Agatas

VYRŲ – libido, erotinės fantazijos, autoerotizmas

Seksualumas yra asmeniškas ir intymus, galimi įvairūs variantai. Svarbiausia tai išgyventi laisvai, be tabu ir pakankamai rimtai. Seksualumas  yra neišsemiamas ir neišnyksta, jis  tęsiasi per visą vyrišką gyvenimą. Vienas iš prigimtinių žmogaus instinktų yra libido arba lytinis potraukis, lytinis troškimas. Taip vadinama ypatinga organizmo būsena, kai mintys sukasi tik apie tai, – kaip suartėti su geidžiamu žmogumi. Lytinio potraukio prigimtis yra hormonų – androgenų veikla. Androgenai, svarbiausias iš jų testosteronas,  gaminami vyrų sėklidėse, antinksčiuose.

Lytinis potraukis yra įgimtas, tačiau gali labai skirtis tarp įvairių asmenų, taip pat stipriai kisti įvairiais gyvenimo tarpsniais. Konkretaus žmogaus libido kinta ir formuojasi visą gyvenimą. Tai įtakoja  bendra sveikata, auklėjimas, seksualinė patirtis, ligos, vartojami vaistai, partnerio libido. Tačiau kiekvieno žmogaus libido – skirtingas. Jo neįmanoma   išmatuoti, nes  tai, kas vienam – norma, kitam to nepakanka ir priešingai.

Apie savo erotines fantazijas nepriimtina kalbėti, tačiau neabejotina, kad vyrai fantazuoja labai dažnai.  Seksualinės fantazijos, kaip ir erotiniai sapnai atsiranda, kad sumažėtų emocinė įtampa, ar padetų kažką išsiaiškinti. Vyrų ir moterų erotinės fantazijos skirtingos, tam įtakos turi kultūra, asmenybės tipas.

Tai gali būti romantiškos fantazijos apie tai, ką  daryti, kad prisivilioti, kur eiti į pasimatymą, kaip  sustiprinti meilės ryšius, tačiau vyrų fantazijos dažniau susijusios su seksu, įsivaizduojant save su konkrečia partnere ar su keliomis  iš karto. Fantazuodami, kad norime turėti partnerę,  įveikiame nemalonią įtemptą emocinę būseną, taip ruošiamės tikram gyvenimui. Fantazuodami  tyrinėjame save, ko iš tikro mes  norime. Fantazijos padeda atsikratyti kompleksų. Kadangi jose viskas leidžiama, net tai, ko niekada neišdrįstume padaryti realiame gyvenime. Tokie vaizdai padeda įveikti psichologinius draudimus, kurie trukdo paįvairinti seksą, suteikia optimizmo. Negeros tos fantazijos, kurios įkyriai  kartojasi ir trukdo patirti ką nors naujo.

Autoerotizmas, kitaip vadinamas masturbacija, tai būdas patirti seksualinį malonumą glamonėjant savo lytinius organus ir kūną.  Dažniausiai pasireiškia paauglystėje, prabudus lytiniams hormonams. Tai daroma, kad sumažinti emocinę įtampą arba norint pabandyti patenkinti seksualinį geismą, pažinti savo kūną. Suaugusieji masturbuojasi norėdami palengvinti vienatvę. Nereikia  jausti kaltės, kad masturbuojiesi, nes nežaloji savo sveikatos, nepažeidi kieno nors teisių. Jokiu būdu nereikia tai daryti, tarsi  tai būtų privalomas procesas. Taip pat manoma, kad intensyvus, pastovus masturbavimasis gali būti priešlaikinės ejakuliacijos priežastimi.

Pokalbiai apie seksą, romantiką ir meilę stiprina vyrišką seksualinį geismą.   Seksualinį geismą neigiamai  veikia emociniai sukrėtimai, stresai darbe, barniai su mylimu žmogumi, depresija, prasta nuotaika. Tačiau, jei jus kankina seksualinio geismo sumažėjimas, irzlumas, kūno masės padidėjimas,
raumenų tonuso sumažėjimas, silpnumas, jums yra reikalinga pagalba.  Libido ir seksualinės organizmo funkcijos yra kontroliuojamos žmogaus endokrininės sistemos, tam  turi įtakos nervų sistemos veikla.

Gydytojas – urologas  Antanas Balvočius   info@urologas.eu tel:;869988309

Healthy Feed

TAIP PAT SKAITYKITE