Gudručio vaistinė

Tobulų pėdų paslaptis – sveikos pėdos

Tobulų pėdų paslaptis

Ar ir tau pažįstamas jausmas, kai gėda būti basomis tarp kitų žmonių? Nuolat vargina skausmas pėdose, nemalonus kojų kvapas, gal tavo nagai negražūs, papilkėję, pageltę, sustorėję, skauda vaikščioti, nes ant pėdų yra įtrūkimų? Jei nors vienas atsakymas yra Taip, tai šis straipsnis kaip tik tau. Pakalbėkime apie kelionę link tobulai gražių pėdų ir kaip jomis tinkamai pasirūpinti, kad esamos problemos nesikartotų.  

Sveiki, gražūs nagai ir pėdos byloja apie gerą sveikatą. Probleminės pėdos parodo, kad arba kažkas jūsų organizme sutriko, arba yra išorinių veiksnių, kurie kelia šias problemas. Todėl į podologo kabinetą užsukti verta tiems, kurie turi įvairius pasikartojančius pėdų negalavimus: nuospaudas, įauginėjančius, deformuotus nagus, skilinėjančią, suragėjusią pėdų odą, pėdų ar nagų grybelį ir t.t.

Tai kas yra podologija ir kuo ji skiriasi nuo klasikinio pedikiūro?

Klasikinis pedikiūras tai procedūra, atliekama grožio salonuose, kurios metu pėdoms ir nagams suteikiama estetinė išorinė graži išvaizda. Podologija yra orientuota į profesionalią pėdos priežiūrą ir jos gydymą. Kitaip kalbant, podologo darbas, tai kompleksas gydomųjų ir profilaktinių veiksmų, susijusių su pėdų ir kojų nagų negalavimais. Podologas – tai siauro profilio specialistas, užsiimantis problemų, lokalozuotų pėdos srityje, diagnostika ir gydymu. Todėl, trūkstant žinių apie pėdų priežiūrą, galime prisidaryti sau dar daugiau žalos.

Elementariausi atvejai  – netaisyklingas nagų kirpimas, kurio pasekmė įaugęs nagas ir pasirinkta netinkama avalynė, kurią avint nuolat kankina nuospaudos. Žmonės mėgsta  ignoruoti pėdų negalavimus: suragėjusią kulnų odą ar nežymiai grybelio pažeistus nagus ir pagalbos ieško tik tuomet, kai negalavimai ima kelti rūpesčių. Labai didelę klaidą darome, kai kreipiamės ne į specialistą, o ieškome  informacijos internete, kuriame pilna patarimų, kaip liaudiškomis priemonėmis išsigydyti tą ar aną.

Bet praktika rodo, kad  tokia savigyda ne pagerina, o pablogina padėtį. Pavyzdžiui, įaugus nagui, nepadės jokios vonelės, o patys bandydami nagą iškirpti, dar labiau jį traumuosite ir į aplinkinius audinius gali patekti infekcija. O su laiku skausmas taps toks intensyvus, kad bus sunku net vaikščioti. Nemaža dalis žmonių net nežino, kad esant tokiai problemai galima kreiptis į podologą ir nebekentėti, ir griebiasi chirurginio gydymo. Kaip žinia, chirurginės procedūros yra labai skausmingos, ir ne visada išsprendžia problemą. Kartais žmonės metų metus kamuojasi su pasikartojančiomis pėdų problemomis, ir nenutuokia, kad dauguma jų yra išsprendžiamos podologo kabinete. Taip, gali tekti pakeisti kai kuriuos įpročius, gal rinktis kitokią avalynę ar tiesiog pradėti teisingai rūpintis savo pėdomis. 

 Atidžiau rūpintis pėdų priežiūra reikėtų žmonėms, kurie darbe daug stovi, vaikšto, avi sunkią darbinę avalynę, daug juda, sportuoja. Podologas gali padėti išspręsti  atsiradusią ar įsisenėjusią problemą. Inovatyviais metodais podologai geba maksimaliai atkurti įaugusio nago formą be chirurginės intervencijos bei protezuoti traumuotus pėdų nagus, kad suteiktų jiems estetišką išvaizdą. Taigi, problemos su nagais ir pėdomis yra pagrindinė priežastis, dėl kurios verta kreiptis į podologą.

Aptarkime dažniausiai pasitaikančias pėdų problemas:

Nuospaudos atsiranda dėvint netinkamą avalynę, kai spaudimas pėdoje pasiskirsto netolygiai. dėl didelio fizinio aktyvumo ir krūvio pėdai, kai oda patiria trintį, spaudimą vienoje vietoje ir ten formuojasi per didelis odos sustorėjimas vienoje vietoje, kitaip vadinamas hiperkeratozė. Kai nuospauda yra įsisenėjusi, jos šalinti patiems tikrai nepatartina, pvz. rinkoje esančiais pleistrais, nes juose yra aktyvių medžiagų, kurios dirgina ir sveikos odos audinius aplink nuodpaudą, ir sukelia komplikacijas. 

Sekanti problema – įaugęs nagas, skausminga būklė, kai nago kraštas ar kampas, pažeidžia šalia esančius minkštuosius audinius ir ten pradeda formuotis uždegimas. Tada  net vaikščioti tampa sunku, nes skausmas gali tapti nepakeliamas. Kad išvengti šios problemos, reikia taisyklingai karpyti nagus. Kad nagas augtų tinkama kryptimi, jam turi būti pakankamai vietos augimui. Moterys mėgsta aukštakulnius ir smailianosius batelius. Ilgai dėvint tokią avalynę pėda nuolat patiria mini stresą, nes pirštai suspausti, ir priekinei pėdos daliai tenka didesnė apkrova. Iš visų pusių spaudžiamas nagas sminga į minkštuosius audinius ir galiausiai įauga. Kartais į aplinkinius audinius patenka infekcija, pirštas pradeda tinti, pūliuoti, o nagas deformuojasi. Tokią būklę jau reikia gydyti. Įaugusio nago gydymas, tai įaugusios nago dalies neskausmingas pašalinimas ir audinių uždegimo ar žaizdos gydymas vaistais. O nago deformaciją taisoma korekcinėmis sistemomis. Priklausomai nuo deformacijos sunkumo laipsnio, korekcijos laikotarpis gali užtrukti. Todėl pastebėję įaugusį nagą, nedelskite ir kreipkitės į podologą, taip užkirsite kelią neigiamai negalavimo eigai ir išvengsite nemalonaus chirurginio gydymo. 

Nemažai nepatogumų ir skausmo sukelia skilinėjanti kulnų oda.

Tai ne tik estetinė problema. Kai kulno suragėjusi oda įtrūksta giliau, iki gyvųjų audinių, atsiveria žaizda, kuri gali imti kraujuoti. Žmonės perka reklamuojamus kremus, darosi voneles, ir daro klaidą galvodamines, kad pamirkius ir patepus odą drėkinančiais ir maitinančiais kremais, problema išsispręs. Suragėjusį odos sluoksnį būtina nušveisti. Tačiau, tai padaryti pačiam yra gana sunku, jei įskylimas jau yra gilus ir skausmingas. Tai atlieka podologas, naudodamas moderniausius šiuolaikinius prietaisus, profesionalius įrankius, specialius antgalius, kurių pagalba procedūra yra saugi ir netraumuojanti pėdos.

Dar viena dažnesnių problemų yra blogas kojų kvapas, kuris taip pat kelia didelį diskomfortą. Šiltuoju metu laiku, gausiai prakaituojant pėdoms, koja ima šusti uždaroje avalynėje ir tai yra viena iš priežasčių vystytis pėdų ar nagų grybeliui ar kitai infekcijai, kuri gali būti nemalonaus kvapo priežastis . Padidėjęs pėdų prakaitavimas gali būti tiek prastos higienos, netinkamos avalynės, tiek kai kurių kitų susirgimų pasekmė. Jei dažnai ir stipriai prakaituoja pėdos, atsikratykite visų sintetinių kojinių ir ankštų, kvėpuoti pėdai neleidžiančių batų. Tokias problemas taip pat gali padėti išspręsti podologas. Jis išsiaškins problemos atsiradimo priežastį ir rekomenduos tinkamą priežiūrą ir tinkantį būtent jūsų pėdoms vaistinį preparatą ar antibakterinę priemonę. 

Nagų grybelis – viena iš pačių nemaloniausių pėdų problemų, nes jį panaikinti nėra lengva, o ir nagą jis stipriai žaloja ir deformuoja.  Tikriausiai žinote, kad didžiausia rizika  užsikrėsti kyla viešose vietose – baseinuose, sporto salėse, persirengimo kambariuose. Nagų grybelio gydymas savarankiškai gali būti neefektyvus, ilgas ir brangiai kainuoti. Todėl, užuot užsiėmus savigyda, verta kreiptis į podologą konsultacijai, kurios metu jis atlikts tyrimus, ir jei tyrimas bus teigiamas, esant reikalui, nukreips pas dermatologą tolesniam gydymui. Labai svarbu laiku diagnozuoti ir pradėti gydymą, nes uždelsus gijimo procesas gali užsitęsti ir komplikuotis.  

Esant mechaniniams nagų pažeidimams, traumoms, podologas inovatyviais metodais geba maksimaliai atkurti įaugusio nago formą korekcinėmis sistemomis be chirurginės intervencijos bei protezuoti traumuotus pėdų nagus, kad suteiktų jiems estetišką išvaizdą ir būtų pasiektas geriausias rezultatas. 

Pėdos daug pasako ir apie žmogaus sveikatos būklę, hormoninius pakitimus organizme, vitaminų trūkumą – podologas tai pamato ir gali nukreipti pas reikalingus specialistus.Turėkite omenyje, kad podologas ne stebukladarys. Jei problemos jus vargino ilgus metus, vieno vizito tikrai nepakaks. Todėl apsišarvuokite kantrybe, vykdykite rekomedacijas ir bendromis pastangomis įveiksite savo ilgamečius negalavimus.

Healthy Feed

TAIP PAT SKAITYKITE