Mollers

Atlikus nemokamus ŽIV tyrimus, keli žmonės išgirdo žiaurią diagnozę

Rugpjūtį, kai startavo projektas „Užteks tylėt.”, buvo atlikti 176 nemokami ŽIV tyrimai visoje Lietuvoje. Du iš jų yra teigiami, o ŽIV infekuoti žmonės yra šokiruoti, nes sužinoję apie projektą „Užteks tylėt.” pasitikrinti nemokamai dėl ŽIV jie atėjo profilaktiškai.

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras su „Eurobasket 2011” organizatoriais inicijavo projektą „Užteks tylėt.”, kurį įgyvendinant daugelyje Lietuvos miestų iki gruodžio 31 d. galima nemokamai ir konfidencialiai atlikti ŽIV tyrimą, kurio atsakymą žmogus gauna per 15 minučių. Penktadienį Vilniaus senamiestyje pražygiavęs maršas dar kartą siekė nutraukti tylą susijusią su ŽIV ir AIDS bei paraginti žmones išsitirti dėl ŽIV. Šios akcijos metu buvo nustatytos dar trys teigiamos diagnozės.

Maršą palydėjo ir žinomi Lietuvos muzikantai. Muzikantas, dueto su savo žmona Erica Jennings „The Ball and Chain” narys Jurgis Didžiulis jau ne pirmą kartą pasisako už tai, kad svarbu yra ne tik tikrintis dėl ŽIV, tačiau taip pat svarbu apie šį virusą kalbėti: „Ir su ŽIV galima gyventi pilnavertį gyvenimą”, – kalbėdamas apie pagalbą jau užsikrėtusiems ŽI virusu pamini J. Didžiulis.

„ŽIV klastingas. Užsikrėtęs žmogus gali keletą metų nesijausti ligotas. ŽIV infekcijai progresuojant imuninė sistema silpsta pamažu. Todėl labai svarbu kartais profilaktiškai, jei kyla nors menkiausia abejonė dėl savo sveikatos, pasitikrinti dėl ŽIV. Dabar tai visiškai nemokamai gali padaryti bet kuris sąmoningas Lietuvos Respublikos pilietis”, – sako Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro direktorius dr. doc. Saulius Čaplinskas.

Taip pat vienas „Užteks tylėt.” tikslų yra gydyti ŽIV / AIDS stigmą Lietuvoje. „Atlikti ŽIV tyrimą nėra gėdinga. Tai rūpinimasis savo sveikata”, – sako Lietuvos krepšinio rinktinės kapitonas Robertas Javtokas, kuris pats atliko ŽIV tyrimą Klaipėdoje.


Diena.lt

TAIP PAT SKAITYKITE