Balandžio 4d. Šeštadienis

Abejotina vilties kaina

Peržiūrų skaičius: 21436

Nepagydoma liga sergančios mergaitės motina laiškais apipylė žiniasklaidą bei valdžios institucijas, pasiekė net Rusijos prezidentą ir ketina šioje šalyje operuoti dukrą, nors tai kainuos kelis kartus brangiau nei Vokietijoje.

Renka pinigus operacijai

Istorija apie išsėtine skleroze sergančią paauglę iš uostamiesčio yra apkeliavusi beveik visas žiniasklaidos priemones.

Prieš porą metų sunkia liga susirgusiai mergaitei reikalinga operacija, tėvų įsitikinimu, įveiksianti neišgydomą ligą. Tėvai tikisi surinkti tam reikalingus 28 tūkst. eurų.

Nors pinigai renkami, tačiau kai kurie šešiolikmetės gydytojai apie eksperimentinę operaciją Rusijoje sužinojo tik iš spaudos. Su jais paauglės motina Aliona Peršina dėl tokio gydymo būdo nesitarė. Ji pastaruoju metu neranda laiko atvesti dukrą pas medikus Klaipėdoje.

Tad medikai puse lūpų prasitaria, kad galbūt tėvai pinigus renka savanaudiškais tikslais.

Gydytojai priversti aiškintis

A.Peršina kreipėsi į įvairiausius Lietuvos fondus, žinomus žmones dėl reikiamos pinigų sumos operacijai. Klaipėdietė numynė slenksčius Sveikatos apsaugos ministerijoje.

Šį mėnesį jos laukia susitikimas su ministru Algiu Čapliku. Moteris aiškina norinti pasiekti, kad operuotis galėtų ne tik jos duktė, bet ir kiti išsėtine skleroze sergantys vaikai.

Apie šią moterį turbūt žino beveik visos valdžios institucijos. Bet ne tiek dėl mergaitės ligos, kiek dėl mamos išsiuntinėtų raštų. Uostamiesčio gydytojai nuolat priversti aiškintis dėl savo neva neatliktų veiksmų.

Klaipėdos universitetinės ligoninės (KUL) darbo komisija neseniai baigė tyrimą, kodėl išsėtine skleroze sergančiai mergaitei uždelstas būtino vaisto skyrimas. Taip reaguota į ministerijos persiųstą motinos skundą.

Šią vasarą išimties tvarka paauglei buvo skirti ligos progresavimą stabdantys imunomodeliuojantys vaistai. Lietuvoje jie išrašomi tik pacientams nuo 18 metų.

Tam, kad paauglė galėtų juos vartoti, turėjo pritarti gydytojų konsiliumas, Sveikatos apsaugos ministerija ir Ligonių kasos.

Gins vaiko teises

Pasak KUL vyriausiojo gydytojo pavaduotojo medicinai Gintauto Virkečio, keturių asmenų komisija išsiaiškino, kad pažeidimų iš ligoninės pusės nėra.

Tad kodėl laiku neskirti mergaitei būtini vaistai?

"Negalima vaisto skirti paprašius telefonu", – paaiškino pavaduotojas.

Imunomodeliuojantys vaistai turi stiprų šalutinį poveikį. Jie gali pabloginti paciento neurologinę, psichinę būklę. Tad pacientu besirūpinančiam gydytojui tenka didesnė atsakomybė, nes jų vartojimą gali prireikti skubiai nutraukti.

Šie vaistai mergaitei buvo skirti keturiems mėnesiams. Kartą per mėnesį motina dukrą turėjo atvesti pas gydytoją konsultacijai.

G.Virkečio teigimu, gydytojo apžiūrai paauglė buvo atvesta tik kartą, o vaisto pratęsimo reikalauta telefonu.

"Kai vėl reikėjo nuspręsti dėl vaisto skyrimo, mergaitės išvis neatvedė. Naktį gydytoją informuoja, kad baigėsi vaistai, užsiregistruoja konsultacijai ir neatvyksta, – piktinosi ligoninės atstovas. – Kyla minčių, kad motina galbūt tinkamai nesirūpina vaiku".

KUL administracija dėl tokio tėvų neatsakingo elgesio net ketina kreiptis į Vaikų teisių apsaugos tarnybą.

Stebino abejingumas

Rašyti pasiaiškinimus ministrui dėl paauglės gydymo teko ir Jūrininkų sveikatos priežiūros centro vadovybei. Šios gydymo įstaigos vadovas Viktoras Grigalauskas šią istoriją prisiminė iškart – dėl tėvų abejingumo vaiko ligai.

"Mergaite niekas nesirūpino, kol ši tapo visiškai neįgali. Tada tėvai pradėjo skambinti visais varpais, iš visų reikalauti bei kaltinti", – pasakojo vadovas.

Sveikatos apsaugos ministrą tada pasiekė prašymas atgaline data paauglei nustatyti neįgalumo laipsnį ir už tą laikotarpį – dvejus metus – išmokėti įstatymo nustatytą pašalpą.

Graudus laiškas, kuriame biurokratai kaltinami neveiklumu ir nesupratingumu, parašytas ligonės vardu. Nors vyriausiajam gydytojui susidarė įspūdis, kad prašymą rašė ne keturiolikmetė paauglė, o teisininkas.

Pasak V.Grigalausko, reikiami dokumentai buvo užpildyti laiku, bet tėvai jų nepristatė į Neįgalumo nustatymo tarnybą. Tik kai ligonės būklė ryškiai pablogėjo, tėvai suskubo rūpintis.

Kliniką rekomendavo prezidentas

Bet grįžkime prie šešiolikmetei reikalingos operacijos. A.Peršina neneigia – apie eksperimentinę kamieninių ląstelių transplantacijos operaciją ji girdėjo įvairių nuomonių.

Tačiau moterį guodžia, kad dėl operacijos tarpininkaujantis gydytojo išsilavinimą turintis Lietuvos ambasadorius Rusijoje Antanas Vinkus neatkalbinėjo nuo operacijos. Tik pasiteiravo, kas už ją sumokės.

Klaipėdietę operuotų Rusijos nacionalinis N.I. Pirogovo medicinos-chirurgijos centro Hematologijos ir ląstelių terapijos klinikos vadovas.

"Jis liepė skubėti, kol mergaitė pati pajėgi vaikščioti. Daugiau niekas nedavė 90 proc. garantijos, kad dukra pasveiks", – A.Peršina paaiškino, kodėl pasirinktas toks gydymo metodas.

Šią kliniką motinai rekomendavo Rusijos prezidento kanceliarija po to, kai moteris šios valstybės vadovui parašė laišką. A.Peršina teigė, jog į kitos valstybės prezidentą pagalbos kreipėsi dėl to, kad gimtojoje Lietuvoje jos sulaukė tik iš vieno paramos fondo, skyrusio 500 litų.

Analogiškos operacijos atliekamos Vokietijoje ir Jungtinėse Amerikos Valstijose.

Tačiau KUL atstovas teigė, kad apie operacijos būtinumą jų niekas neklausė. "Sprendimą dėl to turėtų priimti kompetentinga gydytojų komisija, o ne pati mama. Gal prieš tai reikėtų išbandyti kitus gydymo būdus, o ne pulti nuo vieno metodo prie kito, kuris nėra iki galo aprobuotas. Kodėl operacija pasirinkta ne Europos Sąjungos šalyje? Ir kodėl tokie dideli operacijų kainų skirtumai?" – stebėjosi G.Virketis.

Pasak jo, Vokietijoje analogiška operacija kainuoja beveik keturis kartus pigiau – apie septynis tūkst. eurų.

A.Peršina paaiškino, kad galimybę operuotis Vokietijoje ji atmetė dėl užsiprašytos pernelyg didelės sumos – 200 tūkst. eurų. Kodėl viena Lietuvos pilietė buvo operuota už gerokai kuklesnę sumą, ji rado paaiškinimą – ligonės motina esą yra Vokietijos pilietė.

Bet "Klaipėdai" susisiekus su po analogiškos operacijos iš Vokietijos grįžusia paciente, sužinojome – jos artimieji nieko bendro neturi su Vokietija, o operacija atsiėjo 7 tūkst. eurų.

Penktadienį mergaitės tėvams atsiųstame rašte iš klinikų dėl paskirtos operacijos datos parašyta, kad orientacinė jos kaina – 30 tūkst. eurų.

Slegia finansiniai sunkumai?

Paauglės operacija numatyta kitų metų kovo mėnesį. Tačiau šeima tikino iš 28 tūkst. eurų surinkusi tik penkis tūkstančius litų.

A.Peršina su antruoju vyru augina keturis vaikus. Vienas jų – sulaukęs pilnametystės. Jauniausioji mergaitė paimta iš globos namų. Iš pašalpų gyvenanti šeima uostamiesčio centre turi namą, įsigytą už banko paskolą.

Šeimą 20 metų pažįstanti Jūrininkų sveikatos priežiūros centro pediatrė Dalia Rapolienė pasakojo, kad šeimos finansinė situacija išties sunki – slegia paskola, sunki ligotos mergaitės būklė.

"Bet jie kapstosi iš paskutiniųjų. Mama tvarkinga, iš tvarkingos šeimos. Labai globėjiška", – gerų žodžių moteriai negailėjo gydytoja.

Tačiau ji vienintelė iš kalbintų pašnekovų taip šiltai atsiliepė apie paauglės motiną. Kiti pašnekovai, pripažinę, kad mergaitė išties rimtai serga ir jai būtina pagalba, susilaikydavo nuo viešų komentarų apie motiną. Nurodydavo ir priežastį: kuo labiau stengiesi ir nori padėti, tuo labiau įsiveli ir būna tik blogiau.

Kai kurie užsiminė, kad jei motina savo energiją nukreiptų rūpinimuisi sergančia dukra, o ne skundų rašinėjimui, situacija būtų geresnė.

Beje, kai kurie A.Peršinos minėti žmonės, į kuriuos neva kreiptasi dėl pagalbos operacijai, tikino apie tai girdį pirmą kartą.

Diena.lt

Medikai pildo bedarbių gretas

Šiaulių apskrities ligoninėje atleidimo lapelius gavo apie 20 medikų. Ligoninė turi sutaupyti apie 2 milijonus litų. Medikai atleidinėjami ir kitose apskrities ligoninėse. Šiaulių apskrities ligoninėje atleidimo lapelius gavo 18 darbuotojų: 13...


Egipte nuo kiaulių gripo mirė 56 žmonės

Egipto sveikatos apsaugos ministerija skelbia, kad šiuo metu šalyje vadinamuoju kiaulių gripu A/H1N1 serga 1 tūkst. 172 žmonės, o per du mėnesius nuo šios ligos mirė 56 žmonės, informuoja "Press TV". Vien pirmadienį šis gripas pakirto...


Kol medikai ginčijosi, ligonė mirė

Vilnietė Nina Osipova, atvykusi ieškoti pagalbos į Karoliniškių polikliniką, mirė klausydamasi gydytojų ginčo, kas turėtų gelbėti jos gyvybę. Sostinės įmonės "Autofondas" darbuotojos Nadeždos Šubnikovos, neseniai palaidojusios savo...


Dialogas su Kitais

Gali būti, jog mano ir jūsų Kiti visiškai kitokie. Aš netgi siūlau pavadinti juos skirtingai: Kiti ir kiti. Jūsų - Kiti, mano - kiti. Su savo Kitais jūs palaikote dialogą,maniškiai manęs nesiklauso. Jūsų Kiti turi savus pasaulius, kiekvienas -...


I.Degutienė sako neproteguojanti savo vyro į onkologijos instituto vadovus

Seimo pirmininkė Irena Degutienė sako toliau besilaikanti nuostatos, kad Lietuvoje turėtų būti atskiras Onkologijos institutas, tačiau pabrėžia neproteguojanti savo vyro į tokios medicinos įstaigos vadovus. "Pradėjo sklisti gandai, kad aš...


Mažytis robotas galės gydyti ir operuoti akis iš vidaus

1966-ųjų mokslinės fantastikos filme "Fantastinė kelionė" ("Fantastic Voyage") iki mikroskopinio lygio sumažintas povandeninis laivas buvo įšvirkštas į žmogaus kraujotakos sistemą. Praėjus 45 metams, šveicarų mokslininkų...


Gripas repertuarus pakoregavo menkai

Uostamiesčio teatrai ir koncertų salės dėl gripo epidemijos grėsmės suplanuotų renginių kol kas atšaukti neketina ir dirba įprastu ritmu. Nedidelių korekcijų įvyko tik Žvejų rūmų repertuare. Tiesa, atšaukti ar perkelti renginiai –...


Insulino analogai ir vėžio rizika: įrodymų trūksta

Atlikęs išsamų visos turimos informacijos apie galimą ryšį tarp insulino analogų (insulino glargino) vartojimo ir rizikos susirgti vėžiu vertinimą, Europos vaistų agentūros Žmonėms skirtų vaistų komitetas (CHMP) padarė išvadą, kad pagal turimus...


Pirmą kartą Lietuvoje ir Baltijos šalyse atlikta kasos ir inksto transplantacija

Pirmą kartą Lietuvoje ir Baltijos šalyse atlikta kasos ir inksto transplantacija

Pirmą kartą Lietuvoje ir Baltijos regione šią, birželio 19-osios naktį, Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikose (VUL SK) buvo atlikta kasos ir inksto (simultaninė) transplantacija. Jai vadovavo VUL SK Pilvo chirurgijos centro vadovas...


Farmacininkai turėtų liautis atimti iš pacientų laiką

Farmacininkai turėtų liautis atimti iš pacientų laiką

Įsigaliojo naujos redakcijos Vaistinių preparatų reklamos taisyklės. Svarbiausi jų pakeitimai susiję su vaistų reklama asmens sveikatos priežiūros įstaigose. "Nustatyta, kad vaistų reklamuotojų vizitai į asmens sveikatos priežiūros įstaigas...


Anglijoje netrukus gimdys 66 metų moteris

66 metų moteris Anglijoje netrukus gimdys pirmąjį savo vaiką ir taps seniausia gimdyve šalies istorijoje. Išsiskyrusi moteris yra nėščia aštuntą mėnesį. Ji buvo dirbtinai apvaisinta vienoje Ukrainos klinikoje, šeštadienį pranešė britų...


Kūno šiluma virs elektros energija

Kūno šiluma virs elektros energija

Fantastų vizijos kartais pildosi netikėtais rakursais. Rašytojo R. Bradbury vienas apsakymas vadinasi "I Sing the Body Electric". Šiais energijos deficito ir aukštų kainų laikais mokslininkai turi labai originalių minčių. Viena iš tokių...


Kuri iš šių figūrų yra "Kiki", o kuri - "Bouba", arba kas tai yra sinestezija

Maždaug nuo 95% iki 98% žmonių pavadinimą "Kiki" suteikia kampuotai formai, o "Bouba" - formai apvaliais kampais. Šis efektas pastebimas net dviejų su pusės metų kūdikių tarpe, kurie dar tik mokosi kalbėti. Mokslininkai daro...


Rolandas Maskoliūnas. Trumpa nuodų istorija

Mes gyvename nuodų pasaulyje. Sako, kad galima apsinuodyti ar susirgti, ilgai kas dieną geriant ramunėlių arbatą. Arba numirti, išgėrus per daug vandens, kas neseniai nutiko keliems maratono bėgikams. Kad nuo nuodo iki vaisto - vienas žingsnis,...


Nuo prakaitavimo išgydys lazeris

Nuo prakaitavimo išgydys lazeris

Plastinės chirurgijos specialistai D. Britanijoje pradėjo teikti naują paslaugą žmonėms, kuriuos vargina per didelis prakaitavimas. Per maždaug 60 minučių trunkančią operaciją lazeriu pašalinamos pažastyse esančios prakaito liaukos, praneša...


Norima sujungti Vilniaus miesto universitetinę ir skolų slegiamą Sapiegos ligonines

Norima sujungti Vilniaus miesto universitetinę ir skolų slegiamą Sapiegos ligonines

Vilniaus miesto savivaldybė nori sujungti dvi miesto ligonines - Vilniaus miesto universitetinę ir Sapiegos, slegiamą milijoninių skolų. Dviejų gydymo įstaigų sujungimo į Vilniaus miesto Antakalnio 1-ąją ligoninę klausimą miesto taryba ketina...


JAV valdžia farmacijos milžinei "Pfizer" skyrė 2,3 mlrd. dolerių baudų

Didžiausia pasaulio farmacijos bendrovė "Pfizer" trečiadienį pripažino JAV vyriausybės jai pateiktus kriminalinius kaltinimus ir dėl trylikos jos netinkamai pardavinėtų vaistų sumokės 2,3 milijardus dolerių baudų ir kompensacijų. Vien...


Genetiniai tyrimai

Genetiniai tyrimai

Genas yra DNR segmentas (trumpa dezoksiribonukleino rūgšties molekulė), kuris informuoja, kaip, kada ir kas jūsų kūne vyksta kiekviename iš daugelio tūkstančių baltymų, reikalingų Jūsų gyvybinėms funkcijoms palaikyti. Kiekvienas genas sudarytas iš...


Bausmė naudingiausia tuomet, kai jos bijoma

Bausmė naudingiausia tuomet, kai jos bijoma

Niekam nepatinka mokėti baudų už greičio viršijimą ar aplinkos teršimą, bet ar tikrai bausmė skatina gerą elgesį? Jei tikėtume tyrimo, neseniai publikuoto žurnale "Science" rezultatais, atsakymas yra "taip". Netgi tolima...


Ortopediniai įtvarai: kam ir kada jie reikalingi?

Ortopediniai įtvarai: kam ir kada jie reikalingi?

Kiekvienas iš mūsų bent kartą gyvenime esame patyręs traumą. Vieniems nedideli galūnių sužalojimai išgydomi vos per pora savaičių, o kiti dėl rimtų lūžų negali judėti ir pora mėnesių. Bet, kai visi planai būna sujaukiami dėl netikėtos traumos,...


Pacientas gali pasirinkti ne tik šeimos gydytoją, bet ir psichiatrą

Dabar pacientai turi galimybę atskirai pasirinkti ir šeimos gydytoją, ir pirminėje asmens sveikatos priežiūros įstaigoje dirbantį psichiatrą. Taip numatyta šių metų kovo viduryje sveikatos apsaugos ministro įsakymu pakeistoje Gyventojų prisirašymo...


Ligoninės ir poliklinikos neįgaliesiems nepritaikytos

Judėjimo negalią turintieji skundžiasi, kad daugelyje ligoninių ir poliklinikų sudėtinga lankytis ir gydytis, mat šios nepritaikytos jų poreikiams. Viena iš didžiausių šalies ligoninių – Kauno klinikos – neneigia: pastatai seni, tad...


Kamieninių ląstelių bankas iš kūdikių virkštelių

Kamieninių ląstelių bankas iš kūdikių virkštelių

Britų verslininkas Richardas Bransonas prie savo milžiniškos klestinčios kompanijos "Virgin", kuri jau prekiauja įvairiausiomis prekėmis ir paslaugomis nuo kolos ar apatinių kelnaičių iki aviakompanijų, ketina atidaryti kamieninių...


Receptas nuo bet kokios krizės baimės – pasitikėjimas savimi

Prislėgus gyvenimo negandoms kraštutinė išeitis – savižudybė yra silpnų žmonių pasirinkimas. Psichologiškai palūžusiesiems gyvenimo džiaugsmą gali sugrąžinti ir artimieji, ir specialistai – psichologai, psichoterapeutai. Praėjusį...


Suimti įtariamieji greitosios pagalbos automobilyje galbūt žaginę 18-metę

Trečiadienį Vilniaus policija sulaikė ir į areštinę uždarė du Greitosios medicinos pagalbos stoties darbuotojus, kurie įtariami greitosios policijos automobilyje išžaginę merginą. Sulaikytojų viršininkas teigia, kad to būti negalėjo. Įtariamuosius...


Ar buvę mylimieji gali būti draugais?

Dauguma santykių baigiasi atsisveikinant visam laikui. Su buvusiu mylimuoju jus sieja bendri prisiminimai, kurių nėra lengva atsikratyti. Jums skaudu prisiminti, kaip kartu juokėtės ir verkėte, leidote laiką, kūrėte planus. Prieš išsiskirdamos...


Sezoninė gripo vakcina pasiekė Lietuvą

Valstybinė ligonių kasa (VLK) centralizuotai nupirko 100 tūkst. sezoninio gripo vakcinos dozių . Ši vakcina jau pasiekė Lietuvą ir bus pristatoma į poliklinikas, ligonines bei globos ir slaugos namus - į tas įstaigas, kurios buvo pateikusios...


Po 17 metų komos būsenos italei leista numirti

Po 17 metų komos būsenos italei leista numirti

Nei gyva, nei mirusi. Taip net 17 metų buvo galima apibūdinti italę Eluaną Englaro, kuri po avarijoje patirtų sužalojimų taip ir nepabudo iš vegetacinės būsenos. Jai po ilgų visuomenės debatų Italijos aukščiausiasis teismas leido numirti....


Vitaminas D gali smarkiai sumažinti žarnyno vėžio tikimybę

Išanalizavę duomenis iš dešimties Europos valstybių, mokslininkai daro išvadą, kad kraujyje daugiausia vitamino D turintiems asmenims rizika susirgti kolorektaliniu vėžiu sumažėja net 40 procentų. Kolorektaliniu vadinamas gaubtinės ir tiesiosios...


Ligoninės istorija netilptų į knygą

"Ligoninės istoriją parašėme patys, kurie kartu pradėjome dirbti prieš 15 metų, kurie savo siekiais, tikslais, darbu pelnėme pacientų pripažinimą. Ir geriausia reklama mums - palankūs pacientų atsiliepimai", - sakė jubiliejų švenčiančios...


lazerineklinika.lt

lazerineklinika.lt

Plaukelių šalinimas lazeriu, veido valymas, kapiliarų šalinimas, frakcinis odos atjauninimas.
www.eraestheticpro.com

www.eraestheticpro.com

Profesionali pasaulinė kosmetika VIENOJE vietoje – NUOLAIDOS iki 50%
TLK kodų paieška

Galimi kodai: nuo A00.0 iki Z99.9