REXSAN

Atvėsus orams, kauniečius užpuolė virusai

Staiga atvėsus orams, į šiltas lovas atgulė ligoniai su varvančiomis nosimis ir perštinčiomis gerklėmis. Padaugėjo lankytojų ir Kauno poliklinikose.

Serga ir plaučių uždegimu

„Išguldė visą mano šeimą: tiek sutuoktinį, tiek sūnų ir dukrą. Vis rečiau į darbovietę užsuka ir kolegos, o daugelis likusiųjų vis tiek traukia iš kišenių vienkartines nosines”, – paskambinusi į redakciją skundėsi kaunietė. Kauno poliklinikų medikai nepaguodžia: „Tikrai taip, į poliklinikas plūsta pirmosios peršalimo ligų aukos.”

Gana permainingi praėjusio savaitgalio orai paliko pėdsakų: į medikus vis dažniau kreipiasi karščiuojantys, kosintys ir sloguojantys vaikai. „Diagnozavome ir pirmuosius plaučių uždegimus. Naktimis atšalo, rytai – drėgni, vaikams sunku adaptuotis mokyklose ir darželiuose. Jie patiria stresą. Netrukus gali kilti šiokia tokia virusinių susirgimų banga”, – niūrias prognozes vardijo Kalniečių poliklinikoje dirbanti vaikų ligų gydytoja Virginija Lukšienė.

Medikė pastebėjo, kad rugpjūtį į polikliniką kreipėsi iki 100 vaikų, o per daugiau nei vieną rugsėjo savaitę čia užsuko 50 pirminėmis virusinėmis ligomis sergančių vaikų. Labiausiai į ligos patalą rizikuoja atgulti darželinukai ir pradinukai.

Virusas nemutuoja

Skelbti pavojaus medikai dar nežada. „Tai nėra išskirtinis virusas. Žmonės šiuo metu serga bendro pobūdžio kvėpavimo takų kataru”, – ramino Šančių poliklinikos direktorė Zita Česnavičienė. Pasak specialistės, dažniausiai medikų pagalbos prireikia 5–15 metų vaikams, tačiau varvančiomis nosimis ir karščiavimu skundžiasi ir kai kurie darbingo amžiaus miestiečiai. Kasdien į Šančių poliklinikos medikus kreipiasi maždaug po 10 vaikų ir suaugusiųjų.

Kauno mokyklos taip pat ramios: vaikai ir toliau lanko pamokas. „Šią savaitę gavome vos vieną ligos pažymą. Iš mokinių negirdėjome didelių nusiskundimų, todėl negaliu teigti, kad mokykloje vaikai masiškai serga peršalimo ligomis. Juk rugsėjo pradžia, vaikai daugiau dėmesio skiria mokslams, jiems nėra kada sirgti”, – pusiau juokais pusiau rimtai kalbėjo S.Dariaus ir S.Girėno gimnazijos visuomenės sveikatos specialistė Laisvutė Bakutienė.

Tėvų nekaltina

Medikai nėra linkę kaltinti tėvų, kad vaikams laiku neužrišo šaliko ir mažieji susirgo. „Jeigu nuolat laikytumės sveiko gyvenimo principų, tuomet nesirgtume. Tačiau vaikams susirgus negalima kaltinti tėvų, kad jie jų neprižiūri. Visi juk skubame ir neįvertiname savo organizmo atsparumo. Aišku, tėveliai turėtų pasirūpinti savo vaikais”, – sakė Z.Česnavičienė.

Anot specialistų, peršalimo ligomis susergama, kai susilpnėja organizmo imuninė sistema, peršalus, perkaitus ar dėl nervinio streso. „Tėvus perspėjame, kad atvėsus orams reikia labiau prižiūrėti savo vaikus: kaip jie apsirengia, kokius batukus avi, ar kojytės neprakaituoja. Vaikus reikia aprengti kaip svogūniukus, kad, pasikeitus oro sąlygoms, būtų galima nusirengti arba vėl apsirengti. Ryte, prieš vedant vaikus į lauką, mažieji būtinai turi atsigerti šiltos arbatos ar kakavos, kad kvėpavimo takai sušiltų”, – patarė V.Lukšienė.

Tėvai turėtų vaikų nosis plauti jūros vandeniu, ir visai nesvarbu, kad mažylis nesloguoja. V.Lukšienė pataria pradėti gerti polivitaminų tabletes, nes vitamino C vaikai gauna valgydami daržoves ar vaisius, o B grupės vitaminų jiems  gali ir pristigti. Šiuo metu medikai siūlo vengti ir masinių susibūrimų vietų, todėl į prekybos centrus vaikų vestis nederėtų.

Kaip apsaugoti imuninę sistemą?
Reguliariai maitinkitės ir gerkite daug skysčių.
Rinkitės kuo įvairesnį mitybos racioną, valgykite daug daržovių ir vaisių.
Stenkitės palaipsniui atsisakyti visų žalingų įpročių.
Kuo daugiau judėkite.
Išsimiegokite.
Dažniau būkite gryname ore.
Venkite stresinių situacijų.
Imuninę organizmo sistemą stiprinkite maisto papildais.


Diena.lt

TAIP PAT SKAITYKITE