Gruodžio 1d. Trečiadienis

Abejotina vilties kaina

Peržiūrų skaičius: 21436

Nepagydoma liga sergančios mergaitės motina laiškais apipylė žiniasklaidą bei valdžios institucijas, pasiekė net Rusijos prezidentą ir ketina šioje šalyje operuoti dukrą, nors tai kainuos kelis kartus brangiau nei Vokietijoje.

Renka pinigus operacijai

Istorija apie išsėtine skleroze sergančią paauglę iš uostamiesčio yra apkeliavusi beveik visas žiniasklaidos priemones.

Prieš porą metų sunkia liga susirgusiai mergaitei reikalinga operacija, tėvų įsitikinimu, įveiksianti neišgydomą ligą. Tėvai tikisi surinkti tam reikalingus 28 tūkst. eurų.

Nors pinigai renkami, tačiau kai kurie šešiolikmetės gydytojai apie eksperimentinę operaciją Rusijoje sužinojo tik iš spaudos. Su jais paauglės motina Aliona Peršina dėl tokio gydymo būdo nesitarė. Ji pastaruoju metu neranda laiko atvesti dukrą pas medikus Klaipėdoje.

Tad medikai puse lūpų prasitaria, kad galbūt tėvai pinigus renka savanaudiškais tikslais.

Gydytojai priversti aiškintis

A.Peršina kreipėsi į įvairiausius Lietuvos fondus, žinomus žmones dėl reikiamos pinigų sumos operacijai. Klaipėdietė numynė slenksčius Sveikatos apsaugos ministerijoje.

Šį mėnesį jos laukia susitikimas su ministru Algiu Čapliku. Moteris aiškina norinti pasiekti, kad operuotis galėtų ne tik jos duktė, bet ir kiti išsėtine skleroze sergantys vaikai.

Apie šią moterį turbūt žino beveik visos valdžios institucijos. Bet ne tiek dėl mergaitės ligos, kiek dėl mamos išsiuntinėtų raštų. Uostamiesčio gydytojai nuolat priversti aiškintis dėl savo neva neatliktų veiksmų.

Klaipėdos universitetinės ligoninės (KUL) darbo komisija neseniai baigė tyrimą, kodėl išsėtine skleroze sergančiai mergaitei uždelstas būtino vaisto skyrimas. Taip reaguota į ministerijos persiųstą motinos skundą.

Šią vasarą išimties tvarka paauglei buvo skirti ligos progresavimą stabdantys imunomodeliuojantys vaistai. Lietuvoje jie išrašomi tik pacientams nuo 18 metų.

Tam, kad paauglė galėtų juos vartoti, turėjo pritarti gydytojų konsiliumas, Sveikatos apsaugos ministerija ir Ligonių kasos.

Gins vaiko teises

Pasak KUL vyriausiojo gydytojo pavaduotojo medicinai Gintauto Virkečio, keturių asmenų komisija išsiaiškino, kad pažeidimų iš ligoninės pusės nėra.

Tad kodėl laiku neskirti mergaitei būtini vaistai?

"Negalima vaisto skirti paprašius telefonu", – paaiškino pavaduotojas.

Imunomodeliuojantys vaistai turi stiprų šalutinį poveikį. Jie gali pabloginti paciento neurologinę, psichinę būklę. Tad pacientu besirūpinančiam gydytojui tenka didesnė atsakomybė, nes jų vartojimą gali prireikti skubiai nutraukti.

Šie vaistai mergaitei buvo skirti keturiems mėnesiams. Kartą per mėnesį motina dukrą turėjo atvesti pas gydytoją konsultacijai.

G.Virkečio teigimu, gydytojo apžiūrai paauglė buvo atvesta tik kartą, o vaisto pratęsimo reikalauta telefonu.

"Kai vėl reikėjo nuspręsti dėl vaisto skyrimo, mergaitės išvis neatvedė. Naktį gydytoją informuoja, kad baigėsi vaistai, užsiregistruoja konsultacijai ir neatvyksta, – piktinosi ligoninės atstovas. – Kyla minčių, kad motina galbūt tinkamai nesirūpina vaiku".

KUL administracija dėl tokio tėvų neatsakingo elgesio net ketina kreiptis į Vaikų teisių apsaugos tarnybą.

Stebino abejingumas

Rašyti pasiaiškinimus ministrui dėl paauglės gydymo teko ir Jūrininkų sveikatos priežiūros centro vadovybei. Šios gydymo įstaigos vadovas Viktoras Grigalauskas šią istoriją prisiminė iškart – dėl tėvų abejingumo vaiko ligai.

"Mergaite niekas nesirūpino, kol ši tapo visiškai neįgali. Tada tėvai pradėjo skambinti visais varpais, iš visų reikalauti bei kaltinti", – pasakojo vadovas.

Sveikatos apsaugos ministrą tada pasiekė prašymas atgaline data paauglei nustatyti neįgalumo laipsnį ir už tą laikotarpį – dvejus metus – išmokėti įstatymo nustatytą pašalpą.

Graudus laiškas, kuriame biurokratai kaltinami neveiklumu ir nesupratingumu, parašytas ligonės vardu. Nors vyriausiajam gydytojui susidarė įspūdis, kad prašymą rašė ne keturiolikmetė paauglė, o teisininkas.

Pasak V.Grigalausko, reikiami dokumentai buvo užpildyti laiku, bet tėvai jų nepristatė į Neįgalumo nustatymo tarnybą. Tik kai ligonės būklė ryškiai pablogėjo, tėvai suskubo rūpintis.

Kliniką rekomendavo prezidentas

Bet grįžkime prie šešiolikmetei reikalingos operacijos. A.Peršina neneigia – apie eksperimentinę kamieninių ląstelių transplantacijos operaciją ji girdėjo įvairių nuomonių.

Tačiau moterį guodžia, kad dėl operacijos tarpininkaujantis gydytojo išsilavinimą turintis Lietuvos ambasadorius Rusijoje Antanas Vinkus neatkalbinėjo nuo operacijos. Tik pasiteiravo, kas už ją sumokės.

Klaipėdietę operuotų Rusijos nacionalinis N.I. Pirogovo medicinos-chirurgijos centro Hematologijos ir ląstelių terapijos klinikos vadovas.

"Jis liepė skubėti, kol mergaitė pati pajėgi vaikščioti. Daugiau niekas nedavė 90 proc. garantijos, kad dukra pasveiks", – A.Peršina paaiškino, kodėl pasirinktas toks gydymo metodas.

Šią kliniką motinai rekomendavo Rusijos prezidento kanceliarija po to, kai moteris šios valstybės vadovui parašė laišką. A.Peršina teigė, jog į kitos valstybės prezidentą pagalbos kreipėsi dėl to, kad gimtojoje Lietuvoje jos sulaukė tik iš vieno paramos fondo, skyrusio 500 litų.

Analogiškos operacijos atliekamos Vokietijoje ir Jungtinėse Amerikos Valstijose.

Tačiau KUL atstovas teigė, kad apie operacijos būtinumą jų niekas neklausė. "Sprendimą dėl to turėtų priimti kompetentinga gydytojų komisija, o ne pati mama. Gal prieš tai reikėtų išbandyti kitus gydymo būdus, o ne pulti nuo vieno metodo prie kito, kuris nėra iki galo aprobuotas. Kodėl operacija pasirinkta ne Europos Sąjungos šalyje? Ir kodėl tokie dideli operacijų kainų skirtumai?" – stebėjosi G.Virketis.

Pasak jo, Vokietijoje analogiška operacija kainuoja beveik keturis kartus pigiau – apie septynis tūkst. eurų.

A.Peršina paaiškino, kad galimybę operuotis Vokietijoje ji atmetė dėl užsiprašytos pernelyg didelės sumos – 200 tūkst. eurų. Kodėl viena Lietuvos pilietė buvo operuota už gerokai kuklesnę sumą, ji rado paaiškinimą – ligonės motina esą yra Vokietijos pilietė.

Bet "Klaipėdai" susisiekus su po analogiškos operacijos iš Vokietijos grįžusia paciente, sužinojome – jos artimieji nieko bendro neturi su Vokietija, o operacija atsiėjo 7 tūkst. eurų.

Penktadienį mergaitės tėvams atsiųstame rašte iš klinikų dėl paskirtos operacijos datos parašyta, kad orientacinė jos kaina – 30 tūkst. eurų.

Slegia finansiniai sunkumai?

Paauglės operacija numatyta kitų metų kovo mėnesį. Tačiau šeima tikino iš 28 tūkst. eurų surinkusi tik penkis tūkstančius litų.

A.Peršina su antruoju vyru augina keturis vaikus. Vienas jų – sulaukęs pilnametystės. Jauniausioji mergaitė paimta iš globos namų. Iš pašalpų gyvenanti šeima uostamiesčio centre turi namą, įsigytą už banko paskolą.

Šeimą 20 metų pažįstanti Jūrininkų sveikatos priežiūros centro pediatrė Dalia Rapolienė pasakojo, kad šeimos finansinė situacija išties sunki – slegia paskola, sunki ligotos mergaitės būklė.

"Bet jie kapstosi iš paskutiniųjų. Mama tvarkinga, iš tvarkingos šeimos. Labai globėjiška", – gerų žodžių moteriai negailėjo gydytoja.

Tačiau ji vienintelė iš kalbintų pašnekovų taip šiltai atsiliepė apie paauglės motiną. Kiti pašnekovai, pripažinę, kad mergaitė išties rimtai serga ir jai būtina pagalba, susilaikydavo nuo viešų komentarų apie motiną. Nurodydavo ir priežastį: kuo labiau stengiesi ir nori padėti, tuo labiau įsiveli ir būna tik blogiau.

Kai kurie užsiminė, kad jei motina savo energiją nukreiptų rūpinimuisi sergančia dukra, o ne skundų rašinėjimui, situacija būtų geresnė.

Beje, kai kurie A.Peršinos minėti žmonės, į kuriuos neva kreiptasi dėl pagalbos operacijai, tikino apie tai girdį pirmą kartą.

Diena.lt


Pandeminis gripas: nuo vakcinos žmonės pradėjo sirgti

Pandeminis gripas: nuo vakcinos žmonės pradėjo sirgti

Tyrimų, kuriuos dėl pandeminio gripo vakcinos sukeltos žalos žmonių sveikatai buvo žadėta baigti iki liepos 1 d., rezultatų vis dar nėra, o Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba dar kartą perspėja, kad skiepai nuo A(N1H1) viruso gali būti kalti dėl...


Pasidėkite į banką...ląstelių

Pasidėkite į banką...ląstelių

Ataugintos kepenys, kraujagyslės ir net širdies raumuo – tai ne fantastinio filmo epizodai, o realybė. Tai gali kamieninės ląstelės. Ką jau kalbėti apie grožio ir amžinos jaunystės išsaugojimą. Ląstelių terapija šiandien yra viena...


Kaip padėti sau pasitempus čiurnos raiščius?

Kaip padėti sau pasitempus čiurnos raiščius?

Viena dažniausių traumų, tykanti ne vien bėgikų, bet ir su sportu niekuo nesusijusių žmonių – čiurnos patempimas. Kaip patikslintų sveikatos priežiūros specialistai, patempiama ne pati čiurna, bet plyšta čiurnos raiščių skaidulos....


JAV tiria galimą vaisto Alli žalą kepenims

FDA praėjusią savaitę atnaujino informaciją apie jos stebimus vaistus, kurie laikomi potencialiai žalingais, praneša nutraingredients-usa.com. Tarp naujų į šį sąrašą įtrauktų medikamentų yra ir orlistatas, kurį "GlaxoSmithKline" bendrovė...


Pradedami vyrams skirtų kontraceptinių injekcijų klinikiniai bandymai

Dešimtyje Europos, Azijos, Pietų Amerikos ir Australijos medicinos centrų netrukus bus pradėti vyrams skirtų leidžiamų kontraceptikų bandymai. Naujųjų kontraceptikų vyrams kūrimą inicijavo Pasaulio sveikatos organizacija, pranešė BBC. Šiuo metu...


Reanimacijoje – dėl kiaulių gripo

Ligoninės reanimacijos skyriuje dėl gripo komplikacijų atsidūrė du klaipėdiečiai. Klaipėdos universitetinės ligoninės Infekcinių ligų skyriuose pirmadienį dėl gripo gulėjo 13 pacientų, iš jų šeši vaikai. Du iš jų - 33 metų ir 21 metų vyrai - dėl...


Chirurgijos naujovė – klubo sąnario artroskopijos

Lietuvos chirurgai rengiasi įdiegti naują klubo sąnario operacinį metodą, labai sudėtingą jiems, bet daug palankesnį ligoniams. Metodu, kai optiniais prietaisais, įvestais į sąnarį per minimalius pjūvius, sąnarys ir apžiūrimas, ir operuojamas, jau...


Aptiktas virusas A/H1N1, atsparus vaistams "Tamiflu"

Nyderlanduose užfiksuotas pirmas atvejis, kuomet žmogus užsikėtė virusu A/H1N1, atspariu preparatui "Tamiflu". Apie tai trečiadienį pranešė naujienų agentūra "France Presse". Pasaulio sveikatos organizacija (PSO0 jau yra...


Kodėl juokas toks užkrečiantis?

Kodėl juokas toks užkrečiantis?

Mokslininkai iki šiol negali paaiškinti, kodėl juokas yra užkrečiantis. Nauji tyrimai leidžia bent iš dalies paaiškinti juoko užkrečiamumo fenomeną. "New Scientist" rašoma, kad Londono universiteto Karališkojo koledžo mokslininkė Sophie...


Atrasta "altruistinė" smegenų dalis

Atrasta "altruistinė" smegenų dalis

Altruizmas – polinkis padėti kitiems be jokios akivaizdžios naudos sau – atrodo, yra susijęs su smegenų dalimi, kuri vadinama viršutine užpakaline smilkinine vaga. JAV tyrėjai naudodami smegenų skenavimo technologijas, rado smegenų...


Sustabdė Vaistų kontrolės tarnybos vadovo konkursą

Sveikatos apsaugos ministro Raimondo Šukio sprendimu stabdomas ministerijos skelbtas konkursas Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos (VVKT) viršininko pareigoms eiti. Šis sprendimas priimtas atsižvelgiant į žiniasklaidoje pasirodžiusiais abejones...


Pavojingos net ir mažos alkoholio dozės

Pavojingos net ir mažos alkoholio dozės

Atlikę naujausius tyrimus Prancūzijos Nacionalinio onkologijos instituto mokslininkai paneigė teoriją, kad nedidelės alkoholio dozės yra naudingos sveikatai. Padaryta išvada, kad jeigu žmogus per dieną išgeria bent 125 ml vyno, rizika susirgti...


Visą tiesą atskleis "DNR kodas"

Visą tiesą atskleis "DNR kodas"

Iki pat šių dienų mokslininkai neįrodė, o gal ir net nesistengė įrodyti, kad žmogaus genuose gali būti užkoduota neištikimybė, polinkis į avantiūras ar... priklausomybė nuo iš kojų verčiančių spektaklių. Ir nereikia nieko įrodinėti, nes...


Seime - triukšmas dėl kraujo

Seime - triukšmas dėl kraujo

Nacionalinis kraujo centras kaltinamas dėl nekokybiško kraujo, šis atkerta, kad vyksta konkurencinis karas. Nacionalinis kraujo centras kaltinamas gydymo įstaigoms tiekiantis nekokybišką kraują, dėl to esą gali kilti pavojus pacientų sveikatai ir...


Tikrasis gyvenimas prasideda nuo 40-ies, teigia mokslininkas

Mokslininkų teigimu, Vakarų šalyse pasiekta pažanga sveikatos apsaugos srityje, gerėjantis išsilavinimas ir ilgėjanti gyvenimo trukmė vadinamąją "vidurinio amžiaus krizę" jau pavertė praeities dalyku. Žurnale "Harvard Business...


Perversmas chirurgijoje – lazeris venoms operuoti

Perversmas chirurgijoje – lazeris venoms operuoti

Pasaulinio garso medikai iš Latvijos Vilniuje atliko venų operaciją be pjūvio. Specialistai teigia, kad naujasis venų operacinis lazeris sukels tikrą perversmą kraujagyslių chirurgijoje. Jis taip pat sutaupys valstybei daug lėšų. Naujuoju aparatu...


Vyriausybei siūloma mažinti kompensuojamųjų vaistų kainas ir priemokas

Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) siūlymu Vyriausybė ketina į kompensuojamųjų vaistų kainyną šiemet įtraukti vaistus su mažesnėmis priemokomis nei pernai. Pirmadienį pasitarime Ministrų kabinetas pritarė, kad į kompensuojamųjų vaistų kainyną...


Draugauju su dviem: prisipažinti ar tylėti?

Vienu metu draugauju su dviem vyrais. Atrodo, kad abu juos myliu. Žinau, kad ilgai tęstis tokia dviguba draugystė negali: sužinoję apie tai mylimi vyrai iškart norėtų skirtis, o ir man pačiai tylėti, meluoti ir slapstytis jau nebe malonu. Ar...


R. Šukys: reformuotos ligoninės 2010 metus baigė be nuostolių

Sveikatos apsaugos ministras Raimondas Šukys tvirtina, kad sveikatos reforma vyksta sklandžiai: sumažinta ligoninių, atpiginti vaistai, esą jau matyti ir teigiamas finansinis pertvarkų efektas. Pasak ministro, skaičiavimai rodo ką kita: tos...


Plastinės operacijos: populiariausia didintis krūtis ir nusisiurbti riebalus

Plastinės operacijos: populiariausia didintis krūtis ir nusisiurbti riebalus

Tarptautinė estetinės plastinės chirurgijos bendruomenė (ISAPS) po metus užtrukusio proceso atskleidė plastinių operacijų ir procedūrų tendencijas. Paaiškėjo, kad nechirurginės procedūros lenkia chirurgines grožio operacijas. Pirmą kartą...


Skiepų reikšmė užkrečiamųjų ligų profilaktikoje

Kauno visuomenės sveikatos centro specialistai primena, kad nuo daugelio užkrečiamųjų ligų galima apsisaugoti laiku pasiskiepijus. Skiepijimas yra toks efektyvus, kad baigiame pamiršti, kuo pasireiškia tos ligos, nuo kurių vaikus apsaugo skiepai....


RelaxSan Prestige – jau Lietuvoje!

RelaxSan Prestige – jau Lietuvoje!

Profilaktinių kompresinių kojinių kolekcija RelaxSan Prestige pagaminta Italijoje iš išskirtinai aukštos kokybės 3 D likros, dukart apsuktos daugiagijais siūlais. Tokia gamybos technologija sukurtos kojinės yra itin elastingos ir patvarios.


Sveikatos apsaugos ministras: vakcina - ne panacėja

Pasak sveikatos apsaugos ministro Algio Čapliko, sprendimas siaučiant pandeminiam gripui įsigyti daugiau antivirusinių vaistų, o ne vakcinų buvo teisingas, nes "šiuo metu reikia gydyti, o ne vakcinuoti". "Vakcinavimas yra efektyvus...


Moderniausias Lietuvoje magnetinio rezonanso tomografas – naujos galimybės pacientams ir gydytojams

Moderniausias Lietuvoje magnetinio rezonanso tomografas – naujos galimybės pacientams ir gydytojams

Medicinos diagnostikos ir gydymo centre magnetinio rezonanso tomografijos tyrimai jau atliekami šiuo metu pačiu moderniausiu Lietuvoje tomografu. Tai – General Electric (JAV) aparatas Optima MR360 Advance. Jis turi keletą svarbių privalumų,...


Gripo epidemija artėja prie Kauno

Gripo epidemija artėja prie Kauno

Gripo aktyvumas Kauno mieste sparčiai auga, praneša Kauno visuomenės sveikatos centras. Per praėjusią savaitę (sausio 7-11 d.) Kaune buvo užregistruota 120 naujų sergamumo gripu atvejų. Nuo gripo sveikiems asmenims dar galima skiepytis, paskelbus...


Stringa profilaktinės sveikatos programos

Stringa profilaktiniai sveikatos tikrinimai pagal valstybės finansuojamas programas, kurioms šiemet numatyta beveik 30 mln. litų. Pasak sveikatos priežiūros įstaigų atstovų, stabdyti tokius tyrimus privertė iš teritorinių ligonių kasų gauti raštai...


Dvejų metų berniukas - pirmasis, kuris gimė su papildoma DNR grandimi

Dvejų metų berniukas gimė aklas ir kamuojamos sunkios negalios. Tačiau jis vienintelis pasaulyje, kuris turi papildomą DNR grandį. Kaip rašo dailymail.co.uk, Alfie Clamp buvo atlikta galybė medikų tyrimų ir paaiškėjo, kad septintoji chromosoma...


Piktybinės kraujo ligos bus registruojamos elektroniniu būdu

Piktybinės kraujo ligos bus registruojamos elektroniniu būdu

Gydytojai hematologai ar vaikų hematologai, pirmą kartą kliniškai nustatę piktybinę kraujo ligą, pildys atitinkamą formą. Ji bus saugoma VšĮ Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikose esančioje elektroninėje duomenų bazėje. Lietuvoje...


Kariai transportavo donoro širdį

Kariai transportavo donoro širdį

Antradienį Lietuvos kariuomenės karinių oro pajėgų (KOP) sraigtasparnio Mi-8 įgula transportavo donoro širdį iš Panevėžio į V ilnių, pranešė Krašto apsaugos ministerija. Kaip teigiama išplatintame pranešime spaudai, antrajame paieškos ir gelbėjimo...


Žaibo sukelti pavojai

Žaibo sukelti pavojai

Kiekvienais metais vasaros metu, nuo žaibo iškrovos ištinka nemažai nelaimingų atsitikimų. Efektingas gamtos reiškinys sukelia susižavėjimą, bet taip pat ir nenumatytus pavojus. Žaibas – tai galinga elektros srovės iškrova, kuri atsiranda...


lazerineklinika.lt

lazerineklinika.lt

Plaukelių šalinimas lazeriu, veido valymas, kapiliarų šalinimas, frakcinis odos atjauninimas.
www.eraestheticpro.com

www.eraestheticpro.com

Profesionali pasaulinė kosmetika VIENOJE vietoje – NUOLAIDOS iki 50%
TLK kodų paieška

Galimi kodai: nuo A00.0 iki Z99.9