REXSAN

Antibiotikai iš… aligatorių kraujo

Bal­ty­mai, išgau­na­mi iš ali­ga­to­rių krau­jo, ga­li būti pa­nau­do­ti naujų an­ti­bio­tikų suk­ūri­mui.

Apie tai Ame­ri­kos che­mikų or­ga­ni­za­ci­jos kon­fe­ren­ci­jo­je pra­nešė Lui­zia­nos vals­ti­jos (JAV) moks­li­nin­kai. Jie ma­no, kad jų nau­jas at­ra­di­mas ga­li būti pri­tai­ky­tas gy­dant nu­de­gi­mus ir opas.

Ko­vo­da­mi dėl išli­ki­mo ali­ga­to­riai dažnai vie­nas ki­tą sun­kiai sužeidžia. Ta­č­iau ne­pai­sant bak­te­rijų, vi­rusų ir gry­be­lių rep­ti­li­jos grei­tai pa­sveiks­ta. Tyrėjai tei­gia, kad ali­ga­to­rių imu­ninė sis­te­ma yra la­bai stip­ri ir ga­li įveik­ti vi­so­kio plau­ko bak­te­ri­jas ir vi­ru­sus.

Moks­li­nin­kai ali­ga­to­riams sušvirkštė pre­pa­ra­to, sti­mu­liuo­ja­nč­io jų imu­ninę sis­te­mą. Po to bu­vo išskir­ti leu­ko­ci­tai, ku­rie „pra­ry­ja” bak­te­ri­jas ir žuvu­sias au­di­nių ląs­te­les bei ga­mi­na an­tik­ūnus. Iš leu­ko­citų vėliau išskir­ti an­ti­bak­te­riškai vei­kian­tys bal­ty­mai.

La­bo­ra­to­ri­nių ty­rimų me­tu nu­sta­ty­ta, kad net­gi ne­di­de­lis kie­kis šių bal­tymų nužudo dau­gelį bak­te­rijų, tarp jų ir Can­di­da al­bi­cans gry­belį, ku­ris su­ke­lia įvai­rias ve­ne­ros li­gas, taip pat yra la­bai pa­vo­jin­gas užsikrėtu­sie­siems ŽIV.

Kaip tei­gia pro­fe­so­rius mik­ro­bio­lo­gas Pol Vil­jams, šiuo me­tu eg­zis­tuo­jan­tys an­ti­bio­ti­kai išras­ti jau se­no­kai ir rin­kai tik­rai rei­kia naujų pre­pa­ratų.

TAIP PAT SKAITYKITE