Biorythm

Lazeris venų gydymui. Ar viską žinote?

Venų varikozę lemia ydinga kojos veninė kraujotaka. Dažniausiai tai nutinka sutrikus venų vožtuvėlių funkcijai ir pasikeitus kraujo tėkmės krypčiai, kai kraujas, užuot tekėjęs į viršų ir grįžtų link širdies, ima tekėti žemyn link pėdų. Tai medicinoje dar vadinama patologiniu kraujo refliuksu. Būtent ultragarso aparatu, dvigubo skenavimo metu suradus šį refliuksą, kraujagyslių chirurgas rekomenduoja profilaktines ar intervencines priemones ligai stabdyti arba gydyti.

Daugiau nei 40 % moterų ir 20 % vyrų pasaulyje kenčia nuo kojų nuovargio, skausmo, tinimų, išsiplėtusių venų. Priežastys, lėmusios tokį susirgimą, slypi genuose, kai šeimoje įgimtas polinkis sirgti perduodamas iš kartos į kartą. Tai įgimtas jungiamojo audinio, kuris sudaro venų vožtuvus, silpnumas. Be to, labai svarbūs gyvenimo eigoje buvę organizmo hormoniniai svyravimai (vienas jų nėštumas), ilgas stovėjimas (darbas stovint) ar sėdėjimas. Du kartus gimdžiusios moterys venų varikoze serga dvigubai dažniau. Atsiranda pranešimų, kad ankstyva, ar užleista arterinė hipertenzija, gali lemti veninės kraujotakos sutrikimus kojose. Virš 60 metų venų varikozė pasitaiko du kartus dažniau.

Išsiplėtusios kojų venos neretai laikomos tik kosmetiniu defektu. Vien dėl tokio požiūrio pas mus daug didesnė dalis pacientų serga blauzdų opomis ar kitomis šios ligos komplikacijomis. Liūdniausia, kai šis požiūris ateina iš šeimos gydytojo. Todėl dar kartą norisi akcentuoti, kad, esant nuolatiniams kojų tinimams, kojų sunkumui, ypač vakare, odos pokyčiams blauzdose ir net nesant ryškiai venų varikozei, gali būti išsivysčiusios opos, giliųjų venų trombozė. Visiems pacientams, kurie turi minėtus nusiskundimus, būtinas kojų veninės kraujotakos tyrimas, nustatant kraujotakos būklę ir įsitikinant, kad nėra minėto patologinio refliukso.

Šiuolaikinis venų gydymas lazeriu – tai vienas iš nuostabiausių mokslo atradimų ir gydymo metodų. Jis padarė perversmą venų ligų gydyme. Lazeris panaikina ydingos kojų kraujotakos priežastis, tai daro nekenkiant žmogaus organizmui bei leidžia greitai ir efektingai pasveikti. Šiuo metodu gydomi ne tik kosmetinio efekto besitikintys jauni pacientai, bet ir garbaus amžiaus žmonės, kurie, nežiūrint gausios gretutinės patologijos, lengvai ištveria šią procedūrą.    Gydomi pacientai, kuriems atsivėrusių opų nepavykdavo užgydyti metais. Po gydymo lazeriu, opos pilnai užgyja.

Ką turėtų žinoti pacientas, kai renkasi gydymą lazeriu?

  • Pacientas nepatirs jokių narkozės nepatogumų, nes jos nebus. Nuskausminimas bus vietinis. Tai pati naujausia metodika, kuri ne tik neleidžia pasireikšti skausmui, bet kartu techniškai padeda chirurgui lengviau operuoti ir netraumuoti audinių.
  • Visos operacijos metu chirurgas dirba naudodamas ultragarsinį aparatą, stebėdamas gydomas venas ir tausodamas sveikąsias. To nėra daroma operuojant klasikiniu chirurginiu būdu.
  • Po operacijos teks gana nemažai pasivaikščioti, nes bus būtina užtikrinti aktyvią kojos veninę kraujotaką pačiame ankstyviausiame pooperaciniame periode. Pacientams, kurie pageidauja vykti namo, rekomenduotina prieš tai aplankyti parką ir jame ramiai pasivaikščioti iki 1-2 valandų.
  • Operacijos metu retai atliekami didesni nei 1 mm pjūviai. Tokiu būdu tausojami audiniai, nelieka randų, nebūtina siūti operacinių žaizdelių ir, žinoma, po to šalinti operacinių siūlų. Tai ne tik gydomoji, bet kartu ir estetinė operacija.
  • Pasiteiraukite gydytojo, ar Jūsų gydymui naudojamas lazeris yra ŽIEDINIS. Tai techninis momentas, bet jis nulemia paciento savijautą po operacijos, gijimą, gydymo efektyvumą. Gydant lazeriu, vena uždaroma iš vidaus. Žiedinis spindulys, eidamas venos spindžiu, paskirsto energiją tolygiai, nepradegina venos sienelės, nepakenkia aplink veną esantiems audiniams (limfagyslėms, nervams). Toks spindulys leidžia sergančią veną uždaryti kuo tiksliau, kad liga ateityje neturėtų galimybių atsinaujinti. Tulpinio tipo lazeriai turi nemažai minusų ir yra laikomi senos kartos lazeriais bei, daugeliu atvejų, iš viso negali prilygti gydymui žiediniu lazeriu.
  • Po gydymo jau kitą dieną daugelis pacientų eina į darbą, gali normaliai gyventi ir atlikti buities darbus. Žinoma, yra keletas apribojimų dėl skrydžių lėktuvu, sunkių darbų, vandens procedūrų. Taip pat 2-3 savaites būtina dienomis vilkėti elastines kojines, kurios užmaunamos iš karto po operacijos.
  • Pas gydytoją pakartotinai tenka apsilankyti po savaitės. Atliekama ultragarsinė gydymo kontrolė, perrišimas. Atsakoma į iškilusius klausimus.
  • Gaila, bet lazerinė venų gydymo operacija pacientui kainuoja. Turint sveikatos draudimą, ligonių kasos dalinai kompensuoja gydymo išlaidas.

 

Kaip gydytojas, kuris dažnai susiduria su kojų venų kraujotakos sutrikimų sukeltomis komplikacijomis, noriu nuoširdžiai rekomenduoti, kad, esant kojų diskomfortui, sunkumui, odos spalvos pasikeitimui blauzdose, mėšlungiui, atsiradus varikoziniams venų išsiplėtimams ir tinimams, kreipkitės į savo šeimos gydytoją arba kraujagyslių chirurgą flebologą. Jūsų kojas būtina ištirti ultragarsiniu dvigubo skenavimo aparatu ir tiksliai nustatyti nusiskundimo priežastis. Tik taip ateityje, atrodo, nekaltas susirgimas ir iš pažiūros tik kosmetinis defektas netaps rimtu Jūsų sveikatos sutrikimu.

Gyd. Chirurgas-flebologas Arūnas Grinkevičius

www.venygydymas.lt

VENUGYDYMAS.LT

TAIP PAT SKAITYKITE