Mollers

Nuo celiulito vieno vaisto nėra

Celiulitas – moterų rykštė. Jį gali turėti bet kokios sudėjimo ir amžiaus merginos bei moterys. Manoma, kad su šia problema susiduria net 80 proc. dailiosios lyties atstovių.

Celiulitas atsiranda dėl sutrikusios kraujotakos sistemos ir hormonų pusiausvyros, svorio kaitos, nesubalansuotos mitybos. Tačiau dažniausiai tai priklauso nuo jungiamųjų audinių elastingumo, kuris neretai būna nulemtas genetiškai.

Pirmojo laipsnio celiulitą galima pastebėti pirštais suspaudus odą – joje išryškėja vadinamoji apelsino žievelė. Antrojo laipsnio celiulitas jau pastebimas be jokių suspaudimų. Esant trečiojo laipsnio celiulitui, ant odos formuojasi vynuogės formos kieti gumbeliai, ketvirto – šie gumbeliai tarpusavyje susijungia.

Nors vyrų jungiamieji audiniai iš prigimties stipresni, tačiau celiulitas užklumpa ir juos. Ypač jei turi antsvorio, nesportuoja ir stokoja vyriško lytinio hormono androgeno.

Kaip sustiprinti jungiamuosius audinius galima pasimokyti iš modelių. Tai – pakaitinis dušas rytais (šaltas-šiltas-šaltas vanduo), kūno masažas šepečiu (nuo galūnių – link širdies), kuris išjudina kraujo apytaką.

Gydant celiulitą vieno recepto nėra. Kartais padeda probleminių vietų šveitimas, procedūros su dumbliais, gydymas anticeliulitiniu geliu, vaakuminis masažas. Didelės svarbos turi ir teisinga mityba. Reikėtų vengti greitojo maisto, o rinktis lengvą, kupiną skaidulų, pavyzdžiui, grūdus, žuvį, liesą mėsą, vaisus, daržoves. Tačiau dietos nuo celiulito neišgelbės. Atvirkščiai – jos gali dar labiau paryškinti apelsino žievelės odą. Mat laikantis dietos dažniausiai sumažėja raumenų masė, o ne riebalinis sluoksnis, todėl audiniai lengvai praranda stangrumą.

Avevita klinika

TAIP PAT SKAITYKITE