2014 m. balandžio 24 d. 10.00 val. Trakuose, verslo, sveikatingumo ir pramogų centre „Trasalyje“ (Gedimino g. 26, Trakai) vyks tarptautinio mokinių, mokytojų ir visuomenės sveikatos priežiūros specialistų konkurso „Sveikuolių sveikuoliai“ renginio finalo atidarymo ceremonija, kurioje sveikinimo kalbą planuoja tarti LR Seimo, Švietimo ir mokslo, Sveikatos apsaugos ministerijų, Trakų rajono savivaldybės atstovai. Tarptautinio mokinių, mokytojų ir visuomenės sveikatos priežiūros specialistų konkurso „Sveikuolių sveikuoliai“ uždarymo ceremonija planuojama 2014 m. balandžio 25 d. 14.00 val., kurioje dalyvaus prizų steigėjai: Kūno kultūros ir sporto departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės, Sveikatos apsaugos ministerijos atstovai ir kiti svečiai.
Viename masiškiausių Vaikų sveikatos metų renginio „Sveikuolių sveikuoliai“ finale rungtyniaus 40 komandų (280 dalyvių) iš įvairių Lietuvos kampelių.
Konkursu siekiama ugdyti vaikų ir mokinių gebėjimus saugoti ir stiprinti savo ir kitų sveikatą bei skleisti sveikos gyvensenos principus mokyklų bendruomenėse.
Komandos yra suskirstytos į penkias grupes pagal vaikų amžių: ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų, pradinių klasių, 5–6 klasių, 7–8 klasių ir 9–11 klasių mokinių. Finale mokinių, mokytojų ir visuomenės sveikatos priežiūros specialistų komandoms teks pademonstruoti namų darbus, pasitikrinti sveikatos žinias, gebėjimą dirbti komandoje ir įveikti judriųjų estafečių užduotis. Pirmąją dieną (2014 m. balandžio 24 d.) varžysis bendrojo ugdymo mokyklų komandos, antrąją konkurso dieną (2014 m. balandžio 25 d.) pasirodys patys mažiausieji konkurso dalyviai – ikimokyklinukai.
Tai vienas iš populiariausių sveikatingumo renginių, nepaliekantis abejingų beveik visose šalies savivaldybėse. Pirmuosiuose konkurso etapuose, įvykusiuose daugiau kaip 50 šalies savivaldybių, dalyvavo apie 1080 komandų iš 898 mokyklų: apie 5430 įvairaus amžiaus vaikų, per 1600 pedagogų ir sveikatos priežiūros specialistų, dirbančių ugdymo įstaigose.
Pirmą kartą respublikinis vaikų, moksleivių ir pedagogų konkursas „Sveikuolių sveikuoliai“ buvo organizuotas 2002 metais pagal Pedagogų profesinės raidos centro projektą „Sveika gyvensena – gyvenimo būdas nuo vaikystės“. Konkursas taip išpopuliarėjo, kad vyksta jau šeštą kartą. O 2011–2012 metais jis tapo Tarptautiniu vaikų, mokinių, pedagogų ir visuomenės sveikatos priežiūros specialistų konkursu.
Jį organizuoja Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo bei Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos, Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo bei Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centrai kartu su partneriu Kūno kultūros ir sporto departamentu prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės. Baigiamąjį konkurso etapą remia Lietuvos automobilių kelių direkcija.
Konkurso nugalėtojai bus apdovanoti diplomais, padėkos raštais, organizatorių ir rėmėjų dovanomis.
Visi dalyviai gaus atminimo dovanėles. Bet svarbiausia dovana bus smagiai praleistas laikas bendraminčių būryje, pagilintos sveikos gyvensenos žinios, o gal ir mintyse ištartas pasižadėjimas nuo šiol gyventi sveikiau.
Kviečiame žiniasklaidos atstovus dalyvauti finaliniame konkurso etape ir taip prisidėti prie sveikatos stiprinimo principų šalies ugdymo įstaigose skleidimo ir palaikymo.
Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro Bendrųjų reikalų skyriaus ryšių su visuomene specialistė Jolanta Šaltenienė, mob. tel. 8699 40891


























