Lapkričio 26d. Ketvirtadienis

Namų interjeras - pagal charakterį

2013 Lapkričio 27d.
Peržiūrų skaičius: 42988
Namų interjeras - pagal charakterį

Pagal temperamentą ir charakterį žmones galima suskirstyti į keturias grupes: cholerikus, melancholikus, flegmatikus ir sangvinikus. Visi jie išsiskiria ne tik savo būdo savybėmis. Jie taip pat skirtingai suvokia aplinką ir grožį, skiriasi jų reakcija į daiktus.

Skirtingi žmonių charakteriai atsispindi ir jų būsto interjere. Todėl ir gabiausias dizaineris, norėdamas bute ar name sukurti šeimininkui patinkantį interjerą, pirmiausia turėtų pasidomėti, koks užsakovo temperamentas. Žmogus savo būstu patenkintas bus tik tada, kai interjeras atspindės jo charakterį, tenkins jo silpnybes.

Choleriko pageidavimai

Sukurti cholerikui patinkantį interjerą – nelengva užduotis. Šio tipo žmonių pomėgiai tokie permainingi, jie trokšta naujų įspūdžių, pojūčių, kad jo netenkins nė vienas "grynas" stilius.

Užtat eklektika, margumas – bus kaip tik. Mat cholerikai nevengia ekstravagancijos, dievina drąsius, netikėtus sprendimus.

Choleriko būstas turi būti erdvus, kad baldai ir išdėlioti niekučiai netrukdytų ryžtingai judėti, temperamentingai gestikuliuoti.

Nors tokie žmonės labai emocionalūs, jie interjere mėgsta griežtas formas. O naujovių pomėgį tenkins lengvai perstatomi, įvairiai tarpusavyje derinami baldai.

Žinoma, tokios nuolatinės naujovės dažnai erzina kitokio charakterio šeimos narius. Jie pyksta dėl sunkiai surandamų savo daiktų, griaunamos įprastos tvarkos. Dėl tokios nuolat vykstančios interjero kaitos šeimoje dažnai kyla rimti barniai. Tačiau choleriką sunku "pamokyti": jei jis nesistengs savo emocijų valdyti, smarkiai klius visiems aplinkiniams.

Permainingam cholerikui taip pat imponuos įmantrus, dekoratyvus būsto apšvietimas. Įvairiaspalvius šviestuvus bute galima išvysti netikėčiausiose vietose.

Tačiau nesunku pastebėti, jog nuo savo aktyvumo, emocijų, įmantrių formų paieškų pavargsta ir pats cholerikas. Nusiraminti jam taip pat padeda ta spalvinga aplinka. Ypač teigiamai veikia raminanti mėlyna spalva.

Žinoma, kontrastus dievinantis žmogus tą mėlynumą mielai "pagyvintų", pavyzdžiui, oranžinės arba raudonos spalvos daiktais. Tačiau psichologas jam šito daryti nepatartų, o pasiūlytų šaltesnes – melsvai žalsvas spalvas, kuriančias platesnės erdvės, lengvumo pojūčius, būtinus jo sudirgintai nervų sistemai.

Melancholiko nuotaikos

Melancholikas dažnai skęsta liūdnuose apmąstymuose. Tačiau tokia nuotaika jam būdinga ne dėl pesimizmo, jai įtakos turi didelis jautrumas.

Pasvajojimas vienumoje, prisiminimai, pafantazavimas tokiems žmonėms teikia pasitenkinimą, nes jis mėgsta gilintis į save. Gal dėl to supanti aplinka gana dažnai jam būna nejauki.

Melancholikui savas būstas – tvirtovė, sauganti nuo permainingo, judraus pasaulio.

Tokio jautraus, romantiško žmogaus interjere negali būti nieko atsitiktinio. Jam svarbiausia – išvengti stresų. Todėl savo aplinkoje melancholikai stengiasi susikurti ramybės, jaukumo "oazes", kuriose jis jaustų aplinkos šilumą, jaukumą, komfortą.

Tačiau tai nereiškia, kad melancholikas trokšta sau lizdelio su minkštais patalėliais, komforto tarp pagalvėlių. Priešingai. Jo pomėgiai dažnai pasirodo esą gana įvairūs – nuo klasikos iki šiuolaikiško modernizmo. Pavyzdžiui, jis gali būti sužavėtas plačia, minkšta sofa, tačiau visai gerai jausis ir sėdėdamas ant plastiko taburetės.

Jei bute nėra plačių tuštumų, erdvių, galima nesunkiai suprasti, kad jame gyvena melancholikas. Tuštuma ir erdvė tokį žmogų erzina, nes joje jis neranda ramybės kampelio.

Todėl neverta siūlyti, pavyzdžiui, saloną sujungti su virtuve. Atsivėrusią erdvę melancholikas stengsis kaip nors mažinti, statys kilnojamas sieneles, baldus ar bent pakabins lengvas, permatomas užuolaidas, žaliuzes. Tokiam šeimininkui patinka viskas, kas jį riboja nuo plačios erdvės.

Melancholikas mėgsta blankų apšvietimą, bet būtina, kad jis plačiai sklistų.

Tokie žmonės nejaukiai jaučiasi vaikščiodami ant plikų grindų, nors tai būtų ir gražus parketas. Grindys turi būti užklotos kilimais ar šiaip žingsnių garsą slopinančia, kojoms šilumą teikiančia danga.

Melancholikai nemėgsta kampuotų baldų. Jiems labiau priimtinas ovalas, elipsės.

Mėgstamiausios melancholiko spalvos – melsvi, gelsvi atspalviai.

Sangvinikams - spalvos

Aplinkiniams patraukliausias psichologinis tipas – sangvinikas, mokantis džiaugtis gyvenimu, nemėgstantis savo problemų primesti kitiems.

Tokių žmonių gyvenimo būdas ryškus. Todėl ir savo interjerą jis puošia šviežiomis, šiltomis spalvomis: geltona, gintarine, kremine, kartais oranžine ir net raudona.

Jis jaučia komfortą bet kokioje spalvingoje aplinkoje, todėl, kaip ir cholerikas, nebijo kontrastų ir drąsių spalvų derinių.

Sangviniko namai pilni džiaugsmo, energijos: vaikų keliamo triukšmo, po kojomis besipainiojančių gyvūnų, grojančios muzikos, nuolat užsukančių svečių.

Toks gyvenimas sangviniko nevargina, jis pats tokį kuria. Jam svarbu, kad namuose būtų daug oro, šviesos, šiltų, džiugių jausmų.

Todėl nereikia stebėtis, kai kurdamas savo būsto interjerą jis išgriauna vieną kitą sieną. Susitaikyti su senu buto planavimu ne jo charakteriui.

Sangvinikas nemėgsta stambių baldų bei daug daiktų.

Renkantis interjerą, sangviniko skonis – pats įvairiausias. Jis gali būti ir romantiškas, ir ekstremalus.

Tokiuose namuose daug stiklo, veidrodžių, kurie vizualiai praplečia erdvę. O ir pats atvaizdas juose sangviniką džiugina, nes paprastai jis visuomet patenkintas savimi.

Flegmatiko aplinka

Flegmatiko namuose gyvenimas neskubus, senoviškas. Todėl dizaineriui tokiuose namuose tektų susiturėti nuo įmantrių išmonių.

Flegmatikui namuose patinka viskas, kas jį ramiai nuteikia. Jam nebūdingi nei emocijų, nei pykčio proveržiai, nei subtilus jautrumas ar netikėta fantazija.

Jo nuomone, neskubant galima priimti teisingesnius sprendimus, todėl ir būsto pakeitimams ar pertvarkymams jis negreitas.

Net šeimos nariams nelengva paveikti ar įkalbėti flegmatiką. Įpratimas prie aplinkos, stabilumas, ramybė – tai tokiems žmonėms pačios svarbiausios vertybės. Todėl jie nepripažįsta aplinkos prašmatnumo, pokyčių.

Visa tai atspindi ir flegmatiko būsto interjeras. Viena ryškiausių detalių - patikimi, tvirti baldai, dažnai tuose namuose jau tarnavę ne vienai kartai, nemadingi, bet flegmatikui mieli ir nepamainomi.

Ir neverta bandyti įkalbėti juos pakeisti. Flegmatikas ruošiasi tokius baldus palikti dar ir savo vaikams ar vaikaičiams.

Atrask vilnos minkštumą ir grikių lukštų natūralumą miegodamas ant naujos pagalvės

Atrask vilnos minkštumą ir grikių lukštų natūralumą miegodamas ant naujos pagalvės

Visi žinome, kaip svarbu gerai išsimiegoti, todėl norisi atrasti geriausiai mums tinkančią pagalvę. Naujos technologijos sprendimas sveikam miegui – dvisluoksnė pagalvė “Apsiversk”. Vienas sluoksnis minkštas (100% lietuviškos...


Ąžuolo lovos - sveikam miegui

Ąžuolo lovos - sveikam miegui

Beveik trečdalį savo gyvenimo praleidžiame ilsėdamiesi ir miegodami lovoje, tačiau ne visada skiriame pakankamą dėmesį savo lovos kokybei – o svarbu juk ne tik patogus miegas, bet ir miegamojo aplinka, kuri kiekvieną rytą ir vakarą veikia...


Gyvenimas viduramžiais buvo sveikesnis nei dabar

Gyvenimas viduramžiais buvo sveikesnis nei dabar

Jei nebūtų kankinti maro ir kitų ligų epidemijų, viduramžių žmonės galėjo būti sveikesni nei jų palikuonys šiandien, rašo BBC. Mūsų protėvių neriebus, daržovių turtingas maistas, užgertas silpnu alumi buvo daug sveikesnis širdžiai nei dabartinis...


Sveikiesiems antibakterinių priemonių nereikia

Sveikiesiems antibakterinių priemonių nereikia

Bakterijos sukelia daugelį ligų. Nugalėti infekciją padeda higiena. Tačiau dabar teigiama, esą paprastas muilas neįveikia bakterijų, todėl antibakterinės priemonės pasidarė populiarios. Dušo želės, valiklių, kempinėlių ir net lūpų dažų sudėtyje...


E.D.L. – aplinkai draugiškas ir efektyvus valymas

E.D.L. – aplinkai draugiškas ir efektyvus valymas

Jūs vis dar tikite prietarais, kad aplinkai draugiškos valymo priemonės yra neefektyvios? Kad laukinėmis levandomis ir prisirpusiomis citrinomis kvepiantys valikliai nepašalins dėmių ir nuosėdų, o skalbikliai be fosfatų neišskalbs Jūsų mėgstamų...


Apie alavijų sultis

Apie alavijų sultis

Įsivaizduokite, kad perpjaunat alavijo lapą ir geriat želė tiesiog iš lapo. Populiariausias Forever produktas – Aloe Vera sultys – yra kiek įmanoma identiškos natūraliam lapui. Šis lapo minkštimo ir skysčio mišinys yra pirmas tokio...


Amerikiečiai atsisako teflono

Amerikiečiai atsisako teflono

JAV tebeverda aistros dėl tefloninių indų. Pusanttro tūkstančio žmonių padavę į teismą kompaniją "Dupone" - tvirtina, kad jos gaminamos keptuvės ir puodai nepridegančiu paviršiumi pavojingi sveikatai. Ieškinio autoriai teigia, jog viena...


Nauja drabužių parduotuvė visai šeimai - vertinantiems kokybę, natūralumą bei ekologiją

Nauja drabužių parduotuvė visai šeimai - vertinantiems kokybę, natūralumą bei ekologiją

Ar jūs vertinate kokybę, natūralumą bei ekologiją? Tuomet jums turime gerų naujienų - rugpjūčio 26 d. Vilniuje duris atveria specializuota natūralių drabužių parduotuvė visai šeimai GREEN ROSE. GREEN ROSE (ŽALIA ROŽĖ) – tai prekės ženklas,...


Visa Nida geria iš vieno šulinio

Visa Nida geria iš vieno šulinio

Europiniu kurortu tituluotoje Nidoje vandenį gėrimui ir valgiui virti dauguma gyventojų atsineša iš vienintelio šulinio, esančio švyturio papėdėje. Atsukus vandens čiaupą Nidoje bėga toks rudas keisto kvapo vanduo, kad jo vietiniai, o ypač...


Kodėl bijomasi produktų mutantų

Kodėl bijomasi produktų mutantų

Apie genetiškai modifikuotus (GM) produktus sklando įvairiausių gandų. Visokiausi "žaliųjų" judėjimai perspėja, kad genetiškai modifikuotas maistas keičia žmonių genetinį kodą, tačiau tampama ne genijais, o nevispročiais. Kai kuriuose...


Ką žinote apie Kishu Binčotan?

Ką žinote apie Kishu Binčotan?

Anglis Kishu Binchotan žinoma jau nuo VIII amžiaus. Ji gaunama iš liaukinio ąžuolo (Quercus glandulifera). Šis medis auga kalnuotuose Japonijos regionuose. Anglies pavadinimas Binčotan (Binchotan) kilo iš meistro Bitchū-ya Chōzaemon vardo, kuris...


Negyvoji jūra – Jūsų grožio šaltinis!

Negyvoji jūra – Jūsų grožio šaltinis!

Turbūt nėra žmonių, kurie nebūtų girdėję apie stebuklingas Negyvosios jūros galias. Teigiama, kad Negyvosios jūros vanduo, druska, mineralai bei purvas daro stebuklus mūsų organizmui: gydo daugelį ligų, atpalaiduoja kūną bei suteikia grožio!


Spanguolių sultys apsaugo dantis

Spanguolių sultys apsaugo dantis

Amerikiečių mokslininkai atrado dar vieną spanguolių sulčių naudą - jos neleidžia bakterijoms "prikibti", todėl saugo dantis nuo ėduonies. Spanguolių sultys naudojamos šlapimo takų infekcijoms gydyti. Šiose sultyse esančios medžiagos...


Mirtenių eterinis aliejus

Mirtenių eterinis aliejus

Arbatmedžių aliejus jau beveik prieš 100 metų buvo naudojamas Australijoje. Šiandien visame pasaulyje galima įsigyti arbatmedžių ar kitų tos pačios genties medžių (Melaleuca – Mirtenių) eterinių aliejų, jie dažnai naudojami kosmetikos ir...


Vantas galima rišti ne tik iš beržų, ąžuolų ar liepų

Vantas galima rišti ne tik iš beržų, ąžuolų ar liepų

Ne tik aistringi pirtininkai, bet ir mėgėjai žino, jog tikros pirties esmė neatsiejama nuo svarbiausio jos palydovo – aromatingos, sveikatinančios, žvalumą bei gausybę kitų malonumų dovanojančios vantos. Žinovai juokauja, jog bene...


Odinius gaminius nuo pelėsių apsauganti medžiaga – pavojinga sveikatai

Odinius gaminius nuo pelėsių apsauganti medžiaga – pavojinga sveikatai

Visi turbūt pastebėjome, kad į batus dedami maišeliai su milteliais, apsaugančiais juos nuo drėgmės ir pelėsių. Garuodami jie neleidžia batams supelyti. Pasirodo, šie milteliai pavojingi žmonių sveikatai, nes sukelia stiprias alergines reakcijas....


Kaip apsaugoti vaikus nuo virusų ir peršalimo šaltuoju metų laiku?

Kaip apsaugoti vaikus nuo virusų ir peršalimo šaltuoju metų laiku?

Šaltasis metų laikas - išbandymas visai šeimai. Temperatūrų kaita ir padidėjusi rizika peršalimams, siaučiantys virusai vaikų darželiuose ir mokyklose. Daugelis pagalvojame, ar aplenks susirgimai kiekvieno šeimą ir su baime žvelgiame į sergančius...


Kūdikių maistui – 100 metų patirtis ir švariausias Alpių karvių pienas

Kūdikių maistui – 100 metų patirtis ir švariausias Alpių karvių pienas

Maistas kūdikiams yra labai specifinė maisto pramonės dalis. Pradedant nuo to, kad joks gamintojas negali pagaminti geriausio maisto kūdikiui – jį garantuoja tik mama. Kūdikiui visomis prasmėmis sveikiausia, kai jis maitinasi mamos pienu....


Po kokia patalyne miegoti yra sveikiausia?

Po kokia patalyne miegoti yra sveikiausia?

Jei norime būti sveiki ir turėti puikią savijautą bei nuotaiką, patys tuo ir turime pasirūpinti. Visi, kurie nori taip jaustis, imasi pačių įvariausių priemonių (derina mitybą, ima sportuoti, vartoja maisto papildus ir pan.). Tačiau reikia...


Apšvietimas – svarbiausias namų akcentas

Apšvietimas – svarbiausias namų akcentas

Daugelis žmonių jau pradeda skirti didesnį dėmesį buto šviesai. Gerai suderintos šviesos ne tik patenkina matomumo poreikį, bet ir kuria nuotaiką bei atmosferą. Namų dizaino specialistai įsitikinę, kad, planuojant kambario interjerą, iš karto...


Ne viskas ekologija, kas ekologiškai kvepia

Ne viskas ekologija, kas ekologiškai kvepia

Praslinkus supermarketų bumui, vis daugiau žmonių renkasi ūkininkų užaugintus ekologiškus produktus. Išaugusi paklausa paskatino mobilių ūkininkų turgelių atsiradimą, tačiau ne kiekvienas turgelis yra ekologiškas, – teigia...


Pavasarinis švarinimasis natūraliomis priemonėmis

Pavasarinis švarinimasis natūraliomis priemonėmis

Kiekvieną pavasarį prieš Velykas šeimininkės iš pagrindų švarina namus: nuima per žiemą pridulkėjusias užuolaidas, valo langus. Dabar parduotuvėse pilna įvairiausių valyomųjų priemonių, jų gamintojai žada tikrus stebuklus ir neregėtą efektyvumą,...


Meditacija padeda kovoti su širdies ligomis

Meditacija padeda kovoti su širdies ligomis

Meditacija gali padėti sumažinti širdies ligomis sergančių pacientų mirtingumą, tvirtina JAV mokslininkai. Viskonsino medicinos koledžo ir Maharishi universiteto Ajovoje tyrime dalyvavusiam 201 afroamerikiečiui mokslininkai liepė medituoti arba...


Mediniai žaislai – už ar prieš?

Mediniai žaislai – už ar prieš?

Kažkada mediniai žaislai buvo vieninteliai, kuriais žaidė mūsų tėvai ar seneliai. Su laiku augant pramonei bei didėjant vartojimui atsirado mediniams žaislams daug alternatyvų, stipriai išaugo įvairių žaislų ir žaidimų pasiūla, o tuo pačiu ir...


Keletas patarimų veiksmingam organizmo valymui

Keletas patarimų veiksmingam organizmo valymui

Kas kartą keičiantis sezonams svarbu atlikti detoksikacijos terapiją ir padėti kūnui išsilaisvinti nuo susikaupusių atliekų ir toksinų. Taip pat primygtinai rekomenduojama imtis mažesnio kaloringumo dietos, kad būtų galima bent kiek sumažinti per...


Rankų darbo žvakės kūnui ir sielai jau ir Vilniuje !

Rankų darbo žvakės kūnui ir sielai jau ir Vilniuje !

Fresh Deli žvakės gaminamos iš 100% natūralaus ekologiško sojų vaško ir yra netoksiškos, degdamos jos neišskiria jokių kenksmingų medžiagų, dega apie 60 valandų. Pasklidę aromatai atgaivina patalpų orą, suteikia joms namų jaukumo.


Lėkštutė-trintuvė

Lėkštutė-trintuvė

Lėkštutė-trintuvė puikus pagalbininkas ruošiant maistą vaikams pirmaisiais gyvenimo metais: lengvai sutrinsite morkų, obuolių, bananu ir tt gabaliukus į tyrę.


10 mitų apie vandenį. Kuo tikėti, o kuo – ne

10 mitų apie vandenį. Kuo tikėti, o kuo – ne

Apie vandenį, jo sudėtį ir savybes sukurta tikrai nemažai mitų. Nemaža dalis jų – gajūs kasdieniniame mūsų gyvenime, atėję iš praeities ir nyksta mokslui žengiant tolyn, kitus atneša įvairūs gyvenimo būdo pranašai, kartais jie gimsta iš...


„Frosch“ kūdikiams. Purškiklis pirminiam skalbimui

„Frosch“ kūdikiams. Purškiklis pirminiam skalbimui

Stiprus specialus dėmių valiklis su citratu (vaisių rūgščių druska). Patikimai išvalo įsisenėjusias ir sudžiūvusias dėmes iš kūdikių tekstilinių audinių. Stiprios priemonės receptūra, skirta pirminiam skalbinių apdorojimui, kad jie taptų švarūs.


Gauta daugiau duomenų, kad folio rūgštis saugo nuo apsigimimų

Gauta daugiau duomenų, kad folio rūgštis saugo nuo apsigimimų

Naujas JAV atliktas tyrimas nustatė, kad moterims ėmus vartoti daugiau folio rūgšties, žymiai sumažėjo įgimtų stuburo patologijų ir panašių vaisiaus apsigimimų, o tai patvirtina, kad vitaminas B nėštumo laikotarpiu teikia naudos. Nuo 1998 metų JAV...

lazerineklinika.lt

lazerineklinika.lt

Plaukelių šalinimas lazeriu, veido valymas, kapiliarų šalinimas, frakcinis odos atjauninimas.
www.eraestheticpro.com

www.eraestheticpro.com

Profesionali pasaulinė kosmetika VIENOJE vietoje – NUOLAIDOS iki 50%
TLK kodų paieška

Galimi kodai: nuo A00.0 iki Z99.9