Rawpowders

Odos priežiūra po menopauzės. Arganų aliejus – būtinųjų sąraše.

Odos priežiūra po menopauzės. Arganų aliejus – būtinųjų sąraše.

Tūkstančius metų arganų aliejus plačiai vartojamas marokiečių mityboje, naudojamas odos grožio ir sveikatos ritualuose. Seniai įrodytas teigiamas arganų aliejaus vartojimo poveikis profilaktikai ir kovojant su tokiomis ligomis kaip hipercholesterolemija, diabetas, širdies ligos, kuriomis dažniau serga moterys po menopauzės.

Menopauzės metu organizme vyksta daugybė pokyčių, tarp kurių pagrindinis yra susijęs su estrogenų kiekiu sumažėjimu. Tai įtakoja moterų odos elastingumą, glebimą, atitinkamai, senėjimo procesus.

Įrodyta, kad kasdienis arganų aliejaus vartojimas ir (arba!) naudojimas po menopauzės pasižymi odos senėjimą stabdančiu poveikiu, jos elastingumo pagerėjimu ir drėkinimu. Svarbus mokslinių tyrimų atradimas – tiek arganų aliejaus vartojimas, tiek vietinis naudojimas padidina odos drėkinimą tokiu pačiu mastu.

Pažymėtina ir tai, kad menopauzės metu ir po organizme sumažėja estrogenų kiekis, kas papildomai įtakoja odos sausumą. Įdomu, kad odos hidratacijos pagerėjimas po estrogenų kiekio padidėjimo gali būti susijęs su jų vaidmeniu skatinti keratinocitų (epidermio ląstelės, kurios sudaro barjerą tarp organizmo ir aplinkos) dalyvavimą lipidų sintezėje, o tai padeda palaikyti odos barjerinę funkciją.

Arganų aliejus – drėkina, atkuria odos barjerinę funkciją

Arganų aliejaus vartojimas ir naudojimas tiesiogiai įtakoja odos drėkinimą. Tyrimuose, kuomet buvo lyginamas alyvuogių aliejaus poveikis, pastarasis neturėjo tokios įtakos odos drėkinimui. Kodėl? Arganų aliejaus sudėtyje yra daug daugiau skirtingų tokoferolių koncentracijos, kurie vaidina svarbų vaidmenį apsaugant nuo laisvųjų radikalų žalos ir ypatingai linolo rūgšties.

Linolo rūgštis vaidina svarbų vaidmenį epidermio matricoje ir pagerina odos drėkinimą. Didesnis linolo rūgšties suvartojimas ir naudojimas mažina senatvinio sausumo tikimybę, skatina epidermio lipidų sintezę, ko pasekoje atkuriama barjerinė odos funkcija.

Įrodyta, kad kasdienis moterų po menopauzės arganų aliejaus vartojimas ir naudojimas 60 dienų laikotapryje gerina hidrataciją išlaikant vandens sulaikymo gebėjimą odoje.

Nenuostabu, kad kosmetinis arganų aliejus vis labiau tampa pagrindiniu drėkinamųjų priemonių ruošimo komponentu. Mokslinis šio aliejaus drėkinančio poveikio patvirtinimas pagrindžia šią instinktyvią tendenciją. Tačiau, reikia turėti omenyje, kad savo geriausiu poveikiu pasižymės tik aukščiausios kokybės, sertifikuotas arganų aliejus. Nuo to priklausys veiksminga aliejaus cheminė sudėtis ir savybės.

Siūlome geriausią arganų aliejų ir ypatingus – 100 proc. natūralus, Premium Select klasės eliksyrus odai. Eliksyrus, kurie savo poveikiu lepina elastingumą, drėgmę praradusią, glembančią, pavargusią odą, įsotina ją ir suteikia terapinį poveikį pačiam maloniausiam veido ir dekoltė srities naudojimui.

Linkime gerbti savo odą, jos brandų amžių ir pasitikti jį grakščiai, pirmenybę teikiant odos priemonių kokybei ir geriausiam poveikiui.

Spianato
Prabangiems kasdienybės ritualams
https://www.spianato.lt

Healthy Feed

TAIP PAT SKAITYKITE