REXSAN

Vėžio gydyme – alternatyvios medicinos pagalba

Mirtinai pavojingos ligos diagnozę išgirdęs žmogus sau gali labai padėti alternatyvios medicinos priemonėmis, kurių naudą jau pripažįsta ir tradicinės medicinos onkologai.

Svarbu žinoti, kad nepaisant daugybės stebuklingo išgijimo istorijų internete ir gausybėje brošiūrų – o dar daugiau jų sklinda iš lūpų į lūpas – daugybę metų alternatyvią pagalbą vėžio gydymui tyrinėjantys ir patys ją siūlantys Lietuvos gydytojai perspėja: vėžys yra labai intensyvi ir klastinga liga. Jai jau išvešėjus pirmiausia privalu kreiptis į tradicines klinikas ir tik įveikus sudėtingas, alinančias chemoterapijos arba spinduliuotės procedūras reikia iš esmės pakeisti savo gyvenimo būdą, mitybą, mąstymą. Tik tokia kompleksiška, kasdienio nuoseklaus darbo reikalaujanti pagalbos sau programa gali tapti veiksminga vėžio ir agresyvių jo įveikimo formų nualinto organizmo jėgų sugrąžinimo priemone. „Būtų pernelyg paprasta, jei visą laiką savo organizmą niokoję netinkama mityba ir stresais, susirgę vėžiu tik išgertume kokios nors stebuklingos žolės ir pasveiktume. Deja, taip nėra”, – sako kone visą savo gyvenimą vaistažolių ir kitų augalų gydomųjų savybių tyrinėjimui paskyręs gydytojas fitoterapeutas Juozas Vasiliauskas.
Ir jis, ir jo kolega, kitas Lietuvos fitoterapijos tėvas Juozas Ruolia baisiąją diagnozę išgirdusiems pacientams kalba tik apie sisteminį viso organizmo stiprinimą. Kokiomis priemonėmis? Kai kurios jų universalios, padedančios atgauti neišvengiamo gydymo nualintą imunitetą, o kai kurias reikia paskirti tik atsižvelgus į konkretaus žmogaus ligos pobūdį, tyrimų rezultatus, jo gyvenimo būdą.

Informacijos ieško patys

Dažnas Lietuvoje vėžio diagnozę išgirdęs žmogus patiria, kad onkologines ligas gydantys negaišta laiko aiškindami, kaip kompleksiškai atgauti agresyvių terapijos formų – chemijos, spinduliavimo, sudėtingų operacijų – nualintą organizmą, palikdami šią misiją pačių pacientų savimonei ir smalsumui.
Vilnietės Dalios Mikelionienės šeimą baisioji vėžio diagnozė užklupo praėjusių metų pabaigoje: jos 62-ejų mamai Nijolei buvo diagnozuota antros stadijos limfoma, jau išplitusi į rankos kaulą. Paskirtoji chemoterapija moters organizmą veikė siaubingai, tad ji atlaikė tik keturis iš šešių paskirtų seansų. Įvertinusi blogą pacientės savijautą gydytoja onkologė pritarė procedūrų sustabdymui, pabrėžusi, kad pats ligonis turi įvertinti, ar dar gali tęsti intensyviąją terapiją. „Mane nustebino toks požiūris. O kas, jeigu pacientas labai kantrus ir tęsia chemoterapiją, nors organizmas jos nebepakelia?” – stebisi pašnekovė.
Susidūrusi su artimo žmogaus liga D.Mikelionienė, kurios šeima jau ir iki tol propagavo sveiką gyvenimo būdą, puolė ieškoti informacijos, kokiais natūraliais metodais reikia stiprinti pavojingai susirgusio žmogaus organizmą, atgaivinti imunitetą, neleisti atsinaujinti piktybiniams augliams. „Buvau labai nustebinta, kad jokios tokios informacijos medikai nesuteikė. Žinoma, jos pilnas internetas, bet tai reiškia, kad sėkmingu gijimu ligoniai turi pasirūpinti patys”, – daro išvadas moteris.
Taigi jos drauge su mama sudarė ir laikosi intensyvios organizmo stiprinimo programos ir nė akimirką neabejoja: liga bus nugalėta. Ponia Nijolė naudoja įvairius natūralius preparatus: kiaulpienių šaknų miltelius, miežių nuovirą, kiekvieną dieną reguliariai geria įvairių tuo metu vešinčių žaliųjų augalų sultis. Moteris taip pat pasirinko iš kiniškojo grybo gaminamą preparatą „Kordicepsą”, juodojo beržo grybo preparatą „Befunginą”, taip pat imunitetui stiprinti skirtą „Imuno-Glucan” preperatą, didelėmis dozėmis geria vitaminus C ir D, žuvų taukus. Iš Vokietijos ji parsisiuntė ir valgo abrikosų kauliukų branduolių, nes rado daug informacijos, kad jie žudo vėžines ląsteles. „Nemažiau svarbi yra ir dieta: mama nevartoja cukraus, valgo tik labai nedaug mėsos, nevartoja pasterizuoto pieno produktų”, – vardija pašnekovė.

Papildomai, bet ne vietoj tradicinių terapijų

Gydytojas fitoterapeutas J.Ruolia šia tema kalbėtis su „Veidu” sutinka tik išgavęs pažadą, kad bus akcentuota labai svarbi žinia: gydymas žolelėmis, maisto papildais, subalansuota mityba ir kitos vadinamosios netradicinės vėžio gydymo priemonės gali – ir turi – būti naudojamos, bet tik kartu su agresyviąja chemijos ir spindulių terapija, kai reikia atgauti jos ypač nualinto organizmo jėgas ir užkirsti kelia piktybinių ląstelių atsinaujinimui. „Kartoju – tik po to, kaip saugumo ir palaikymo priemones, o ne vietoj to”, – pabrėžia jau keliasdešimt metų žolelių gydomąsias savybes tyrinėjantis mokslininkas.
Jis kritikuoja visus interneto platybėse kaip stebuklingus išsigelbėjimo metodus pristatomus vėžio išgydymo būdus, tvirtindamas, kad nė vienas jų nėra patvirtintas išsamiais klinikiniais tyrimais, kitaip tariant – nėra įrodytas. „Paskyriau tam visą savo gyvenimą, nesu iš anksto nusistatęs prieš medicinos naujoves, tikiu augalų gydomąja galia. Deja, lig šiol nesu suradęs įrodymų, kad koks nors augalas galėtų išnaikinti visas, net ir užsislaptinusias vėžio ląsteles, todėl pirminį vėžį reikia pašalinti peiliu, spinduliais arba chemoterapija”, – tvirtina jis.
Vilniaus univeristeto Onkologijos institute konsultuojantis gydytojas yra prisidėjęs sukuriant dabar jau oficialiai užregistruotą vaistinį preparatą „Lidonium” iš didžiųjų ugniažolių, plačialapių gysločių, vaistinių medetkų ir aminorūgščių, skirtą saugai nuo vėžio. „Bet juk nepuolu aiškinti, kad jį reikia vartoti vietoj chemoterapijos. Tai – puiki pagalbinė priemonė”, – dėsto gydytojas.
Jam antrina ir Lietuvos fitoterapijos centro vadovas dr. Juozas Vasiliauskas. Vaistininkas pabrėžia, kad vėžio profilaktikai ir jo gydymui labai svarbūs yra tokie dalykai kaip tinkama mityba, vaistiniai augalai, papildai, mineralai, nemažiau svarbus yra ir pozityvus mąstymas, kurio pasiekti padeda meditacija, malda, jogos praktikos. „Tačiau visos šios priemonės yra tik papildomos, jei vėžys organizme vis dėlto suvešėjo. Pirmiausia reikia mėginti jį pribaigti jau įrodytais metodais ir kartu stiprinti organizmą tolesnei kovai su šia klastinga liga”, – pataria jis.
Kiekvienam vėžio diagnozę jau girdėjusiam žmogui J.Ruolia pataria mažiausia penkerius metus po intensyviųjų terapijų vartoti priemones, stiprinančias imunitetą, kraujotaką, gerti antioksidantus, detoksikuojamąsias medžiagas, navikų aktyvumą slopinančias, virškinimą ir nervų sistemą gerinančias medžiagas.
J.Vasiliauskas onkologinėmis ligomis sergantiems žmonėms primena, kad vaisiuose, daržovėse, prieskoniuose, kituose augalinės ir gyvulinės kilmės produktuose yra visų natūralių organizmo lengvai įsiurbiamų vitaminų, fermentų, amino ir nukleininių rūgščių, angliavandenių, lipidų ir lipoidų. Svarbu kasdien suvalgyti bent po vieną ar du produktus iš šešių pagrindinių maisto produktų grupių.

Boxai
Alternatyvos – tik gerai apsvarsčius
Alternatyvioji onkologijos medicina – tai įvairūs gydymo metodai, kuriuos vėžiu sergantys ligoniai kartais pasirenka vietoje įprastinio gydymo. Bendras šių metodų bruožas tas, kad moksliškai nėra patvirtinta, jog jais galima išgydyti vėžį. Kai kurie jų gali būti net pavojingi. Jeigu vis dėlto žmogus nutaria pasikliauti jais, ypač kaip pagrindinėmis vėžio gydymo priemonėmis, jis turėtų būti labai atsargus ir ryžtis šiam žingsniui tik tada, kai nėra jokių kitų patikrintų ir galinčių jam padėti ligos gydymo metodų.
Labiausiai paplitę aternatyvieji vėžio gydymo metodai yra šie: Burzinskio priešvėžiniai preparatai; Hoxsey metodas; Contreraso metodas; DMSO (dimefilsulfoksidas); Kelly metabolinė terapija; gyvųjų ląstelių terapija; Gersono metodas; graikiškasis vėžio gydymas (Alivizatos terapija); gydymas didelėmis intraveninėmis vitaminų dozėmis; ryklio kremzlė; Essiack arbata; hidrazino sulfatas; cancell/entelev mikstūros; hiperoksidacija; imunoaugmentinės terapijos; iskadoras arba amalo ekstraktas; laetrilas arba amigdalinas; Livingstono-Wheelerio terapija; vegetarinės dietos; psichochirurgija; Revici terapija ir daugelis kitų.
Šaltinis: onkologinėmis ligomis sergančių vaikų šeimas globojantis labdaros ir paramos fondas „Rugutė”

Į pagalbą – netradiciniais metodais
Pagalbinė medicina – tai įvairios fizinės, psichologinės, emocinės ir dvasinės pagalbos priemonės, kurios gali būti naudingos pacientams bet kuriame kelionės per vėžį etape. Tai yra dietos ar mitybos programos, vaistažolės, maisto papildai, kvapiosios medžiagos, masažas, mankšta, joga, relaksacija, dienoraščio rašymas, vizualizacija ir valdomasis vaizdų kūrimas, akupunktūra, chiropraktika, homeopatija, gydymas rankomis, Reiki terapija ir dar daug kas. Kitaip tariant, šias priemones galima naudoti šalia tradicinių gydymo metodų, todėl jos ir vadinamos pagalbinėmis.
Rytų medicina apibendrintai vadinama senovės Indijos gydymo sistema Ajurveda, tradicinė kinų medicina, Tibeto medicina, kai kurios kitos gydymo tradicijos. Įvairius šiuos gydymo metodus pacientai ir gydytojai gali taikyti kaip pagalbinę priemonę arba kaip alternatyvųjį gydymą, priklausomai nuo konkrečių aplinkybių ir tikslų.
Šaltinis: onkologinėmis ligomis sergančių vaikų šeimas globojantis labdaros ir paramos fondas „Rugutė”

Grafikas
Diagnozuotų naujų susirgimų piktybiniais navikais Lietuvoje skaičius
Skaičius 10398 11723 13434 14060 15945 17989* 17802
Metai 1992 1995 1998 2001 2004 2007 2009
* 2007 m. Lietuvoje pradėtos taikyti kai kurių vėžio rūšių (gimdos kaklelio, krūties, prostatos ir storosios žarnos) profilaktikos programos, padidinusios ankstyvoje stadijoje diagnozuojamų susirgimų skaičių – šios priemonės padeda sumažinti mirštamumą nuo per vėlai diagnozuoto vėžio.
Šaltinis: Vilniaus universiteto Onkologijos institutas

Veidas.lt

TAIP PAT SKAITYKITE