Gudručio vaistinė

Kaip pasirinkti oro sausintuvą

Kaip pasirinkti oro sausintuvą

Namų  mikroklimatas turi didžiulę įtaką sveikatai. Jį lemia trys pagrindiniai veiksniai: oro temperatūra, oro drėgnumas bei oro kaita.  Optimali gyvenamųjų patalpų oro temperatūra turėtų siekti 19-21 °C, o drėgnumas 40-60 proc.  Ir be abejo, norint, kad oras  būtų šviežias, reikia patalpas reguliariai vėdinti.

Jei oro drėgmė didesnė, vėsioje patalpoje greičiau sušalsime, o prie didesnės temperatūros ir, esant padidėjusiam drėgnumui, – perkaisime.  Negana to, didesnė drėgmė sudaro palankias sąlygas įvairiems mikroorganizmams veistis ir gyvuoti.  Taip pat neatsiejamas drėgnų patalpų palydovas – pelėsis. Jis linkęs atsirasti, kai patalpose vyrauja didesnė nei 20°C temperatūra ir  aukštenė nei 70 proc. drėgmė.

Bet kokios temperatūros orui persisotinus drėgme, šioji nusės ant vėsesnio paviršiaus nei oras. Paviršiaus temparatūra, prie kurios taip nutinka, vadinama „rasos tašku“.  Kai tai  vyksta atvirame ore, drėgmės prisotintas oras nusėda ant žemės paviršiaus, ir  vasaros metu ant žolės susikaupia rasos lašeliai, pavasarį ar rudenį – žemė pasidengia šerkšnu. Patalpose šį procesą vadiname kondensacija. Tai galime akivaizdžiai matyti vonioje, kai rasoja plytelės,  veidrodžiai bei kiti vėsesni paviršiai.

Įsirengus naują namą ir jį tinkamai apšildžius, atrodo, turėtume to išvengti, bet problema išlieka, nes patalpose oro temperatūrai pakilus, vis tiek atsiranda vėsesnių paviršių, ant kurių kondensuojasi drėgmė. Reikia tinkamai subalansuoti patalpų šildymą ir vėdinimą. Deja, dažnai ir to nepakanka, norint geresnio patalpų mikroklimato. Tokiu atveju, rekomenduojama įsigyti oro sausintuvą ir jį renkantis būtinai atkreipti dėmesį į šiuos  prietaiso parametrus:

  • našumą,
  • elektroenergijos sąnaudas,
  • oro srautą,
  • triukšmo lygį.

Sausintuvą reikėtų rinktis priklausomai nuo patalpos, kurioje jis bus naudojamas, dydžio. Be abejo, norisi, kad jis naudotų kuo mažiau energijos, veiktų tyliai ir efektyviai. Šie prietaisai tinkami naudoti gyvenamosiose patalpose, soduose, rūsiuose, garažuose, o stilingas dizainas padės jiems harmonigai įsilieti į bet kokį interjerą.

Šiuolaikinai drėgmės surinkėjai yra itin modernūs ir veikia be didelių Jūsų pastangų. Tereikia tik prietaisą įjungti ir nustatyti norimą drėgmės lygį  – visa kita jis atliks pats. Oro sausintuvas – tai prietaisas,  kuris padės  išvengti drėgmės kondensavimosi,  pelėsių atsiradimo bei   palaikyti tinkamą mikroklimatą Jūsų namuose.

www.drekintuvai.lt

Avevita klinika

TAIP PAT SKAITYKITE