Balandžio 16d. Penktadienis

Namų interjeras - pagal charakterį

2013 Lapkričio 27d.
Peržiūrų skaičius: 42988
Namų interjeras - pagal charakterį

Pagal temperamentą ir charakterį žmones galima suskirstyti į keturias grupes: cholerikus, melancholikus, flegmatikus ir sangvinikus. Visi jie išsiskiria ne tik savo būdo savybėmis. Jie taip pat skirtingai suvokia aplinką ir grožį, skiriasi jų reakcija į daiktus.

Skirtingi žmonių charakteriai atsispindi ir jų būsto interjere. Todėl ir gabiausias dizaineris, norėdamas bute ar name sukurti šeimininkui patinkantį interjerą, pirmiausia turėtų pasidomėti, koks užsakovo temperamentas. Žmogus savo būstu patenkintas bus tik tada, kai interjeras atspindės jo charakterį, tenkins jo silpnybes.

Choleriko pageidavimai

Sukurti cholerikui patinkantį interjerą – nelengva užduotis. Šio tipo žmonių pomėgiai tokie permainingi, jie trokšta naujų įspūdžių, pojūčių, kad jo netenkins nė vienas "grynas" stilius.

Užtat eklektika, margumas – bus kaip tik. Mat cholerikai nevengia ekstravagancijos, dievina drąsius, netikėtus sprendimus.

Choleriko būstas turi būti erdvus, kad baldai ir išdėlioti niekučiai netrukdytų ryžtingai judėti, temperamentingai gestikuliuoti.

Nors tokie žmonės labai emocionalūs, jie interjere mėgsta griežtas formas. O naujovių pomėgį tenkins lengvai perstatomi, įvairiai tarpusavyje derinami baldai.

Žinoma, tokios nuolatinės naujovės dažnai erzina kitokio charakterio šeimos narius. Jie pyksta dėl sunkiai surandamų savo daiktų, griaunamos įprastos tvarkos. Dėl tokios nuolat vykstančios interjero kaitos šeimoje dažnai kyla rimti barniai. Tačiau choleriką sunku "pamokyti": jei jis nesistengs savo emocijų valdyti, smarkiai klius visiems aplinkiniams.

Permainingam cholerikui taip pat imponuos įmantrus, dekoratyvus būsto apšvietimas. Įvairiaspalvius šviestuvus bute galima išvysti netikėčiausiose vietose.

Tačiau nesunku pastebėti, jog nuo savo aktyvumo, emocijų, įmantrių formų paieškų pavargsta ir pats cholerikas. Nusiraminti jam taip pat padeda ta spalvinga aplinka. Ypač teigiamai veikia raminanti mėlyna spalva.

Žinoma, kontrastus dievinantis žmogus tą mėlynumą mielai "pagyvintų", pavyzdžiui, oranžinės arba raudonos spalvos daiktais. Tačiau psichologas jam šito daryti nepatartų, o pasiūlytų šaltesnes – melsvai žalsvas spalvas, kuriančias platesnės erdvės, lengvumo pojūčius, būtinus jo sudirgintai nervų sistemai.

Melancholiko nuotaikos

Melancholikas dažnai skęsta liūdnuose apmąstymuose. Tačiau tokia nuotaika jam būdinga ne dėl pesimizmo, jai įtakos turi didelis jautrumas.

Pasvajojimas vienumoje, prisiminimai, pafantazavimas tokiems žmonėms teikia pasitenkinimą, nes jis mėgsta gilintis į save. Gal dėl to supanti aplinka gana dažnai jam būna nejauki.

Melancholikui savas būstas – tvirtovė, sauganti nuo permainingo, judraus pasaulio.

Tokio jautraus, romantiško žmogaus interjere negali būti nieko atsitiktinio. Jam svarbiausia – išvengti stresų. Todėl savo aplinkoje melancholikai stengiasi susikurti ramybės, jaukumo "oazes", kuriose jis jaustų aplinkos šilumą, jaukumą, komfortą.

Tačiau tai nereiškia, kad melancholikas trokšta sau lizdelio su minkštais patalėliais, komforto tarp pagalvėlių. Priešingai. Jo pomėgiai dažnai pasirodo esą gana įvairūs – nuo klasikos iki šiuolaikiško modernizmo. Pavyzdžiui, jis gali būti sužavėtas plačia, minkšta sofa, tačiau visai gerai jausis ir sėdėdamas ant plastiko taburetės.

Jei bute nėra plačių tuštumų, erdvių, galima nesunkiai suprasti, kad jame gyvena melancholikas. Tuštuma ir erdvė tokį žmogų erzina, nes joje jis neranda ramybės kampelio.

Todėl neverta siūlyti, pavyzdžiui, saloną sujungti su virtuve. Atsivėrusią erdvę melancholikas stengsis kaip nors mažinti, statys kilnojamas sieneles, baldus ar bent pakabins lengvas, permatomas užuolaidas, žaliuzes. Tokiam šeimininkui patinka viskas, kas jį riboja nuo plačios erdvės.

Melancholikas mėgsta blankų apšvietimą, bet būtina, kad jis plačiai sklistų.

Tokie žmonės nejaukiai jaučiasi vaikščiodami ant plikų grindų, nors tai būtų ir gražus parketas. Grindys turi būti užklotos kilimais ar šiaip žingsnių garsą slopinančia, kojoms šilumą teikiančia danga.

Melancholikai nemėgsta kampuotų baldų. Jiems labiau priimtinas ovalas, elipsės.

Mėgstamiausios melancholiko spalvos – melsvi, gelsvi atspalviai.

Sangvinikams - spalvos

Aplinkiniams patraukliausias psichologinis tipas – sangvinikas, mokantis džiaugtis gyvenimu, nemėgstantis savo problemų primesti kitiems.

Tokių žmonių gyvenimo būdas ryškus. Todėl ir savo interjerą jis puošia šviežiomis, šiltomis spalvomis: geltona, gintarine, kremine, kartais oranžine ir net raudona.

Jis jaučia komfortą bet kokioje spalvingoje aplinkoje, todėl, kaip ir cholerikas, nebijo kontrastų ir drąsių spalvų derinių.

Sangviniko namai pilni džiaugsmo, energijos: vaikų keliamo triukšmo, po kojomis besipainiojančių gyvūnų, grojančios muzikos, nuolat užsukančių svečių.

Toks gyvenimas sangviniko nevargina, jis pats tokį kuria. Jam svarbu, kad namuose būtų daug oro, šviesos, šiltų, džiugių jausmų.

Todėl nereikia stebėtis, kai kurdamas savo būsto interjerą jis išgriauna vieną kitą sieną. Susitaikyti su senu buto planavimu ne jo charakteriui.

Sangvinikas nemėgsta stambių baldų bei daug daiktų.

Renkantis interjerą, sangviniko skonis – pats įvairiausias. Jis gali būti ir romantiškas, ir ekstremalus.

Tokiuose namuose daug stiklo, veidrodžių, kurie vizualiai praplečia erdvę. O ir pats atvaizdas juose sangviniką džiugina, nes paprastai jis visuomet patenkintas savimi.

Flegmatiko aplinka

Flegmatiko namuose gyvenimas neskubus, senoviškas. Todėl dizaineriui tokiuose namuose tektų susiturėti nuo įmantrių išmonių.

Flegmatikui namuose patinka viskas, kas jį ramiai nuteikia. Jam nebūdingi nei emocijų, nei pykčio proveržiai, nei subtilus jautrumas ar netikėta fantazija.

Jo nuomone, neskubant galima priimti teisingesnius sprendimus, todėl ir būsto pakeitimams ar pertvarkymams jis negreitas.

Net šeimos nariams nelengva paveikti ar įkalbėti flegmatiką. Įpratimas prie aplinkos, stabilumas, ramybė – tai tokiems žmonėms pačios svarbiausios vertybės. Todėl jie nepripažįsta aplinkos prašmatnumo, pokyčių.

Visa tai atspindi ir flegmatiko būsto interjeras. Viena ryškiausių detalių - patikimi, tvirti baldai, dažnai tuose namuose jau tarnavę ne vienai kartai, nemadingi, bet flegmatikui mieli ir nepamainomi.

Ir neverta bandyti įkalbėti juos pakeisti. Flegmatikas ruošiasi tokius baldus palikti dar ir savo vaikams ar vaikaičiams.

Spila sveikatinanti linija - spila spirulina

Spila sveikatinanti linija - spila spirulina

SPIRULINA - tai vienas pirmųjų augalų Žemėje. Pirminė gyvybės forma, nepakitusi kelis milijardus metų. Maistui naudojama tūkstančius metų actekų, majų, Rytų Azijos šalyse.


Ne viskas ekologija, kas ekologiškai kvepia

Ne viskas ekologija, kas ekologiškai kvepia

Praslinkus supermarketų bumui, vis daugiau žmonių renkasi ūkininkų užaugintus ekologiškus produktus. Išaugusi paklausa paskatino mobilių ūkininkų turgelių atsiradimą, tačiau ne kiekvienas turgelis yra ekologiškas, – teigia...


Po kokia patalyne miegoti yra sveikiausia?

Po kokia patalyne miegoti yra sveikiausia?

Jei norime būti sveiki ir turėti puikią savijautą bei nuotaiką, patys tuo ir turime pasirūpinti. Visi, kurie nori taip jaustis, imasi pačių įvariausių priemonių (derina mitybą, ima sportuoti, vartoja maisto papildus ir pan.). Tačiau reikia...


Gauta daugiau duomenų, kad folio rūgštis saugo nuo apsigimimų

Gauta daugiau duomenų, kad folio rūgštis saugo nuo apsigimimų

Naujas JAV atliktas tyrimas nustatė, kad moterims ėmus vartoti daugiau folio rūgšties, žymiai sumažėjo įgimtų stuburo patologijų ir panašių vaisiaus apsigimimų, o tai patvirtina, kad vitaminas B nėštumo laikotarpiu teikia naudos. Nuo 1998 metų JAV...


Kosmetika, kurią gaminant atliekami žiaurūs bandymai su gyvūnais – ji Jūsų namuose

Kosmetika, kurią gaminant atliekami žiaurūs bandymai su gyvūnais – ji Jūsų namuose

Dabar labai daug kalbama apie ekologiją, sveiką gyvenimą, ekologišką gyvenimą ar aplinką, tačiau ar daugelis susimąsto, kas įeina į šią sąvoką. Dauguma žmonių tai supranta kaip produktų pažymėtų tam tikru ženklu pirkimą. Dar kiti supranta kaip...


Penkios priežastys, kodėl valikliai su probiotikais naudingi vartotojams  arba kaip išvengti cheminės atakos namuose

Penkios priežastys, kodėl valikliai su probiotikais naudingi vartotojams arba kaip išvengti cheminės atakos namuose

Guminės pirštinės ant rankų, respiratorius ant veido ir po patalpą pasklidęs aitrus cheminių medžiagų kvapas. Užkrečiamųjų ligų specialistai ruošiasi sutikti įtariamą Ebolos viruso nešiotoją? Ne, viskas kur kas paprasčiau, tai mes savaitgalį...


Ką daryti, jei sudužo gyvsidabrio termometras

Ką daryti, jei sudužo gyvsidabrio termometras

Nors jau kitais metais pagal ES reikalavimus gyvsidabrio termometrai nebus parduodami, šiandien jie vis dar populiarūs. Anot pacientų, jie ne tik pigesni už elektroninius, bet ir patikimesni. Bėda tik ta, kad jie dažnai dūžta, o po grindis...


Kūdikių maistui – 100 metų patirtis ir švariausias Alpių karvių pienas

Kūdikių maistui – 100 metų patirtis ir švariausias Alpių karvių pienas

Maistas kūdikiams yra labai specifinė maisto pramonės dalis. Pradedant nuo to, kad joks gamintojas negali pagaminti geriausio maisto kūdikiui – jį garantuoja tik mama. Kūdikiui visomis prasmėmis sveikiausia, kai jis maitinasi mamos pienu....


Kaip buityje iš vaisių ir daržovių pašalinti kenksmingas medžiagas?

Kaip buityje iš vaisių ir daržovių pašalinti kenksmingas medžiagas?

Jau nesistebime visais metų laikais matydami parduotuvių lentynose šviežius vaisius ir daržoves. Įpratome juos pirkti ir valgyti. Tačiau vis dažniau kalbama ne vien apie augalinės kilmės produktų naudą, bet ir apie nitratais, sunkiaisiais metalais...


"Frosch" kūdikiams. Skalbinių skalavimo priemonė

"Frosch" kūdikiams. Skalbinių skalavimo priemonė

Papildoma skalbimo priemonė, kad spalvoti ir balti skalbiniai būtų ypač minkšti ir švelnūs. Švelnios priemonės receptūra su natūraliu migdolų aliejumi tausojančiai kūdikių baltinių ir patalynės bei kitų tekstilinių audinių priežiūrai – kad...


Atsako specialistai: kaip pasirinkti gerą sviestą?

Atsako specialistai: kaip pasirinkti gerą sviestą? (1)

Pasaulio istorijoje sviestas atsirado anksčiau, nei žmogus prisijaukino karvę. Šiuo metu sviestu skaninamos ne tik košės ar sumuštiniai, tačiau jo dedama ir į įvairius kulinarinius kepinius, troškinius bei padažus. Kadangi šiandien turime kaip...


Meditacija padeda kovoti su širdies ligomis

Meditacija padeda kovoti su širdies ligomis

Meditacija gali padėti sumažinti širdies ligomis sergančių pacientų mirtingumą, tvirtina JAV mokslininkai. Viskonsino medicinos koledžo ir Maharishi universiteto Ajovoje tyrime dalyvavusiam 201 afroamerikiečiui mokslininkai liepė medituoti arba...


Apšvietimas – svarbiausias namų akcentas

Apšvietimas – svarbiausias namų akcentas

Daugelis žmonių jau pradeda skirti didesnį dėmesį buto šviesai. Gerai suderintos šviesos ne tik patenkina matomumo poreikį, bet ir kuria nuotaiką bei atmosferą. Namų dizaino specialistai įsitikinę, kad, planuojant kambario interjerą, iš karto...


Aromaterapiniai aksesuarai – gerai nuotaikai ir sveikatai kasdien

Aromaterapiniai aksesuarai – gerai nuotaikai ir sveikatai kasdien

Aromaterapija jau yra naudojama nuo seniausių laikų. Pastebėtos augalų aromaterapinės savybės leido žmonėms kovoti su įvairiomis ligomis ir pagerinti emocinę būklę. Eterinių aliejų dalelės yra itin smulkios, todėl greitai patenka į organizmą ir...


Keletas patarimų veiksmingam organizmo valymui

Keletas patarimų veiksmingam organizmo valymui

Kas kartą keičiantis sezonams svarbu atlikti detoksikacijos terapiją ir padėti kūnui išsilaisvinti nuo susikaupusių atliekų ir toksinų. Taip pat primygtinai rekomenduojama imtis mažesnio kaloringumo dietos, kad būtų galima bent kiek sumažinti per...


Sauganti skalavimo priemonė (koncentratas) "Frosch" - Granatų kvapo

Sauganti skalavimo priemonė (koncentratas) "Frosch" - Granatų kvapo

Sauganti skalavimo priemonė (koncentratas) “Frosch” – Granatų kvapo. Naudojama spalvotiems ir baltiems skalbiniams, kad jie maloniai kvepėtų, taptų minkšti. Tinka skalauti medvilnei, vilnai, viskozei, melanžiniams audiniams ir...


Valentino dienos užkulisiai Amerikoje. Iš kur atkeliauja rožės?

Valentino dienos užkulisiai Amerikoje. Iš kur atkeliauja rožės?

Ar nešitės tuziną rožių namo savo brangiausiajai Valentino dienos proga? Nieko negali būti romantiškiau ir, be abejonės, ne taip tukina kaip šokoladai. Bet, kai kalbame apie rožes, klausimas yra platesnis, nei akys mato ir… nei nosis...


Dekoratyviniai augalai puošia namus ir veikia žmones

Dekoratyviniai augalai puošia namus ir veikia žmones

Dekoratyviniai augalai gali pagerinti nuotaiką, sveikatą ir tarpusavio santykius. Šiandien nė vieni stilingi namai neapsieina be kambarinių augalų, kurie ne tik papildo ir papuošia interjerą, bet ir veikia žmogaus gyvenimą. Augalus reikėtų rinktis...


Kenksmingiausi mobilieji telefonai. Kaip apsisaugoti nuo spinduliuotės?

Kenksmingiausi mobilieji telefonai. Kaip apsisaugoti nuo spinduliuotės?

Pasaulinė sveikatos organizacija (PSO) paskelbė sąrašą, kuriame išskirti didžiausią pavojų susirgti smegenų vėžiu keliantys mobilieji telefonai, rašo naujienų portalas "Business Insider". JAV Federalinė komunikacijų komisija (FKK)...


Viską naikinantis švarinimasis gali tapti alergijų priežastimi

Viską naikinantis švarinimasis gali tapti alergijų priežastimi

Beatodairiškas švarinimasis namuose, ypač jei rezultatui pasiekti pasitelkiamos didelės koncentracijos cheminės priemonės, gali būti viena svarbių alergijos priežasčių, teigia vis daugiau pasaulio mokslininkų. Išeitimi gali tapti požiūrio į kovą...


Spanguolių sultys apsaugo dantis

Spanguolių sultys apsaugo dantis

Amerikiečių mokslininkai atrado dar vieną spanguolių sulčių naudą - jos neleidžia bakterijoms "prikibti", todėl saugo dantis nuo ėduonies. Spanguolių sultys naudojamos šlapimo takų infekcijoms gydyti. Šiose sultyse esančios medžiagos...


Antenų miškas kelia pavojų

Antenų miškas kelia pavojų

TEMĄ PASIŪLĖ SKAITYTOJAI: Šiaulių centre, ant gyvenamojo devynaukščio stogo, styro dešimtys mobiliojo ryšio teikėjų, interneto tinklo ir kitų ryšių bendrovių antenų. Naktimis, kai nutyla gatvės triukšmas, antenų gausmas ir sklindanti vibracija...


Miegoti ant grikių lukštų – sveika, patogu, ekologiška

Miegoti ant grikių lukštų – sveika, patogu, ekologiška

Maždaug trečdalį savo gyvenimo žmogus praleidžia miegodamas. Miegas svarbus žmogaus gyvybei palaikyti kaip oras, maistas ir vanduo. Nuo miego kokybės priklauso mūsų santykiai su artimaisiais, darbo rezultatai, savijauta, sveikata, nuotaika.


Namai be chemikalų - utopija ar realybė?

Namai be chemikalų - utopija ar realybė? (3)

Lietuvoje vis dažniau ir garsiau kalbama apie sveiką gyvenseną, sportą bei mitybą. Tačiau retas kuris susimąsto apie aplinką kurioje mes praleidžiame didžiąją dalį savo laiko - namus. Europos rinkoje tvirtą poziciją užėmusios nano technologijų...


Interjero terapija

Interjero terapija

Prancūzų specialistai sukūrė veidrodį, į kurį pažvelgęs žmogus mato, koks bus po penkerių metų - atsižvelgiant į gyvenimo būdą ir jo poveikį sveikatai. Veidrodis modeliuoja atvaizdą kartu su kompiuteriu ir belaidėmis kameromis: iškaišiotos po visą...


Natūralus sviestas – maistingų medžiagų ir energijos šaltinis

Natūralus sviestas – maistingų medžiagų ir energijos šaltinis

Lietuvių liaudies patarlė byloja – „šaukštas sviesto košės nepagadina“. Šiuo metu šis pieno produktas nebėra vien košių ar sumuštinių gardinimo ingredientas, nes jo dedama ir į įvairius kulinarinius kepinius, troškinius bei...


FROSCH Dėmių valymo želė su aktyviuoju deguonimi

FROSCH Dėmių valymo želė su aktyviuoju deguonimi

FROSCH Dėmių valymo želė su aktyviuoju deguonimi pašalina visas išbalinamas sunkiai valomas dėmes (pavyzdžiui, kavos, arbatos, žolės, raudono vyno, vaisių) net žemoje temperatūroje nuo 20°C.


Sveikas stuburas – sveiko kūno pamatas

Sveikas stuburas – sveiko kūno pamatas

Bet visa tai pataisoma. Žmogus privalo išsiugdyti įprotį būti sveikas, privalo suprasti esąs savo kūno šeiminikas. Kad stuburas būtų sveikas, turime miegoti ant kieto čiužinio su kieta pagalve ir daryti tam tikrus fizinius pratimus (bėgioti,...


„FROSCH REINE PFLEGE“ rankų muilas su dygliuotuoju šaltalankiu

„FROSCH REINE PFLEGE“ rankų muilas su dygliuotuoju šaltalankiu

skystas muilas daugkartinio naudojimo maišelyje; dygliuotojo šaltalankio ekstraktai padeda atgaivinti, nuplauti ir prižiūrėti odą; apsauga odai ir jos priežiūra


Ekologiški CHARLES VIANCIN silikoniniai dangteliai Jūsų virtuvei

Ekologiški CHARLES VIANCIN silikoniniai dangteliai Jūsų virtuvei

Dabartinė visuomenė vis dažniau kalba apie ekologiją, labiau rūpinasi savo ir savo šeimos sveikata bei gerove. Todėl svarbu žinoti, iš ko pagamintus indus ir jų priedus naudojame savo buityje. Tai susiję su mūsų visų sveikata, nes indai tiesiogiai...

lazerineklinika.lt

lazerineklinika.lt

Plaukelių šalinimas lazeriu, veido valymas, kapiliarų šalinimas, frakcinis odos atjauninimas.
www.eraestheticpro.com

www.eraestheticpro.com

Profesionali pasaulinė kosmetika VIENOJE vietoje – NUOLAIDOS iki 50%
TLK kodų paieška

Galimi kodai: nuo A00.0 iki Z99.9