REXSAN

Kada geriausia pradėti ruoštis šaltajam metų laikui?

Kada geriausia pradėti ruoštis šaltajam metų laikui?

Dažnai ne tik kelininkus žiema kiekvienais metais užklumpa netikėtai, tačiau ir daugelį paprastų žmonių, kurie gyvena nuosavuose namuose ir turi patys pasirūpinti šildymu, kai už lango yra vėsu.

Visgi, kadangi šiuo metu namų apšildymo galimybių tikrai daug – kiekvienas gali rasti tą variantą, kuris jam labiausiai tinka. Arba būtent labiausiai tinka jo namuose, kadangi pritaikomumas būstui – pats svarbiausias aspektas.

Apie tai kalbamės su Specdarbai.lt ekspertu, kuris dalinasi pasiruošimo šaltajam metų laikui idėjomis.

Sistema, kuri lengvina gyvenimą

Šiais laikais daugelis žmonių ieško ne tik tokios įrangos, kuri veiktų kuo daugiau bei pigiau, tačiau taip pat ir nereikalautų daug dėmesio. Ilgus metus namuose karaliavę kieto kuro katilai vadinami ne tik neekologiška namų šildymo galimybe, tačiau taip pat ir tokia, kuri labai apsunkina šildymo sezoną. Kiekvieną dieną, po kelis kartus ir net naktimis – tenka įdėti malkas arba briketus, kovoti su dūmais ir visa tai, žinoma, dažnai vargina.

„Džiugu tai, jog vis daugiau žmonių išbando šilumos siurblius, kurie džiugina ne tik patogumu, tačiau ir pigiais išlaikymo kaštais“,- pasakoja specialistas. „Svarbiausia rinktis tokius, kurie geriausiai atitinka Jūsų poreikius. Tai yra, šildymo sistemos, kurios naudojamos vasaros metu kaip oro kondicionieriai/šilumos siurbliai oras-oras, arba šilumos siurbliai oras-vanduo, kurie šildo ir vandenį“ (juos galima įsigyti čia: https://www.specdarbai.lt/produkto-kategorija/silumos-siurbliai-oras-vanduo/),- priduria.

Šiuo metu rinkoje vis daugiau dėmesio sulaukia pusiau automatinės sistemos, kurios veikia reaguodamos į kintančią lauko temperatūrą. Galiausiai, tokios, kurios gali būti valdomos Wi-Fi pagalba, tad nustatyti Jums reikalingą šilumos kiekį galia nuotoliniu būdu.

Svarbiausia yra nelaukti žiemos

Kad ir kokia šildymo sistema Jums atrodo labiausiai priimtina – svarbiausia yra nelaukti vėsiojo metų laiko jos įdiegimui, kadangi tuomet specialistai dažniausiai turi daugiau darbo, tad iki vėsių dienų nepavyksta laiku sutvarkyti sistemos montavimo darbų.

„Geriausia šilumos siurbliais rūpintis iš anksto. Tuomet dažniausiai siūlome akcijų. Galima sutaupyti, juolab, meistrai dažniausiai turi daugiau laiko, tad kur kas greičiau atlieka montavimo darbus“,- patarimais dalijasi ekspertas. Žinoma, sulaukus žiemos taip pat galima diegtis sistemas. Tik dažnai tai reikalauja daugiau laiko. Visgi, geriau vėliau nei niekada ir su tuo sutiktų visi, kurie jau išbandė šilumos siurblius.

„Nepamirškite, kad mūsų valstybė kartu su ES dažnai siūlo įvairias subsidijas, kurios padeda įrangą įsigyti pigiau. Dažnai tokiu atveju, kai keičiami kieto kuro katilai. Jeigu neturite laiko domėtis pasiūlymais – visada galite dėl to tartis su pardavėjais, kurie puikiai išmano įstatymus ir gali suteikti Jums aiškią informaciją apie dotacijas“,- pasakoja toliau.

Patikra prieš kiekvieną sezoną

Kad ir kokia būsto šildymo įranga yra naudojama – bet kuriuo atveju reikia prieš kiekvieną šildymo sezoną jai skirti dėmesio, patikrinti, ar viskas yra sklandu. Kadangi šilumos siurbliai dėl savo funkcionalumo dažnai naudojami visus metus – patikra prieš šildymo sezoną dažnai trunka labai trumpai. „Visada geriausia kviestis meistrus, kurie įvertins jos būklę ir radę gedimus – greitai sutvarkys“.

Kur kas daugiau dėmesio reikia skirti kieto kuro katilams, taip pat ir kaminui, kuris užsikemša, lieka suodžiai, kurie gali tapti gaisro priežastimi. Tikrinimas turi būti ne prieš šildymo sezoną, tačiau ir jo metu bent kelis kartus, kadangi saugumas turi būti prioritetas. Visgi, kur kas geriau rinktis tokias sistemas, kurios ne tokios lepios, veikia našiai bei nekelia pavojaus.

Healthy Feed

TAIP PAT SKAITYKITE