REXSAN

Kai dėl nuovargio kaltas ne pavasaris

„Nusimesk anemijos kilpą!“ – į tokią mažakraujystės profilaktikos akciją pakvietė „Medicina practica“ laboratorija. Čia iki balandžio pabaigos kraujo tyrimus dėl anemijos galima atlikti pigiau.

Jeigu ryte jėgų dar pakanka, tai vakarop padidėja dirglumas, apima mieguistumas ir bendras kūno silpnumas. Taip atbundant gamtai skundžiasi daugybė žmonių. Gerai, jei pavasarinis nuovargis greitai išsisklaido. Tačiau tokie simptomai dažniausiai lydi prasidedančią geležies stokos anemiją.

Toliau silpstant kraujui žmogaus savijauta vis blogėja. Išryškėja aiškūs mažakraujystės ženklai: blyški oda, įtrūkę lūpų kampučiai, trapūs nagai, slenkantys plaukai ir kt. Ligoniui sutrinka skonis, pradeda erzinti įprasti kvapai, apima apatija ir gyvenimas nebeteikia jokio džiaugsmo.

Užsitęsusi geležies stokos anemija gali lemti daugybę lėtinių ligų, kurios trumpina gyvenimą. Pilnai jos diagnostikai reikia atliekti bendrąjį kraujo, geležies kiekio kraujyje ir feritino tyrimus.

Geriausia pastebėti slaptą anemijos formą. Tuomet gydymas gali trukti daug trumpiau. Tačiau dar tik pradėjusias sekti geležies atsargas gali atskleisti vienintelis feritino tyrimas. O bendrasis kraujo tyrimas padeda nustatyti tik jau įsibėgėjusią anemiją.

Kraujas gali nusilpti ir dėl vitamino B12 bei folio rūgšties stokos. Šiai anemijai nustatyti atliekamas homocisteino tyrimas.

Vitamino B12 ir folio rūgšties gali pristigti ir dėl virškinamojo trakto, navikinių, autoimuninių bei kitų ligų. Beje, vitamino B12 trūkumas gali sukelti ne tik sunkią anemiją, bet ir pažeisti centrinę nervų sistemą.

Daugiau informacijos: www.medicinapractica.lt

Healthy Feed

TAIP PAT SKAITYKITE