Eurovaistinė

Odos priežiūra: svarbiausia „užvesti varikliuką” (receptai)

Kai sužaliuoja gamta, pražysta augalai, ir žmogui norisi būti gražesniam. Gali nutikti ir priešingai: orams atšilus veidą gali išberti arba išsausėja oda. Medikai ramina sakydami, kad valantis organizmui tai yra natūralu, tereikia nepamiršti veido odą drėkinti.

Nuo maisto papildų

Atėjus pavasariui, veido oda pradeda ruoštis vasarai ir atsikrato nešvarumų, susikaupusių šaltuoju metų laiku. Net ir tiems, kuriems niekada neteko kovoti su spuogais, gali tekti kruopščiau puoselėti odą.

Ryte atsibudus ir pamačius iškilusį spuogą panikuoti nereikia, kaip ir iškart bėgti pas dermatovenerologą ar pirkti specialių priemonių, skirtų kovoti su spuogais.

Dažna spuogų atsiradimo priežastis – medikamentų vartojimas, taigi po ligos irgi gali atsirasti vienas kitas spuogas, o oda tarsi primena: organizmas gyvas – jis valosi ir šalina iš organizmo nuodus.

Kosmetologė Margarita Urbštaitė primena, kad odos nelygumų gali atsirasti ir tuomet, kai žmogus organizmą stiprina maisto papildais.

„Neišsigąskite, kad kyla spuogai – juk gerai, kad visi nešvarumai pasišalina per odą, o organizme nesikaupia toksinai”, – kosmetologė atkreipia dėmesį, kad pavasarį ne tik dažniau iškyla spuogų, bet ir išsausėja veido oda, gali atsirasti sausų dėmių.

Norint, kad oda spindėtų gyvybingumu ir grožiu, šiltuoju metu sezonu būtina veidą drėkinti. Vienas paprasčiausių receptų – kasdien išgerti 1,5–2 litrus vandens ar apšlakstyti veidą vandeniu. Kitas variantas – tinkamai pasirinkti drėkinamąsias veido priežiūros priemones.

Svarbu užvesti varikliuką

„Labai sunku rasti sausai odai tinkamų priemonių. Dažniausiai siūlomi tokie kremai, kurių sudėtyje esančios medžiagos sukuria cheminę hidrolipidinę plėvelę ir tik atrodo, kad oda sudrėkinta. Nuplovus kremą, dingsta ir apsauga”, – kosmetologė M.Urbštaitė perspėja ir pataria rinktis natūralias odos priežiūros priemones.

Naudojant natūralius produktus odai suteikiamas impulsas ir jos lipidinis sluoksnis pamažu pats atsikuria, kaupia maisto medžiagas.

„Užveskite varikliuką ir ateityje dėl grožio problemų neturėsite”, – tikina M.Urbštaitė.

Alavijas ir arbatmedis

Sausą odą patartina drėkinti priemonėmis, kurių sudėtyje yra natūralaus kolageno arba jos praturtintos augalų ištraukų. Puikiai tiks alavijo, simondsijų, argano, žaliosios arbatos lapų ištraukų aliejai.

„Jokiu būdu nenaudokite šarminių prausiklių, kurie pažeidžia odos hidrolipidinę plėvelę. Puikiai tiks gėlių vandenys, vadinami hidrolatais, – rožių, levandų, jonažolių, kadagio. Juos reikėtų naudoti kasdien 1–2 kartus, jeigu dirbate kompiuteriu – galite ir dažniau. Purkškite ant makiažo”, – moko kosmetologė.

Tikėtina, kad riebi oda, atšilus orams, taip pat sausės. Gali atsirasti sausų dėmių. Riebiai odai dažniausiai naudojamos ją džiovinančios priemonės, tačiau pavasarį šarminių prausiklių reikėtų naudoti mažiau. Kosmetologė pataria naudoti molio pagrindu pagamintas priemones.

„Būtinai ant užtepto molio užsidėkite maistinę plėvelę, kad molis nesudžiūtų ir dar labiau netrauktų veido”, – M.Urbštaitė toliau vardija arbatmedžio, negyvosios jūros druskos ir mineralų, kadagių, kedro hidrolatus.

Sausinamuosius hidrolatus galima naudoti tris kartus per savaitę, raminamuosius – kas antrą dieną. Jonažolės hidrolato negalima naudoti šviečiant saulei, mat jis sukelia pigmentaciją. Nerafinuotus aliejus – simondsijų, puiklapių, nakvišų, būtina tepti ant drėgnos veido odos ir ne dažniau nei du kartus per savaitę.

Mišriai odai – kompresai

Mišrios odos tipas yra labai sudėtingas, nes negalima naudoti vienos konkrečios priemonės. Prie jų oda ypač greitai pripranta. Kosmetologai pataria užsidėti hidrolatų kompresą, o po 10 minučių – drėkinamąjį. Arbatmedžio hidrolatas tinka ant riebių vietų, o ant sausų – labai silpnas žaliosios arbatos.

„Galite naudoti pelargonijų, ramunėlių, jazminų, levandų, kadagių hidrolatus, puiklapių, vynuogių kauliukų, simondsijų aliejus”, – vardija kosmetologė M.Urbštaitė.

Brandžiai odai derėtų rinktis rožių, frankinsenso, vetiverijos, levandos hidrolatus. Galima ir arbatmedžio. Hialurono rūgštis, pieno rūgšties priemonės – drastiškos, kurios odą priverčia labai greitai kaupti maisto medžiagas. Galima naudoti ir natūralų kolageną.

Kaukė riebiai odai

1 valgomasis šaukštas kokybiško rudojo molio,

1 valgomasis šaukštas citrinos sulčių,

keletas lašų nakvišų augalinio aliejaus.

Viską gerai išmaišyti, mišinį tepti ant švaraus veido gana storu sluoksniu, laikyti apie 10–15min., kol pradeda džiūti. Po to švelniais masažiniais judesiais nuplauti. Galima valyti silpna vėsia žaliąja arbata.

Kompresas sausai, sudribusiai odai

1 didelį šaukštą džiovintų liepžiedžių, ramunėlių, jonažolių užpilti 200 ml vėsaus vandens, palaukti 5 min. Tuomet mišinį užvirinti. Jam ataušus nukošti, suvilgyti du vatos tamponėlius ir dėti ant veido. Laikyti 15–20min. Po to veidą nusausinti ir tepti įprastu kremu.

Kaukė mišriai odai

naminio kiaušinio trynys,

šaukštelis grietinės,

pora lašelių eterinio levandų aliejaus.

Viską gerai išsukti, tepti ant veido ir laikyti 10 min. Nusiprausti virintu vandeniu.

Senstančiai odai

Naminio kiaušinio trynys,

šaukštelis grietinės,

lašelis eterinio rožių aliejaus,

lašelis kvapiųjų kalangų eterinio aliejaus,

šaukštelis medaus,

lapelis naminio alijošiaus minkštimo.

Smulkiai susmulkinus viską išmaišyti iki vientisos masės. Užtepti storu sluoksniu ir laikyti 10–15 min. Po to švelniai nuplauti ir patepti kremu.

Simptomai ir priežastys

Būtina atsižvelgti į priemonių sudedamąsias dalis ir nenaudoti tų, kurios nėra kokybiškos ar esate joms alergiški.

Kakta ir apatinis žandikaulis, išberti giluminiais skausmingais spuogais be pūlinukų gali būti žarnyno ir virškinamojo trakto negalavimų simptomas.

Bėrimai aplink lūpas gali būti signalas, kad nesveikas skrandis ar virškinimo sistemai pakenkė vaikystėje vartoti stiprūs antibiotikai.

Jei bėrimas laikosi smilkinių srityje, būtina susirūpinti kepenų funkcija. Giluminiai spuogai ant skruostų gali būti hormoninio disbalanso ar skrandžio problemų požymis.

Oda yra mūsų vidaus veidrodis, kuris gali atspindėti vidaus organų funkcinius negalavimus.

Avevita klinika

TAIP PAT SKAITYKITE