Biorythm

Akcija „Gimiau nerūkanti/is“ 2014

2014 m. gegužės 31 d. pasaulis jau 25-ąjį kartą minės Pasaulinę dieną be tabako. Visoje Lietuvoje birželio 2d. jau 13-ąjį kartą bus vykdoma akcija „Gimiau nerūkanti/is

“. Akcijos metu, marškinėliais su užrašu „Gimiau nerūkantis“ ar „Gimiau nerūkanti“ yra apdovanojami „Pasaulinę dieną be tabako“ (gegužės 31) gimę naujagimiai. Akcija vyksta visuose Lietuvos miestų gimdymo namuose. Birželio 2 d. 10 val. Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų Akušerijos ir ginekologijos centre akcijoje dalyvaus sveikatos apsaugos viceministrė Jadvyga Zinkevičiūtė ir  Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės direktorius Zenius Martinkus. Kviečiame spaudos atstovus kartu dalyvauti (Santariškių g. 2, Vilnius, kontaktinis tel. 8 650 192 92).

Akcijos organizatoriai naujagimių tėvams tarsi už juos perduoda prašymą: „Leiskit gimti ir augti sveikiems“. Pagrindinis šios dienos tikslas yra apsaugoti dabartinę ir būsimas kartas nuo tabako vartojimo sukeliamų sveikatos, socialinių, aplinkos ir ekonominių problemų bei priverstinio kvėpavimo tabako dūmais užterštu oru.

Tiek moters, tiek vyro rūkymas šeimoje gali tapti rimta kliūtimi norint susilaukti vaikų šeimoje, o tėvų rūkymas gali reikšmingai pakenkti vaiko sveikatai. Pasyvus rūkymas nėštumo metu taip pat gali tapti vaisiaus ir jau gimusio vaiko sveikatos sutrikimų priežastimi. Augdami vaikai perima tėvų elgesio modelį ir patys dažniau pradeda rūkyti.

Rūkymo sukeltos ligos Lietuvai kasmet kainuoja apie 7000 gyvybių. Dėl šios priežasties akcijos organizatoriai, matydami vis labiau visuomenėje, o ypač tarp moterų, plintantį rūkymą, siekia informuoti visuomenę ir paraginti saugoti vaikų ir savo sveikatą.

 

Akcijos organizatorius: Kauno jaunimo narkologijos pagalbos centras.

Akcijos organizatorius: Kauno jaunimo narkologijos pagalbos centras.

Akcijos vykdymo partneriai:

Sveikatos apsaugos ministerija

Savivaldybių Visuomenės sveikatos biurai

Savivaldybių administracija

 

Daugiau informacijos: SAM Ryšių su visuomene skyrius Tel. (8 5) 266 1411, natalja.samp@sam.lt

TAIP PAT SKAITYKITE