Gudručio vaistinė

Jei įgėlė vabzdys

Kaip elgtis, jei įkando bitė ar vapsva, kad įgelta vieta nepaburktų ar neištiktų netikėta alerginė reakcija? Ar natūralių pagalbos priemonių galima rasti gamtoje? Iki šiol stiprios alerginės reakcijos įkandus vabzdžiui nepasireikšdavo.

Galiu pasidalyti savo mamos taikoma veiksminga metodika. Įkandus vabzdžiui perpjauti svogūno galvutę per pusę ir dėti ant įgeltos vietos. O jei uždėsite ledo gabaliuką – ta vieta netins, neburks, mažesnė bus uždegiminė reakcija.

Bet jei žmogus yra alergiškas ir jis žino, kad tokios reakcijos kartojasi, jis turėtų su savimi nešiotis antialerginių vaistų, kuriuos turi paskirti šeimos gydytojas. Jei įvyksta reakcija – juos išgerti arba susileisti.

Odoje likusio vabzdžio geluonies geriau nejudinti, netraukti, nekrapštyti, nes tokiu atveju išsispaus ir odoje pasiliks dar daugiau nuodų. Reikia jį palikti arba kokia medine plona lentute nubraukti, kaip daro bitininkai.

Jei iškart įkąstų kelios bitės ar širšės, alerginė reakcija gali pasireikšti ir nealergiškam žmogui. Todėl turėti su savimi pirmos pagalbos antialerginių vaistų kartais naudinga.

Šiemet dar neturėjau pacientų, kuriems būtų tekę leisti vaistus dėl alerginės reakcijos. Pernai buvo keli širšių sugelti vaikai.

Avevita klinika

TAIP PAT SKAITYKITE