Avene

Mumijus – iš naujo pasaulio atrastas supermaistas

Nordlab

Mumijo – kas tai? 

Dažnai išgirstame klausimą mumijus- kas tai? Mumijus kitaip dar žinomas mumijo, shilajit ar mumio vardais. Žodis mumijo kildinamas iš graikų kilmės žodžio reiškiančio ‘saugantis kūną’. Tokį pavadinimą mumijus gavo neatsitiktinai, jau senovės graikijoje buvo gerai žinoma jo nauda žmogaus sveikatai. Ir vistik atsakyti, kas tai iš tiesų yra- nėra paprasta, nes dar ir dabar mokslininkai neturi vienareikšmio atsakymo kiek laiko mumijus formuojasi, kokių tiksliai sąlygų reikia jam atsirasti ir kodėl jis randamas vienuose kalnuose, bet ne kituose ir neretai aukštai, virš 3000 metrų aukštyje. Mumijus- kieta dervos pavidalo medžiaga, aptinkama uolų plyšiuose ir kalnuose įvairių formų gabalais. Ji susiformuoja, kai slegiami augalai ir mikroorganizmai sutankėja ir per šimtus metų tampa vienalyte mase. Mumijo- natūralios gamtos fermentacijos produktas.

Nordlab
*Mumijus susidaro daugiau kaip 3 kilometrų aukštyje

Gryno mumijaus (mumijo/shilajit) junginyje yra net 71-89 mineralai ir mikroelementai. Be to, jame yra iki 36% vertingų ir nepakeičiamų baltymų bei amino rūgščių. Būtent tokia elementų gausa ir lemia platų mumijaus poveikį bei paaiškina jo, kaip gyvybinės energijos šaltinio galią kiekvienam organizmui. Moksliniai tyrimai nusako tam tikrų elementų ir junginių naudą, tačiau didžiausia nauda yra kuomet junginiai ir elementai veikia sinergiškai t.y. papildo ir sustiprina vienas kito veikimą. Kai ieškome gryno, neapdirbto, visiškai be jokių priedų supermaisto, mumijų turėtume prisiminti kaip vieną tinkamiausių pasirinkimų.

Mumijaus nauda

Gryno mumijaus nauda yra įvairialypė. Pirma, dėl sugebėjimo prisitaikyti prie kiekvieno žmogaus biologinės būklės, jis yra klasifikuojamas kaip adaptogenas, aktyviausiai veikiantis ten, kur didžiausias organizmo poreikis mumijuje esančioms naudingoms medžiagoms.

Fulvo rūgštis – atsakymas į geros sveikatos mįslę

Mumijaus pagrindą sudaro fulvo rūgštys- vienas iš šiuolaikinių sveikatos problemų sprendimų. Mokslininkai išsiaiškino, kad be fulvo rūgščių gyvybė iš viso negali egzistuoti, nes jos paverčia mineralines medžiagas aktyviais biokompleksais. Tik tokia forma mineralai ir maisto medžiagos per ląstelių membranas gali patekti į mūsų organizmą, kad būtume gyvi ir energingi. Beto, fulvo rūgštys yra stipriausias organinis elektrolitas, efektyviai gebantis atstatyti elektrocheminį balansą organizme. Jos reguliuoja  pH, didina deguonies pasisavinimą bei mažina rūgštingumą. Suriša sunkiuosius metalus ir toksinus bei pašalina juos iš organizmo ir taip detoksikuoja. 

Fulvo rūgštis turi svarbią funkciją augalų ir gyvų organizmų kvėpavimo procesams. Mokslinių tyrimų duomenimis mitochondrijų, kurios atsakingos už kvėpavimo procesus, normaliai funkcijai palaikyti įtakos daro fulvo rūgštis. Ji sąveikoje su kitais mikro ir makro komponentais įtakoja geresnį ląstelių pralaidumą. Kvėpavimas yra svarbiausias gyvybės palaikymo procesas, o fulvo rūgštis yra organinis elektrolitas, efektyviai gebantis atstatyti elektrocheminį balansą organizme. Jos reguliuoja pH, didina deguonies pasisavinimą bei mažina rūgštingumą.

Mumijus (Shilajit/Mumijo) – pašalina nuovargį ir suteikia energijos

Lėtinio nuovargio sindromas (LNS) yra ilgalaikė būklė, sukelianti nuovargį ar energijos stoką. LNS gali apsunkinti net ir paprastą kasdienę veiklą. Mokslininkai mano, kad mumijaus papildai gali sumažinti LNS simptomus ir grąžinti energiją. LNS buvo siejamas su mitochondrijų disfunkcija. Ji įvyksta, kai jūsų ląstelės negamina pakankamai energijos. 2012 m. atliktame tyrime mokslininkai laboratorinėms pelėms 21 dieną davė mumijaus, o tada pelės turėjo plaukti po 15 minučių kiekvieną dieną. Rezultatai parodė, kad mumijus padėjo sumažinti LNS poveikį. Remiantis šiais rezultatais, natūralus organizmo mitochondrijų funkcijos pagerinimas vartojant šį supermaistą gali padėti pakelti energijos lygį.

Testosterono šaltinis

Labai gerai ištyrinėta mumijaus nauda yra testosterono kiekio padidėjimas net ir po trumpo jo vartojimo. Testosteronas yra pagrindinis vyriškas lytinis hormonas, tačiau nemažai vyrų skundžaisi žemu testosterono lygiu ir nežino, kaip natūraliai jį pakelti. Žemo testosterono kiekio požymiai yra mažas lytinis potraukis, plaukų slinkimas, raumenų masės praradimas, nuovargis bei padidėjęs kūno riebalų kiekis. 

Viename klinikiniame tyrime, kuriame dalyvavo 45–55 metų amžiaus savanoriai vyrai, pusei dalyvių buvo skiriamas placebas, o kitai pusei – 250 miligramų (mg) išgryninto mumijo dozė du kartus per dieną. Po 90 dienų vartojimo tyrimas parodė, kad dalyviai, vartoję išgrynintą mumijų, turėjo žymiai didesnį testosterono lygį, palyginti su placebo grupe.

Skatina ir palaiko žarnyno sveikatą

Blogai veikiantis žarnynas yra ta vieta, kur susiformuoja daugelis lėtinių sveikatos sutrikimų, todėl žarnyno pralaidumas (kai dalelės gali išeiti per žarnyno gleivinę ir patekti į kraują) yra labai reikšmingas.

Yra įrodymų, kad fulvo rūgšties vartojimas gali padėti sumažinti virškinimo sutrikimus, įskaitant plonosios žarnos bakterijų perteklių bei lėtinius uždegimus. 

Tyrimais nustatyta, kad acto rūgštis sukelia opas kaip reakciją į rūgšties poveikį. Mumijo vartojimas turėjo slopinamąjį poveikį ir apsaugojo nuo gleivinės pažeidimo. Tyrimo metu padaryta išvada, kad pepsinės opos gali būti veiksmingai gydomos reguliariu Mumijaus vartojimu.

Imunitetui stiprinti

Kad išlaikytų sveiką imuninę sistemą, jūsų kūnas turi gauti arba pasigaminti visus vitaminus ir būtinas maistines medžiagas. Vartodami net ir nedidelį kiekį grynos mumijaus dervos kartą ar du kartus per dieną, galite sustiprinti imuninę sistemą, padėti kovoti su uždegimu ir užkirsti kelią ligoms. O jei susirgote, mumijaus vartojimas padės jūsų kūnui greičiau pasveikti.

Dar 2015 metais buvo atliktas tyrimas, kurio tikslas buvo ištirti antivirusines mumijaus savybes ir išbandyti jo galimybes kovoti su virusais izoliuotoje aplinkoje. Rezultatai parodė, kad medžiaga turi natūralių antivirusinių savybių ir geba sunaikinti tam tikrus virusus. Mumijus yra natūralus imunomoduliatorius, o tai reiškia, kad jis gali reguliuoti imuninę sistemą. Taigi, jei jūsų imuninė sistema silpna, mumijo stimuliuos ir padidins jos aktyvumą. 

Mumijus taip pat palaiko imuninę sistemą, padidindamas kitų papildų ir maistinių medžiagų biologinį prieinamumą. Tai reiškia, kad jis padeda jūsų kūnui pasisavinti maistines medžiagas, todėl jos gali veikti efektyviau ir suteikti daugiau naudos jūsų sveikatai.

Protinėms funkcijoms palaikyti ir ligų prevencijai

Alzheimerio liga yra progresuojantis smegenų liga, sukelianti atminties, elgesio ir mąstymo problemų. Remdamiesi mumijaus molekuline sudėtimi, mokslininkai mano, kad jis gali sulėtinti Alzheimerio ligos progresą arba visiškai užkirsti jam kelią.

Mumijuje  yra antioksidantų, kurie prisideda prie kognityvinės sveikatos, užkertant kelią TAU baltymo kaupimuisi. TAU baltymai yra svarbi mūsų nervų sistemos dalis, tačiau jų kaupimasis gali sukelti smegenų ląstelių pažeidimą. Manoma, kad mumijus gali sustabdyti TAU baltymo kaupimąsi ir sumažinti uždegimą, o tai gali palengvinti Alzheimerio ligos simptomus. 

Vaisingumui kelti

Tyrime 60 savanorių vyrų buvo duota po 100 mg mumijaus du kartus per dieną 90 dienų. Šio bandymo pradžioje kiekvieno dalyvio buvo registruojami keletas biologinių parametrų įskaitant bendra spermograma ir testosterono kiekis kraujyje bei spermos kiekis.

Tyrime dalyvavo vyrai, kurių spermatozoidų skaičius buvo 20 milijonų ar mažesnis (tai techniškai kvalifikuoja juos kaip nevaisingus). Po tyrimo pastebėti reikšmingi  pagerėjimai (palyginti su nustatytomis pradinėmis būklėmis): bendras spermatozoidų skaičius padidėjo 61.4%, o spermatozoidų judrumas +12.4-17.4%. Testosterono kiekis serume padidėjo 23.5%. Didesnis spermatozoidų kiekis ir judrumas reiškia, kad tikimybė susilaukti naujagimio gerokai padidėja be jokių vaistų ar cheminių preparatų.

Kaip vartoti mumijų

Esant sveikam:

Gryną mumijų galima vartoti pagal poreikį. Nėra duomenų, kad jo būtų galima perdozuoti ar kad jis sukelia alergiją. Galima vartoti vieną kartą ryte, ant tuščio skrandžio, po 200-300 miligramų (pusė žirnio dydžio grūdelio) su maistu, vandeniu, sultimis, arbata ar kava. Paprasčiausias būdas sumaišyti ir išgerti, bet skystis neturėtų būti karštesnis nei 65 laipsniai pagal Celsijų.

Gydantis traumas:

Jei gydotės kaulų lūžius, sąnarių, krūtinės ląstos traumas, išnirimus, sumušimus, raumenų patempimus, reumatą, rekomenduojama gerti 200-500 miligramų mumijaus ir kartu trinti pažeistą vietą. Trinti pažeistas vietas mumijumi galima visą gydymosi laikotarpį.

Kompresui, kaukei:

500 miligramų sumaišyti su 50 ml vandens arba augalų hidrolatuose ir įtrinti į kūną ar naudoti kaip kompresus.

Augalams tręšti:

1 gr. (2 žirnio dydžio gabaliukus) ištirpinti 4-5 l. vandens ir laistyti daržą, gėles, augalus, medžius kas 2-4 savaites.

1 gr. (2 žirnio dydžio gabaliukus) ištirpinti 2-4 l. vandens ir naudoti tą vandenį purškimui namų augalams, daržo augalams, medžiams (kas 1-3 savaites).

Duoti naminiams gyvūnėliams:

0.5 gr. (vieno žirnio dydžio gabaliuką) sumaitinti gyvūnui su maistu.

Odai išlaikyti jaunai:

1-2 gr. (2-4 žirnio dydžio gabaliuką) ištirpinti 100-150 ml. vandens ir įtrinti galvos odą, plaukus, ir palaikyti 30-60 min., nuplauti švariu vandeniu.

2-10 gr. (4-20 žirnio dydžio gabaliukus) ištirpinti 50-100 ml. ir supilti šį tirpaliuką į naują šampūno pakuotę.

1-2 gr. (2-4 žirnio dydžio gabaliukus) ištirpinti 50 ml. vandenyje ir pasidaryti veido kaukę, nuplauti po 20-40 min švariu vandeniu, taip pat strijų vietas, ar kitas norimas kūno vietas, kurias norime, pagražinti, atgaivinti, išgydyti.

Gydantis ausų ar nosies uždegimus:

200-400 miligramų (ryžio – žirnio dydžio gabaliuką) ištirpinti 50-100 ml distiliuoto vandens ir šį tirpaliuką lašintį į nosį ar  ausis. 

Kodėl grynas Mumijus?

Yra daug būdų, kaip atskirti originalų mumijų nuo apdoroto tiesiog pažvelgus į gaminį. Mumijus yra organinė medžiaga, turinti dervos savybių. Jis išlieka stabilus esant ekstremalioms temperatūroms. Kelias valandas palaikius šaldiklyje, galima kočioti arba formuoti pagal pageidavimą. Mumijus beveik visiškai ištirpsta vandenyje. Autentiška ir gryna mumijaus derva, ištirpusi vandenyje, nesudarys gabalėlių ar likučių. Daugiausia miltelių, tablečių ar piliulių pavidalu parduodamame mumijuje yra nedidelis jo kiekis. Todėl beveik iš karto, kai pamatysite mumijaus gaminį, kuris nėra derva, žinokite, kad jis yra apdorotas.

Pats kokybiškiausias – juodas, spindintis, minkštas mumijus. Toks ir yra ‘Nordlab’  produktas. Mūsų mumijus yra grynas, autentiškas, aukščiausios kokybės ir atkeliauja iš Himalajaus kalnų. Jis yra visiškai saugus ir sertifikuotas nepriklausomoje laboratorijoje Lietuvoje, mūsų internetinėje svetainėje galite rasti ir sertifikatus. 

Beto mes naudojame biofotoninio stiklo indelius, kurie leidžia apsaugoti ir išlaikyti natūralias mumijaus savybes gerokai ilgiau.

Ieškokite kokybiško gryno mumijaus:

www.shilajitmumijo.lt

Healthy Feed

TAIP PAT SKAITYKITE