Urinal

Traumatologai primena: ne visada pacientai pasveiksta

Traumatologai primena: ne visada pacientai pasveiksta

Numojus ranka į kūno siunčiamu signalus, dažnai žmonės vėliau susiduria su dar didesnėmis sveikatos problemomis. Traumų atsiradimo riziką skatina netinkama laikysena, kuriai būdingas ilgalaikiškumas. Kuo ilgiau jūsų kūno padėtis bus netinkamoje vietoje, tuo didesnė tikimybė, jog anksčiau ar vėliau teks kreiptis į gydytojus. Dabartiniais laikais labiausiai pirštais baksnojama į tuos, kurie dirba sėdimą darbą. Dirbantys fiziškai taip pat turėtų atidžiau sekti savo sveikatos būklę.

Sėdimas darbas, pasak traumatologų, smarkiai kenkia ne tik stuburui

Ko gero jau visi žino, kad dėl sėdimo darbo atsiranda žymiai didesnė įvairių lėtinių ligų atsiradimo tikimybė. Nugaros skausmai yra bene vienas dažniausiai pasitaikančių simptomų, į kurį visai be reikalo numojama ranka. Kai keletą dienų jums skauda nugaros srityje ir skausmas nepraeina, tuomet nėra tikslo manyti, kad jis praeis savaime. Tai jau reiškia, kad su jūsų kūno raumenimis ar stuburu jau yra kažkas negerai.

Žmonės, kurie dirba sėdimą darbą, į traumatologus kreipiasi ypač dažnai. Tačiau, ne visiems ligas pavyksta išgydyti per trumpą laiką. Kai kurie taip ir lieka gyventi su problemomis, tik su mažesniais skausmais.

Kiekvienas traumatologas patvirtins, kad žmogaus gyvenimo būdas tikrai nulemia ar yra didelė traumų bei ligų atsiradimo rizika. Kuo mažiau rūpinamasi sveikata, tuomet sunkiau ją paskui pagerinti. Specialistai teigia, kad ilgą laiką ignoruojamas nugaros skausmas gali baigtis tuo, jog jo nepavyks panaikint net ir per ilgą laiko periodą. Tokios pasekmės paprasčiausiai kažkiek slopinamos nuskausminamais vaistais.

Kokios pasekmės laukia tų, kurie ignoruoja traumatologų patarimus?

Nuolatinis nugaros skausmas net ir nieko neveikiant nėra vienintelė pasekmė, kuri gali jus kamuoti dėl aplaidaus žiūrėjimo į savo sveikatą. Ne ką mažiau nemaloni pasekmė – apribotas judėjimas ir darbingumo praradimas. Yra pacientų, kurie pavėlavo kreiptis į traumatologus ir dėl to kenčia jų darbingumas. Kai kurie žmonės dėl ignoruotų skausmų gali sunkiai judėti, o tai automatiškai apriboja jų judėjimo laisvę. Patys žinote, kad kuo žmogus mažiau juda, tuo labiau jis kenkia savo organizmui. Nejudėjimas skatina širdies ir kraujagyslių ligų atsiradimo tikimybę.

Bene labiausiai akcentuoti reikia tai, kad tam tikrų kūno vietų skausmas gali būti signalu, pabrėžiančiu rimtesnę ligą. Nugaros skausmas gali atsirasti ne tik dėl prastos laikysenos, bet ir auglio, kuris progresuoja jums ignoruojant nemalonius pojūčius.

Jokiais būdais nevalia numoti ranka į kūno skausmus, nes tai gali skaudžiai atsiliepti ateityje.

Traumatologo pagalba Vilniuje – Osteomedika

Avevita klinika

TAIP PAT SKAITYKITE