Nobel biocare

Tyrimas: mėgstama muzika merginoms atstoja seksą

Kanados mokslininkų neseniai atliktas tyrimas parodė, kad mėgstamų muzikinių kompozicijų klausymas gali suteikti moterims tokį pat poveikį, kaip ir skanus valgis ar intymūs santykiai.

Tyrimo rezultatais, gautais stebint  atsitiktinai pasirinktas jo dalyves, išsiaiškinta, kad romantiška muzika stimuliuoja moters organizme dopamino hormono, atsakingo už malonumą, perdirbimą, rašo „News of The World”.

Tyrimo dalyvių smegenų skanavimas parodė, kad klausantis romantiškų melodijų merginoms padažnėjo širdies plakimas, pasikeitė kvėpavimo ritmas ir net kūno temperatūra. Be to, pasak tyrimo autoriaus, neurologijos profesoriaus Roberto Zatorre‘o, muzikiniai kūriniai pasižymi net kai kuriomis unikaliomis savybėmis. Jų išskirtinė savybė ta, kad malonumo laukimo fazė sutampa su jo gavimu, kadangi šie abu procesai, klausantis sentimentalią melodiją, realizuojami vienu metu.

O tai patvirtina, kad esama ypatingų emocinių reakcijų, kurias stimuliuoja muzikos garsai. Būtent su jais ir susiję efektai, suteikiantys susijaudinimo, nusiraminimo pojūčius ir net pagalbą atsikratant ligos negalavimų. Be to, remiantis tyrimo rezultatais, kuo kūrybiškesnė asmenybė, tuo išraiškingesnė jos reakcija veikiant muzikos garsams.

 

Healthy Feed

TAIP PAT SKAITYKITE