Mollers

„Akvaholikė” vos nemirė dėl savo įpročio

Pasirodo, ne tik alkoholizmas gali būti didžiulė bėda. Žmonės kartais tampa priklausomi ir nuo vandens bei pradeda jo nepersotinamai gerti.

Londone gyvenanti moteris prisipažino į dieną išgerianti iki šešių litrų vandens. Britė pasakoja, kad į tualetą laksto kas 20 minučių.

Nors tokie žmonės yra įspėjami, kad negertų per daug vandens, jie negali sustoti.

Pasaulio sveikatos organizacija rekomenduoja moterims, sveriančios apie 60 kg, per dieną išgerti 1.5-2 litrus vandens. Tai padeda išvengti šlapimo takų infekcijos, kepenų akmenų ir šlapimo pūslės vėžio.

Tačiau „Daily Mail” laikraščiui „akvaholike” pasivadinusi moteris sako, kad geria vandenį ne dėl sveikatos, bet dėl jo skonio. „Geriu daug vandens nuo vaikystės. Žmonės galvodavo, kad aš sergu diabetu, nes šie žmonės visada ištroškę”, – pasakojo moteris.

Britė teigė, kad ji negali gerti mažiau vandens, nes jaučiasi nepatogiai ir „sausa”.

Moteris suprato, kad kažkas su jos sveikata yra negerai, kai pradėjo lankyti „karštąją jogą”, kurios metu daug prakaituojama.

„Akvaholikė” po pirmos treniruotės pasijautė silpnai. Moteris pradėjo dar daugiau gerti, nes galvojo, kad blogą savijautą sukėlė dehidratacija. Tačiau jos savijauta tik blogėjo.

Vieną darbo dieną moteris buvo „įstrigusi” susitikime, kuriame neturėjo savo mylimo butelio vandens. Po susitikimo ji išgėrė visą litrą vienu kartu. Tą dieną moteris nesustodama „pliurpė” vandenį, tačiau negalėjo numalšinti savo troškulio. Dienos pabaigoje ji pasijuto labai blogai, širdis labai stipriai plakė, negalėjo giliai įkvėpti, susikaupti. Tarp akių susidarė juodi ratilai. Moterį įmonės vadovas išsiuntė namo.

Kitą dieną britė tikėjosi pasijusti geriau, tačiau viskas buvo atvirkščiai. Moteris pradėjo jausti, kad „atsijungia”. Paskambinusi medicininei pagalbai, ji buvo iškviesta į ligoninę. „Buvau taip išsigandusi, galvojau, kad tikrai numirsiu”, – teigė moteris.

Ligoninėje moteriai buvo atlikti tyrimai, kurie parodė sutrikusią širdies veiklą. Kraujo tyrimas rodė, kad britės elektrolitų, atsakingų už kūno funkcijų atlikimą, lygis buvo žemas.

Širdies ritmui atsistačius, moteris buvo išleista namo ir jai prisakyta negerti per daug vandens.

Pasirodo, nuo vandens intoksikacijos (hiponatremijos) jau yra mirę žmonių.

2007 metais nuo smegenų ištinimo, kurį sukėlė per didelis vandens gėrimas, mirė Londono maratono bėgikas Davidas Rogeris.


Diena.lt

TAIP PAT SKAITYKITE