Šiomis dienomis nemažai žmonių patiria miego sutrikimų. Vieniems sunku užmigt, kiti prabunda nakties metu, o dar kiti pakankamai gerai miegodami rytais nesijaučia pailsėję. Šių problemų tikrai nevertėtų ignoruoti, kadangi ilgainiui jos gali lemti ir dar rimtesnius sveikatos sutrikimus. Žinoma, atrasti priežastį kodėl taip vyksta gali būti sudėtinga. Galbūt turite žalingų įpročių kenkiančių miego kokybei arba pastarosiomis dienomis patyrėte nemažai streso. Tačiau ar žinojote, kad miego kokybės sutrikimus gali lemti ir blogai pasirinktas ar jau pasenęs čiužinys?
Geriausias čiužinys – kiekvienam individualus
Neretai pasirinkdami remiamės ne tik turima patirtimi, žiniomis, tačiau ir aplinkinių nuomone. Žinoma, atsiliepimai yra labai svarbu ir kai kuriais atvejais tikrai gali padėti priimti teisingą sprendimą. Tačiau jie gali ir suklaidinti. Taip gali nutikti ir tada, kai planuojamas įsigyti naujas čiužinys. Žinoma, draugų rekomenduojamas gaminys nebūtinai būs blogas ir jokiu būdu nereiškia, kad jie pasirinko netinkamai. Kiekvienas žmogus yra skirtingas ir kiekvienam reikia geriausiai jo poreikius atitinkančio miego pagrindo, todėl kiekvieną rekomendaciją vertėtų atidžiai apsvarstyti, o sprendimą priimti įsiklausius į savo kūno siunčiamus signalus.
Į ką atkreipti dėmesį renkantis?
Skirtingų tipų čiužiniai skiriasi savo savybėmis ir sukurti taip, kad atlieptų skirtingus žmonių poreikius. Todėl savojo čiužinio pasirinkimas gali sukelti ir neaiškumų. Visgi yra keli pagrindiniai kriterijai, į kuriuos reikėtų atkreipti dėmesį ir nuo kurių patariama pradėti paieškas. Tai leis ne tik lengviau susiorientuoti tarp plataus čiužinių tipų, tačiau pavyks sumažinti ir galimų variantų skaičių.
Verta išbandyti realiai
Pradėti galima nuo tokio paprasto dalyko kaip čiužinio išbandymas prekybos vietoje. Dabar beveik kiekvienoje parduotuvėje, miegamojo lovos ar čiužiniai gali būti išbandomi praktiškai, kadangi esti skirtingų čiužinių tipų pavyzdžių. Pagulėdami bent po kelias minutes ant skirtingų čiužinių galėsite juos įvertinti, palyginti, o galiausiai ir nuspręsti kuris variantas jums priimtinesnis. Nemėgstantiems klaidžioti po prekybos centrus, dauguma įmonių suteikia galimybę išbandyti išsirinktą čiužinį namie, o jam netikus jį grąžinti atgal į parduotuvę. Tiesa, taip išbandysite tik vieną čiužinį, todėl bus sunkiau nuspręsti ar kitas čiužinio tipas jums būtų priimtinesnis ar ne.
Kietas ar minkštas?
Išbandydami miego pagrindą nepamirškite atkreipti dėmesį į stuburo laikyseną gulint skirtingomis pozicijomis. Mums miegant stuburas privalo išlikti tiesus, o tam padėti gali tinkamo kietumo čiužinys.
Kietumo pojūtis yra labai individualus ir kiekvienam skirtingas dalykas. Vieniems tas pats čiužinys gali atrodys gana kietas, o kitiems jis bus pakankamai minkštas. Aišku, tam nemažai įtakos turi ir mūsų įpročiai bei ankstesnė patirtis. Jeigu prieš tai miegojote kietai, tai bet kuris naujas minkštesnis baldas gali atrodyti netinkamas. Renkantis geriausia būtų ieškoti optimalaus varianto. Tikrai nereiktų rinktis tokio, kuris iš pirmo žvilgsnio atrodo ypatingai minkštas ir patogus. Išsirinkus per minkštą arba per kietą čiužinį galite nesuteikti pakankamos atramos stuburui, todėl išsimiegoti gali būti sunku, o ryte galite pajusti net juosmens ar sprando skausmus.
Pasirinkimą diktuoja organizmas
Aišku, jeigu neturite jokių sveikatos problemų, tuomet galima vadovautis ir bendrais pasirinkimo kriterijais. Tačiau jaučiant stuburo skausmą juosmens srityje, jį galima sumažinti pasirenkant minkštesnį čiužinio variantą, taip apsaugant probleminę kūno vietą. Tuo tarpu kenčiant nuo kaklo skausmo geriau rinktis kietą čiužinį, kuris prilaikys pečius ir taip sumažins raumenų įtampą. Atitinkamai svarbus ir kūno svoris. Stambesnio sudėjimo žmonėms patogiau išsimiegoti leis aukštesni ir kietesni čiužiniai. Optimaliausias variantas būtų nuo 20 centimetrų. Tuo tarpu kitiems žmonėms, sveriantiems nuo 60 kg iki 110 kg turėtų tikti standartu laikomo 17-18 centimetrų aukščio čiužiniai.
Miegant dvigulėje lovoje
Kiekvienas žmogus yra skirtingas, su jam būdingais miego įpročiais, todėl miegant su partneriu neretai būna sunku rasti abiems tinkamą kompromisą. Būtent dėl šios priežasties paskutiniu metu gana populiaru rinktis du atskirus čiužinius vienai dvigulei lovai, kurie geriausiai atitinka kiekvieno poreikius. Žinoma, yra ir kitų alternatyvų – iš viskoelastinio poliuretano arba latekso pagaminti čiužiniai. Jie neperduoda šalia miegančio žmogaus judesių ir leidžia ramiai išmiegoti visą naktį.
Patalynė taip pat svarbu
Nors dažniausiai pagrindinis dėmesys siekiant užtikrinti gerą miegą tenka čiužiniui, tačiau yra ir kitas neretai pamirštamas, bet ne ką mažiau svarbus dalykas. Tai kokybiški bei pagal žmogaus poreikius parinkti patalynės komplektai, kurie kaip ir tinkamas miego pagrindas prisideda prie komfortiško jūsų poilsio.
Patalynės gaminamos iš įvairių medžiagų, kurių savybės taip pat skiriasi. Vienos pasižymi geru oro pralaidumu, kitos geriau sugeria drėgmę arba pasižymi savo antialerginėmis savybėmis, todėl šiam pasirinkimui reikėtų skirti ne ką mažiau dėmesio. Jeigu esate linkę prakaituoti rinkitės vilnos pagrindo patalyne, jeigu esate alergiški jums tiks lino medžiagos pagalvė ir antklodė, o jeigu patalyne renkate vaikams, geriausias variantas – medvilnė. Ji nedirgina odos, ją apsaugo ir neleidžia prakaituoti taip suteikiat gaivumo jausmą.
Taigi, tinkamas, pagal jūsų poreikius pritaikytas čiužinys lei patirti komfortišką ir sveiką miegą, o maloni ir kokybiška patalynė garantuos, ne tik sveiką, bet ir malonų miegą.