REXSAN

Pavasarį rekomenduojama išsivalyti šulinius

Nešvarumai iš dirvožemio gali lengvai patekti į šachtinius šulinius. Todėl rekomenduojama kartą metuose juos išvalyti. Geriausia tai daryti pavasarį.

Šulinių vanduo paprastai būna skaidrus, neturi pašalinio kvapo ar skonio. Tačiau kartais jis gali būti užterštas mikrobais, jame gali būti padidėjusi nitratų, nitritų, amonio koncentracija. Per ilgą laiką šulinyje susidaro dumblas, nešvarumais pasidengia rentinių sienelės. Rekomenduojama ištirti šulinio vandenį, norint sužinoti, ar geras vanduo jame (jei vandens tyrimai geri, valyti nebūtina).

Kas gresia geriant užterštą vandenį?

Vanduo gali būti užterštas chemiškai ir mikrobiologiškai. Mikrobai žūsta virinant vandenį, tačiau cheminė tarša neišnyksta, o nitratų koncentracija netgi padidėja. Tai yra pavojinga dėl to, kad nitratai organizme virsta nitritais, šie oksiduoja kraujo hemoglobiną į methemoglobiną. Kai šio koncentracija kraujyje  pasiekia 10 proc., žmogui pasireiškia deguonies trūkumas. Tai ypač pavojinga kūdikiams – kai kuriais atvejais tai gali būti net mirties priežastis. Nitratais užterštas vanduo gali kelti pavojų jautriems ir vyresnio amžiaus žmonėms, sergantiems kvėpavimo sistemos, širdies ir kraujagyslių ligomis.

Primename, kad dėl šulinių vandens ištyrimo reikėtų kreiptis į vandens tiekimo įmones, kurios turi  atestuotas laboratorijas arba į Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijas. Nemokamai (turint gydytojo siuntimą) šulinių vandens tyrimai atliekami šeimoms, kuriose yra nėščia moteris ar kūdikis iki 6 mėnesių amžiaus).

Healthy Feed

TAIP PAT SKAITYKITE