REXSAN

Slegia bloga nuotaika ir nerimas? Šios priemonės padės tai įveikti

Slegia bloga nuotaika ir nerimas? Šios priemonės padės tai įveikti

Bloga nuotaika ir nerimas šaltuoju metu laikotarpiu neretai aplanko dažną. Šiais metais visas blogas emocijas ypač sustiprino COVID-19 pasaulinė pandemija. Vis dėlto, net karantino laikotarpiu svarbu nepanirti į nerimastingas mintis ir stengtis palaikyti gerą nuotaiką. Dalinamės keliais patarimais, kurie padės pasijusti geriau emociškai.

Imkitės fizinės veiklos. Įrodyta, kad ne mažiau nei 15 minučių kasdien trunkanti fizinė veikla (arba 2 valandos per savaitę), aktyvina raumenyse esančius receptorius bei neuromediatorių gamybą, kurie veikia smegenų centrus. Taigi, šiuo metu, kada buvimas namuose apribojo mūsų fizinį aktyvumą – mankštos, tempimo pratimai, joga, aerobika ar bet kokia kita aktyvi veikla namų sąlygomis kaip niekad svarbi emocinei, tiek fizinei gerai savijautai.

Aprūpinkite organizmą vitaminu D. Vitaminas D vaidina svarbų vaidmenį kovoje su nerimu ir bloga nuotaika. Šis vitaminas atsakingas už centrinės ir periferinės nervų sistemos veiklą, taip pat yra būtinas endorfinų ir kitų hormonų, kurie padeda slopinti nerimą ir įveikti depresiją, sintezei. Vitaminas D neretai vadinamas „saulės vitaminu“, nes odoje gaminasi reaguojant į saulę. Vis dėlto, šaltuoju metų laikotarpiu saulės negauname, todėl šia medžiaga aprūpinti organizmą galima vartojant maisto papildus. Vienas tokių – „Detrical Vitaminas D3 2000 IU“, padėsiantis įveikti vitamino D trūkumą.

Bendraukite su artimaisiais. Nors susitikimai šiuo metu negalimi, nuoširdus ir atviras pokalbis telefonu leidžia pasijausti ne vienam, būti suprastam, būti priimtam tokiu, koks esi. Žmogus yra vienintelė sociali būtybė, kuriai reikia bendrystės su kitais žmonėmis. Jei tokio draugo neturite – kreipkitės pagalbos pas psichologą ar psichoterapeutą. Neleiskite sau jausti vienatvę.

Palepinkite save. Kiekvienas iš mūsų turime savų priemonių nuotaikai pakelti: pasiklausyti mėgstamos muzikos, paskaityti knygą, sužaisti salo žaidimą, pagulėti karštoje vonioje, išbandyti naują patiekalą ar užsiimti kita mėgstama veikla. Tokia veikla padės nuraminti mintis, susikoncentruoti į teigiamas emocijas ir vėl pajusti lengvumą viduje.

Išbandykite meditaciją. Atsisėskite taip, kaip jums patogu (daugeliui patogiausia sukryžiavus kojas), padėkite rankas ant kelių, atsipalaiduokite, nesikūprinkite (jei reikia, pasidėkite pagalvėlę). Sutelkite dėmesį į savo kvėpavimą, po truputį išstumkite visas mintis: galima įsivaizduoti, kad jas iškvepiate, uždažote arba iššluojate. Laikui bėgant išmoksite sėdėti negalvodami apie nieką – tai padės jums kovoti su slogia nuotaika.

Healthy Feed

TAIP PAT SKAITYKITE