Klaipėdos kartu operavo, bet ir pasidalijo teorinėmis žiniomis.

Šiemet kaip tik sukanka dešimt metų, kai pasirašyta bendradarbiavimo sutartis su gydytojų komanda iš Prancūzijos ir Didžiosios Britanijos. Per šį laiką Klaipėdos universitetinėje ligoninėje operuota per 100 sudėtingų pacientų, dar daugiau jų konsultuota, surengtos septynios tarptautinės konferencijos.


Diena.lt

TAIP PAT SKAITYKITE