Mollers

Ligos Lietuvoje diagnozuojamos nuotoliniu būdu

Lietuvos gydytojai ir patologijos specialistai žmogaus audinių, ląstelių ir organų tyrimus gali analizuoti per atstumą. Šią galimybę padeda įgyvendinti Valstybiniame patologijos centre (VPC) įdiegtas inovatyvus interneto konferencijų sprendimas.

Pirmą kartą Lietuvos sveikatos apsaugos sistemoje toks informacinių technologijų (IT) sprendimas pritaikytas bendraujant su išorės vartotojais, t.y. per specialią įrangą medikai galės prisijungti prie virtualios aplinkos ir joje „gyvai” bendrauti. Pašnekovai ne tik matys vienas kitą, bet ir galės rodyti prezentacijas, analizuoti mėginių vaizdus, perduodamus iš mikroskopo.

„Naujos įrangos nauda mūsų centrui – keleriopa. Audinių ir ląstelių mėginių tyrimai yra labai svarbūs, nes dažniausiai būtent jie leidžia nustatyti tikslią ligos diagnozę ir parinkti tinkamiausią gydymą. Juos analizuojant mažiau patyrusiems specialistams gali kilti įvairių klausimų, tad tokiu atveju mūsų patologai galės konsultuoti kitų įstaigų specialistus bei patys sužinoti kitų šalių specialistų nuomonę. Taip pat ši įranga leis nuotoliniu būdu patogiai bendrauti su mūsų klientais, kartu pažiūrėti bei aptarti mikroskopinius vaizdus, rengti nuotolines klinikos-patologijos konferencijas ir pan.”, – privalumus vardijo VPC direktorius prof. Arvydas Laurinavičius.

Pasak jo, įdiegtas naujas sprendimas leis VPC darbuotojams susisiekti su kolegomis užsienyje, dalyvauti tarptautinėse konferencijose ir mokymuose neišvykstant iš savo darbo vietos. Tai padės sutaupyti ne tik laiką, bet ir lėšas darbo kelionėms, telefono pokalbiams.

Šio sprendimo diegimas Valstybiniame patologijos centre finansuotas Europos ekonominės erdvės ir Norvegijos finansinių mechanizmų.

TAIP PAT SKAITYKITE