Mollers

Tyrimas: kava mažina polinkį į depresiją

Moterys, per dieną išgeriančios du ir daugiau puodelius kavos, yra mažiau linkusios į depresiją, praneša BBC, remdamasi tyrimu.

Nenustatyta, kodėl kava turi tokį poveikį, tačiau mokslininkų teigimu, kofeinas pakeičia smegenų chemiją. Kava be kofeino neturi tokio poveikio.

Tyrimo rezultatai paskelbti medicinos žurnale „Archives of Internal Medicine”. Atliekant tyrimą buvo ištirta daugiau nei 50 tūkst. amerikiečių moterų.

Ekspertai rekomenduoja atlikti dar daugiau tyrimų siekiant geriau suprasti šį ryšį. Pasak jų, dar anksti rekomenduoti moterims gerti daugiau kavos norint pakelti nuotaiką.

Harvardo medicinos mokyklos mokslininkai stebėjo moterų sveikatą daugiau nei dešimtmetį – nuo 1996 iki 2006 metų. Siekdami išsiaiškinti, kiek moterys išgeria kavos, jie atliko apklausą. Šiuo laikotarpiu daugiau nei 2 tūkst. 600 moterų skundėsi depresija.

Tyrimo duomenimis, moterų, išgeriančių keturis ar daugiau puodelių kavos per dieną, galimybė susirgti depresija sumažėja 20 proc., o tų moterų, kurios išgeria vieną puodelį ar mažiau per savaitę – 15 proc.

Taip pat buvo nustatyta, jog nuolatiniai kavos vartotojai yra daugiau linkę į rūkymą ir alkoholio vartojimą, tačiau ne tokie aktyvūs visuomenės organizacijų ar grupių veikloje. Be kita ko, kavos mėgėjai rečiau skundžiasi antsvoriu, aukštu kraujo spaudimu ir suserga diabetu.

ELTA

Healthy Feed

TAIP PAT SKAITYKITE