Biorythm

5 neįtikėtini faktai apie seksą ir tarpusavio santykius (II dalis)

Tarptautiniame moksliniame leidinyje „Live Science” publikuojami neįtikėtini mokslininkų atradimai per pastarąjį dešimtmetį apie žmogaus seksualinį gyvenimą.

1. Kas dešimtas turintis šeimą žmogus miega atskirai su savo antra puse. Pagrindinė priežastis, kodėl sutuoktiniai linkę miegoti atskirose lovose ar net atskiruose kambariuose – noras gerai išsimiegoti. O miegant vienoje lovoje dažnai trukdo kurio nors knarkimas.

2. Lytinį aktą orgazmu baigia 75 proc. vyrų ir tik 29 proc. moterų. Be to, dauguma dailiosios lyties atstovių nepajėgia patirti vaginalinio orgazmo be papildomo stimuliavimo.

3. Pagrindinis draugiško sekso privalumas tarp aukštųjų mokyklų studentų – įsipareigojimų nebuvimas. Tyrėjai taip pat išsiaiškino, kad daugiau kaip pusė studentų turėjo intymių santykių su priešingos lyties savo bendrakursiais. O trečdalis patikino, kad jų draugystė apsiribojo vien intymiu suartėjimu. Per tyrimą taip pat buvo nustatyta, kad chaotiškas, atsitiktinis seksas nėra populiarus: 20 metų vyrai sulaukę 59 metų gali pasigirti turėję vidutiniškai 7 sekso partneres, o moterys – 4 partnerius.

4. Amerikoje, pasirinktinai keliose valstijose, buvo atlikta apklausa tarp moterų ir paaiškėjo, kad du trečdaliai jų, pagimdžiusių pirmą kūdikį 2001-2003 metais, dirbo visą nėštumo laiką, o 80 proc.iš jų išėjo į motinystės atostogas tik prieš pat gimdymą ir vėl grįžo į darbą praėjus mažiau nei mėnesiui po gimdymo. Palyginimui: 1961-1965 metais 44 proc. pastojusių moterų ir toliau dirbo iki pat gimdymo, o 35 proc. grįžo į darbą praėjus mėnesiui po gimdymo.

5. Mažiausiai pusė visų seksualiai aktyvių vyrų ir moterų užsikrėtė nuo partnerių žmogaus papilomos virusu. Šis virusas, kurio simptomai pasireiškia ganėtinai vėlai, yra pavojingas: aštriagalūnės papilomos, kurios formuojasi gleivinėse, gali sukelti vėžį. Tiesa, mokslininkai neslepia, kad 90 proc. atvejų organizmo imuninė sistema įveikia ŽPV savarankiškai per dvejus metus.


Diena.lt

TAIP PAT SKAITYKITE